Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Sklep internetowy

18 minut temu

Biznes

22 minut temu

tabernakula sklep

41 minut temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 8 9 10 -->

szkoły policealne - Kraków

26 sie 2014 - 10:29:20

Cześć. Chciałabym w tym roku zacząć naukę w szkole policealnej w Krakowie. Wybór jest spory, przekopałam "pół internetu", ale dalej nie umiem się zdecydować, którą szkołę wybrać. Może któraś z Was uczęszczała do którejkolwiek szkoły i podzieli się opinią? Głównie chodzi mi o technika bhp i technika rachunkowości. Zaznaczam, że nie chodzi mi o zdobycie legitymacji i zniżek tylko faktyczną naukę. Będę wdzięczna za wszystkie opinie :)

szkoły policealne - Kraków

26 sie 2014 - 10:46:13

Witaj:)

Ja osobiście nie uczęszczałam do tej szkoły, ale koleżanka do CNIB "Żak" w Krakowie chodzi, też dowiedziałam się od niej na temat szkoły(kiedyś szukałam opinii na temat tych szkół)dla dobrej znajomej. Akurat te kierunki o których piszesz są całkowicie darmowe, podpisujesz również umowę, że cały tok kształcenia jest za darmo:)<chyba jedyna szkoła która taką umowę posiada?> A co do legitymacji to jak najbardziej koleżanka dostała(szkoła również wystawia zaświadczenia do Zus-u, Mops-u itp...Nie mogę jednak obiektywnie wypowiedzieć się na temat zajęć, gdyż nie miałam styczności z nimi. Jednak wiem od koleżanki, że zajęcia jej się podobają i kadra. A jest akurat na rachunkowości.

A o ile można zapytać, studiujesz już coś? Jeżeli na zaocznych to możesz pogodzić studia i studium, gdyż zajęcia są co 2 tyg;). Powodzenia.

szkoły policealne - Kraków

26 sie 2014 - 10:58:35

Studiuję dziennie, także spokojnie pogodzę te dwie rzeczy. A nie wiesz przypadkiem jak to jest w wypadku rezygnacji? Bo słyszałam coś, że trzeba wtedy płacić im jakieś pieniądze. I wiem, że zajęcia teoretycznie mają być co 2 tygodnie, ale w praktyce naprawdę tak to wygląda? Się nasłuchałam, że mimo wszystko odbywają się one co tydzień.
Wiesz może czy szkoła załatwia każdemu praktyki czy trzeba samemu szukać i załatwiać?

szkoły policealne - Kraków

26 sie 2014 - 11:02:36

Nova jest ok, byłam na informatyce z elementami grafiki, ale zrezygnowałam przez brak czasu. Mam tam znajomych i są zadowoleni. Moja koleżanka chodziła do Żaka i narzekała, ponoć często odwołują zajęcia, a jak samemu się opuszcza to dyrektorka wysyła 'kapryśne' sms'y. :p
"Studiuję dziennie, także spokojnie pogodzę te dwie rzeczy. A nie wiesz przypadkiem jak to jest w wypadku rezygnacji? Bo słyszałam coś, że trzeba wtedy płacić im jakieś pieniądze." wszystko masz w umowie, którą podpisujesz. W Żaku ponoć nie było "rekompensaty" za rezygnację, ale w Novej już tak, ale jeśli złożysz wypowiedzenie zanim ominiesz 50% nieobecności w miesiącu to jest ok.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-26 11:04 przez kamokanikaka.

szkoły policealne - Kraków

26 sie 2014 - 11:08:16

Cytat
kamokanikaka
Nova jest ok, byłam na informatyce z elementami grafiki, ale zrezygnowałam przez brak czasu. Mam tam znajomych i są zadowoleni. Moja koleżanka chodziła do Żaka i narzekała, ponoć często odwołują zajęcia, a jak samemu się opuszcza to dyrektorka wysyła 'kapryśne' sms'y. :p
"Studiuję dziennie, także spokojnie pogodzę te dwie rzeczy. A nie wiesz przypadkiem jak to jest w wypadku rezygnacji? Bo słyszałam coś, że trzeba wtedy płacić im jakieś pieniądze." wszystko masz w umowie, którą podpisujesz. W Żaku ponoć nie było "rekompensaty" za rezygnację, ale w Novej już tak, ale jeśli złożysz wypowiedzenie zanim ominiesz 50% nieobecności w miesiącu to jest ok.

Czyli kwestią rezygnacji nie mam się co martwić. Dokładnie przeczytam umowę przed podpisaniem i będzie ok.
Zajęcia w szkole Nova odbywają się na Szewskiej czy w innym miejscu? Nie umiem znaleźć tej informacji u nich na stronie.

szkoły policealne - Kraków

26 sie 2014 - 11:10:14

A różnie. Ja miałam na Bronowicach w szkole i na jakiejś bocznej od Królewskiej. Chcesz skan mojej umowy z Novej? ;) Podaj maila to Ci prześlę. Zobaczysz jak to wygląda.

szkoły policealne - Kraków

26 sie 2014 - 11:15:20

Żaka nie polecam...ja bywałam w AP edukacja i w ciagu roku zajęcia odwołali tylko raz.

szkoły policealne - Kraków

26 sie 2014 - 11:27:31

Cytat
mikoLAJkowa25
Żaka nie polecam...ja bywałam w AP edukacja i w ciagu roku zajęcia odwołali tylko raz.

Dlaczego nie polecasz Żaka? I na czym byłaś w AP Edukacja?

Cytat
kamokanikaka
A różnie. Ja miałam na Bronowicach w szkole i na jakiejś bocznej od Królewskiej. Chcesz skan mojej umowy z Novej? ;) Podaj maila to Ci prześlę. Zobaczysz jak to wygląda.

O dzięki, wyślę Ci zaraz adres mailowy w prywatnej :)

szkoły policealne - Kraków

26 sie 2014 - 11:40:13

Teoretycznie koleżanka mówiła, że szkoła pomaga załatwiać praktyki- jednak w praktyce nie wiem do końca jak to jest w CNIB w Krakowie. W każdym razie jej koleżance na innym kierunku szkoła pomogła załatwić praktyki, a ona szuka sama jak na razie? A w przypadku rezygnacji z kierunku, to nie pytałam się jak to wygląda...Jednak najlepiej zapytać się na maila lub w sekretariacie szkoły jak to wygląda:) Ona ma zajęcia średnio co 2 tyg. w sob i niedz. na rachunkowości.Może na jakimś innym kierunku jest inaczej?hmm ...:)

A i dodam, że niektórzy mogą odradzać ci ta szkołę ze względu na to iż, czasami mogą być odwołane jakieś zajęcia? Jednak biorąc pod uwagę fakt, że to szkoły dla dorosłych policealne, to wiesz w żadnej nie jest idealnie. Według mnie liczy się dobra kadra na zajęciach. Sama niedawno między czasie ucząc się skończyłam studium psychologii biznesu i reklamy, psych. żywienia i ogól. i wiem, że czasami zajęcia były odwołane, ale całkiem miło ten okres wspominam<jednak nie w krk>w Copernicusie...Mam nadzieję, że natrafisz na najlepszą dla ciebie szkołę i będziesz potem miło wspominała te 2 lata nauki i znajomych.:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-26 12:03 przez Marina92.

szkoły policealne - Kraków

01 wrz 2014 - 11:33:40

Ponawiam== sama szukam szkoły policealnej w Bielsku tez na technik rachunkowośći ktokolwiek coś wie konkretniejszego bo właśnie przeszłam przez fora i w jednej wychwalają Zaka a tutaj znów Ap edukacja wiem że to pewnie zależy od miasta bo w każdym inni nauczyciela ale jakby ktoś coś to piszcie bo zostały mi 2 dni :/na decyzje:)

szkoły policealne - Kraków

01 wrz 2014 - 11:44:13

ja robiłam fotografię w AP Edukacja i nie polecam.
koleżanka mi poleciła rachunkowość z ŻAKa i tam zaczynam naukę we wrześniu ;)

aa,dodam że inna znajoma zaczyna III semestr BHP w Cosinusie, ale trochę narzeka że niski poziom.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-01 11:46 przez Muaa.

szkoły policealne - Kraków

01 wrz 2014 - 23:29:09

Ok dzięki za odpowiedz!!! Pewnie się zapisze bo czasu wiele nie zostało :D

szkoły policealne - Kraków

28 wrz 2014 - 01:34:09

Czy ktoś tutaj może zaczyna (w sumie zaczął :)) Cosinusa w Krakowie w tym roku? :)

szkoły policealne - Kraków

19 lis 2014 - 13:41:02

A może zainteresuj się jeszcze tą szkołą policealną?
http://www.sukcesedukacja.pl/
Sama obecnie uczę się w niej w Katowicach chociaż wiem,że ma również placówkę w Krakowie.
Jestem bardzo zadowolona. Na tygodniu pracuję, uczę się tam obecnie zaocznie. Na kierunku technik informatyk. Jestem bardzo zadowolona. Przyszłam tam z praktycznie zerową znajomością komputera ale dzięki zajęciom opanowałam naprawdę bardzo wiele.
Oczywiście jest tam wiele różnych kierunków. W tym również technik bhp oraz technik rachunkowości czyli to co Cię interesuje najbardziej.

szkoły policealne - Kraków

24 lip 2015 - 10:20:10

Ja polecam szkołe Delta Edukacja z oddzialem w Bytomiu. Mają sporo kierunków, kazdy znajdzie cos dla siebie. Ja wybralem kierunek technik geodeta. Jest to ciekawy kierunek, a w trakcie nauki bede mogl pracować jak dotychczas pracowałem. Bardzo miła obsługa. Polecam!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przesada ?