Obecnie rozmawiamy o:

Biżuteria na prezent

gorący temat

Opakowania

55 minut temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 8 9 10 -->

szkoły policealne - Kraków

26 sie 2014 - 10:29:20

Cześć. Chciałabym w tym roku zacząć naukę w szkole policealnej w Krakowie. Wybór jest spory, przekopałam "pół internetu", ale dalej nie umiem się zdecydować, którą szkołę wybrać. Może któraś z Was uczęszczała do którejkolwiek szkoły i podzieli się opinią? Głównie chodzi mi o technika bhp i technika rachunkowości. Zaznaczam, że nie chodzi mi o zdobycie legitymacji i zniżek tylko faktyczną naukę. Będę wdzięczna za wszystkie opinie :)

szkoły policealne - Kraków

26 sie 2014 - 10:46:13

Witaj:)

Ja osobiście nie uczęszczałam do tej szkoły, ale koleżanka do CNIB "Żak" w Krakowie chodzi, też dowiedziałam się od niej na temat szkoły(kiedyś szukałam opinii na temat tych szkół)dla dobrej znajomej. Akurat te kierunki o których piszesz są całkowicie darmowe, podpisujesz również umowę, że cały tok kształcenia jest za darmo:)<chyba jedyna szkoła która taką umowę posiada?> A co do legitymacji to jak najbardziej koleżanka dostała(szkoła również wystawia zaświadczenia do Zus-u, Mops-u itp...Nie mogę jednak obiektywnie wypowiedzieć się na temat zajęć, gdyż nie miałam styczności z nimi. Jednak wiem od koleżanki, że zajęcia jej się podobają i kadra. A jest akurat na rachunkowości.

A o ile można zapytać, studiujesz już coś? Jeżeli na zaocznych to możesz pogodzić studia i studium, gdyż zajęcia są co 2 tyg;). Powodzenia.

szkoły policealne - Kraków

26 sie 2014 - 10:58:35

Studiuję dziennie, także spokojnie pogodzę te dwie rzeczy. A nie wiesz przypadkiem jak to jest w wypadku rezygnacji? Bo słyszałam coś, że trzeba wtedy płacić im jakieś pieniądze. I wiem, że zajęcia teoretycznie mają być co 2 tygodnie, ale w praktyce naprawdę tak to wygląda? Się nasłuchałam, że mimo wszystko odbywają się one co tydzień.
Wiesz może czy szkoła załatwia każdemu praktyki czy trzeba samemu szukać i załatwiać?

szkoły policealne - Kraków

26 sie 2014 - 11:02:36

Nova jest ok, byłam na informatyce z elementami grafiki, ale zrezygnowałam przez brak czasu. Mam tam znajomych i są zadowoleni. Moja koleżanka chodziła do Żaka i narzekała, ponoć często odwołują zajęcia, a jak samemu się opuszcza to dyrektorka wysyła 'kapryśne' sms'y. :p
"Studiuję dziennie, także spokojnie pogodzę te dwie rzeczy. A nie wiesz przypadkiem jak to jest w wypadku rezygnacji? Bo słyszałam coś, że trzeba wtedy płacić im jakieś pieniądze." wszystko masz w umowie, którą podpisujesz. W Żaku ponoć nie było "rekompensaty" za rezygnację, ale w Novej już tak, ale jeśli złożysz wypowiedzenie zanim ominiesz 50% nieobecności w miesiącu to jest ok.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-26 11:04 przez kamokanikaka.

szkoły policealne - Kraków

26 sie 2014 - 11:08:16

Cytat
kamokanikaka
Nova jest ok, byłam na informatyce z elementami grafiki, ale zrezygnowałam przez brak czasu. Mam tam znajomych i są zadowoleni. Moja koleżanka chodziła do Żaka i narzekała, ponoć często odwołują zajęcia, a jak samemu się opuszcza to dyrektorka wysyła 'kapryśne' sms'y. :p
"Studiuję dziennie, także spokojnie pogodzę te dwie rzeczy. A nie wiesz przypadkiem jak to jest w wypadku rezygnacji? Bo słyszałam coś, że trzeba wtedy płacić im jakieś pieniądze." wszystko masz w umowie, którą podpisujesz. W Żaku ponoć nie było "rekompensaty" za rezygnację, ale w Novej już tak, ale jeśli złożysz wypowiedzenie zanim ominiesz 50% nieobecności w miesiącu to jest ok.

Czyli kwestią rezygnacji nie mam się co martwić. Dokładnie przeczytam umowę przed podpisaniem i będzie ok.
Zajęcia w szkole Nova odbywają się na Szewskiej czy w innym miejscu? Nie umiem znaleźć tej informacji u nich na stronie.

szkoły policealne - Kraków

26 sie 2014 - 11:10:14

A różnie. Ja miałam na Bronowicach w szkole i na jakiejś bocznej od Królewskiej. Chcesz skan mojej umowy z Novej? ;) Podaj maila to Ci prześlę. Zobaczysz jak to wygląda.

szkoły policealne - Kraków

26 sie 2014 - 11:15:20

Żaka nie polecam...ja bywałam w AP edukacja i w ciagu roku zajęcia odwołali tylko raz.

szkoły policealne - Kraków

26 sie 2014 - 11:27:31

Cytat
mikoLAJkowa25
Żaka nie polecam...ja bywałam w AP edukacja i w ciagu roku zajęcia odwołali tylko raz.

Dlaczego nie polecasz Żaka? I na czym byłaś w AP Edukacja?

Cytat
kamokanikaka
A różnie. Ja miałam na Bronowicach w szkole i na jakiejś bocznej od Królewskiej. Chcesz skan mojej umowy z Novej? ;) Podaj maila to Ci prześlę. Zobaczysz jak to wygląda.

O dzięki, wyślę Ci zaraz adres mailowy w prywatnej :)

szkoły policealne - Kraków

26 sie 2014 - 11:40:13

Teoretycznie koleżanka mówiła, że szkoła pomaga załatwiać praktyki- jednak w praktyce nie wiem do końca jak to jest w CNIB w Krakowie. W każdym razie jej koleżance na innym kierunku szkoła pomogła załatwić praktyki, a ona szuka sama jak na razie? A w przypadku rezygnacji z kierunku, to nie pytałam się jak to wygląda...Jednak najlepiej zapytać się na maila lub w sekretariacie szkoły jak to wygląda:) Ona ma zajęcia średnio co 2 tyg. w sob i niedz. na rachunkowości.Może na jakimś innym kierunku jest inaczej?hmm ...:)

A i dodam, że niektórzy mogą odradzać ci ta szkołę ze względu na to iż, czasami mogą być odwołane jakieś zajęcia? Jednak biorąc pod uwagę fakt, że to szkoły dla dorosłych policealne, to wiesz w żadnej nie jest idealnie. Według mnie liczy się dobra kadra na zajęciach. Sama niedawno między czasie ucząc się skończyłam studium psychologii biznesu i reklamy, psych. żywienia i ogól. i wiem, że czasami zajęcia były odwołane, ale całkiem miło ten okres wspominam<jednak nie w krk>w Copernicusie...Mam nadzieję, że natrafisz na najlepszą dla ciebie szkołę i będziesz potem miło wspominała te 2 lata nauki i znajomych.:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-26 12:03 przez Marina92.

szkoły policealne - Kraków

01 wrz 2014 - 11:33:40

Ponawiam== sama szukam szkoły policealnej w Bielsku tez na technik rachunkowośći ktokolwiek coś wie konkretniejszego bo właśnie przeszłam przez fora i w jednej wychwalają Zaka a tutaj znów Ap edukacja wiem że to pewnie zależy od miasta bo w każdym inni nauczyciela ale jakby ktoś coś to piszcie bo zostały mi 2 dni :/na decyzje:)

szkoły policealne - Kraków

01 wrz 2014 - 11:44:13

ja robiłam fotografię w AP Edukacja i nie polecam.
koleżanka mi poleciła rachunkowość z ŻAKa i tam zaczynam naukę we wrześniu ;)

aa,dodam że inna znajoma zaczyna III semestr BHP w Cosinusie, ale trochę narzeka że niski poziom.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-01 11:46 przez Muaa.

szkoły policealne - Kraków

01 wrz 2014 - 23:29:09

Ok dzięki za odpowiedz!!! Pewnie się zapisze bo czasu wiele nie zostało :D

szkoły policealne - Kraków

28 wrz 2014 - 01:34:09

Czy ktoś tutaj może zaczyna (w sumie zaczął :)) Cosinusa w Krakowie w tym roku? :)

szkoły policealne - Kraków

19 lis 2014 - 13:41:02

A może zainteresuj się jeszcze tą szkołą policealną?
http://www.sukcesedukacja.pl/
Sama obecnie uczę się w niej w Katowicach chociaż wiem,że ma również placówkę w Krakowie.
Jestem bardzo zadowolona. Na tygodniu pracuję, uczę się tam obecnie zaocznie. Na kierunku technik informatyk. Jestem bardzo zadowolona. Przyszłam tam z praktycznie zerową znajomością komputera ale dzięki zajęciom opanowałam naprawdę bardzo wiele.
Oczywiście jest tam wiele różnych kierunków. W tym również technik bhp oraz technik rachunkowości czyli to co Cię interesuje najbardziej.

szkoły policealne - Kraków

24 lip 2015 - 10:20:10

Ja polecam szkołe Delta Edukacja z oddzialem w Bytomiu. Mają sporo kierunków, kazdy znajdzie cos dla siebie. Ja wybralem kierunek technik geodeta. Jest to ciekawy kierunek, a w trakcie nauki bede mogl pracować jak dotychczas pracowałem. Bardzo miła obsługa. Polecam!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przesada ?