Obecnie rozmawiamy o:

Przebranżowienie lokalu

gorący temat

Pogrzeb

12 minut temu

free spin za rejestracje

godzinę temu

srebrna biżuteria

dzisiaj o 12:06

Rewelacyjne okna

dzisiaj o 11:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

STUDIA, CZY STUDIUM?

02 paź 2014 - 22:02:15

Witajcie kochani:*

Wielu z Was z pewnością miało, albo ma dylemat jaki kierunek studiów lub studium wybrać po szkole średniej. A Wy no co się zdecydowaliście lub nad jakim kierunkiem myślicie(studia, czy studium?). Możecie się pochwalić jakie są wasze kierunki?
Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że w tym roku zaczęłam Administrację. Obecnie nie żałuję wyboru, pomimo iż jest początek roku. A Wy jak tam radzicie lub (radziliście) sobie na swoich kierunkach studiów lub studium? Pozdrawiam :)

zweryfikowana
Posty: 1.139
Ostrzeżenia: 1/5

STUDIA, CZY STUDIUM?

02 paź 2014 - 22:15:54

po studium masz tylko technika, jeśli oczywiście egz zdasz,

oczywiście, że studia, skończyłam resocjalizacje mam mgr, teraz jestem na 3 roku inżynierię produkcji bo po reso ciężko z pracą,

STUDIA, CZY STUDIUM?

02 paź 2014 - 22:26:39

Studiuje w j.angielskim architekture za granica niby, tak naprawde jest to bardziej budownictwo. Nie zaluje, jestem na drugim semestrze ale trzeba przyznac ze jest ciezko.

STUDIA, CZY STUDIUM?

03 paź 2014 - 10:19:16

Obecnie jestem na studium agrobiznesu. Po ukończeniu planuję jeszcze jeden kierunek.

STUDIA, CZY STUDIUM?

03 paź 2014 - 10:28:59

nie po każdym studium masz technika to po pierwsze,
ja studiowałam matematyke, lecz okazało sie to dla mnie mało interesujące i dość cięzkie =, wiec zrezygnowalam
teraz zaczelam studium rachnkowosci, ale mam zamiar isc na studia w tym kierunku

STUDIA, CZY STUDIUM?

03 paź 2014 - 10:45:34

Ja skończyłam studium i studia. Jednak oczywiste jest, że warto iść na studia. Po studium masz tylko tytuł technika, czyli tak jakbyś skończyła zwykłe technikum.

STUDIA, CZY STUDIUM?

03 paź 2014 - 10:52:55

Dziś zaczynam Zarządzanie Produkcją.

STUDIA, CZY STUDIUM?

03 paź 2014 - 10:58:20

ja studiowałam gospodarkę przestrzenną, jednak nie skończyłam, od tego roku zaczęłam odnawialne źródła energii i gospodarkę odpadami :) póki co jest ok

STUDIA, CZY STUDIUM?

03 paź 2014 - 11:02:11

Cytat
Berni_M
po studium masz tylko technika, jeśli oczywiście egz zdasz,

oczywiście, że studia, skończyłam resocjalizacje mam mgr, teraz jestem na 3 roku inżynierię produkcji bo po reso ciężko z pracą,
"Oczywiście, że studia" a sama piszesz, że nie możesz znaleźć po nich pracy? Jak się zrobi konkretny zawód to łatwo o pracę.

STUDIA, CZY STUDIUM?

03 paź 2014 - 11:36:58

Rowniez jetsem na administracjii, tyle ze zaocznie, i bardzo zaluje.. Teraz 'niby' 3 rok, chociaz jeszcze nie do konca, gdyz mam jeszcze prawo cywilne do zdania, mozliwe ze komis lub warunek..
Tyle pieniedzy na studia idzie a z praca tka ciezko, ze cos strasznego.

Uwazam, ze lepsze by bylo studium w jakims konketnym zawodzie i tyle.

Drugi raz na studia bym nie poszla, na prawde strata czasu, nerwow i pieniedzy.

Czekam na hejty :)

STUDIA, CZY STUDIUM?

03 paź 2014 - 11:40:48

Ja kończę filologię angielską. Od I roku studiów sporo zarabiam na korepetycjach, a od IV pracuję w szkole językowej.
Języki to zawsze dobra inwestycja. Teraz intensywnie uczę się niemieckiego, potem może jeszcze jakiś skandynawski.

STUDIA, CZY STUDIUM?

03 paź 2014 - 11:46:14

skończyłam administrację (mgr), robię studium z rachunkowości (właściwie zaczynam) :)

STUDIA, CZY STUDIUM?

03 paź 2014 - 12:14:26

no jak widzisz,niektórzy wolą się mądrzyć i mówić,ze OCZYWIŚCIE ,że studia bo masz później mgr,a nie tylko technika.Ale co po tym mgr jak się nie ma pracy-to tylko papier.Ja uważam,że najpierw lepiej jest zrobić studium,zdobyć tytuł technika,pracę,a potem myśleć o dokształceniu się na studiach.Znam wiele osób,które po studiach nie maja pracy i tych,którzy skończyli tylko studium i znaleźli pracę z zawodzie od razu.Po za tym na studiach masz więcej suchej teorii,prawie wogle praktyki,a studium rządzi się innymi prawami - zapewnia się ludziom więcej praktyki,działania a nie suchego przekazywania wiedzy

STUDIA, CZY STUDIUM?

03 paź 2014 - 12:17:51

Popieram w 100% Joana7 :)

STUDIA, CZY STUDIUM?

03 paź 2014 - 18:18:10

Cytat
Joana7
no jak widzisz,niektórzy wolą się mądrzyć i mówić,ze OCZYWIŚCIE ,że studia bo masz później mgr,a nie tylko technika.Ale co po tym mgr jak się nie ma pracy-to tylko papier.Ja uważam,że najpierw lepiej jest zrobić studium,zdobyć tytuł technika,pracę,a potem myśleć o dokształceniu się na studiach.Znam wiele osób,które po studiach nie maja pracy i tych,którzy skończyli tylko studium i znaleźli pracę z zawodzie od razu.Po za tym na studiach masz więcej suchej teorii,prawie wogle praktyki,a studium rządzi się innymi prawami - zapewnia się ludziom więcej praktyki,działania a nie suchego przekazywania wiedzy


Zapomniałam dodać, że myślałam również o studium(typu; rachunkowość lub ekonomia). Póki co jestem na dziennych(3 dni w tyg.). Joana7, masz rację z tymi praktykami co do studium i studiów. Wiem od znajomych, że na dwuletnim studium jest więcej praktyk niż na studiach. Z tego co się orientuję to zajęcia najczęściej są co 2 tyg(także mi taki tryb nauki jak najbardziej odpowiadałby- ale najwcześniej w semestrze zimowym zaczęłabym).

Ps. Dokładnie nie jest powiedziane, że po mgr. każdy będzie pracował w zawodzie. Czasami ludzie po odpowiednio dobranym studium mają pracę w zawodzie. Jednak niech każdy robi w życiu co uważa za najlepsze dla niego. Ja na razie chciałabym zrobić licencjata z Adm. i międzyczasie (studium rach. lub ekonom.)...:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Studia pomocy