Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

transportery taśmowe

58 minut temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Idziemy do przedszkola?!

24 sie 2014 - 10:41:03

Witajcie! Moja córka po rocznym pobycie w żłobku idzie do przedszkola. Jest dzieckiem samodzielnym, ale liczę na Wasze rady! W co ubierać, żeby było jej łatwo? Czego unikać? Czy Panie pomagają, poprawiać garderobę po wyjściu dziecka z ubikacji? Zwyczajnie boje się!

Idziemy do przedszkola?!

24 sie 2014 - 10:45:06

Mojej siostrze pomagają :) ona chodzi różnie ubrana, na cebulkę żeby mogła zdjąć jak jest gorąco :)

Idziemy do przedszkola?!

24 sie 2014 - 11:03:06

hmmm nie mam dzieci, ale logiczne wydaje się ze malucha powinno się ubierać w rzeczy łatwe do zalożenia / zdjęcia samodzielnie, wiesz jakies gacie na gumce, bluzy zasuwane na zamki, buty na rzepy na początek. Pamiętam jak mnie mama uszcześliwiła swetrem z guzikami zapinanymi na ramieniu i chociaż to było w zerówce i tak miałam problem w samodzielnym zapięciu tych guzików :D

Idziemy do przedszkola?!

24 sie 2014 - 11:05:06

Powiem ci to co wiem z doświadczenia. Dziecku musi być wygodnie. Jak najmniej guziczków czy suwaczków, najlepiej spodenki w gumkę, ewentualnie getry. Nie radzę rajstopek i spódniczek. Dzieciaki tańczą, biegają i jest im niewygodnie. Często zauważyłam, że dziewczynki robią sobie dziury w rajstopach, bo je "ciągną". Jak już ktoś napisał "na cebulkę" i tak żeby dziecko potrafiło samo sobie zdjąć i założyć bluzę. To już nie chodzi o pomaganie, bo ja i tak pomagam, ale są dzieci które się wstydzą powiedzieć, że nie potrafią zdjąć bluzy, a pytane czy im nie zimno albo gorąco odpowiadają, że nie. Ja pomagam dzieciom po wyjściu z łazienki ale to jest jednak ryzykowne, bo wiem że są przypadki posądzenia o molestowanie. Więc nie zawsze panie chcą to robić i to nie z lenistwa. W przedszkolu syna koleżanki był nakaz, żeby dzieci miały spodnie w gumkę i informacja, że panie im pomagać nie mogą. Piszesz, że dziecko jest samodzielne i super. Niech sie tego uczy, chwal je i zachęcaj. Mam dosyć widoku mam czy babć, które każą dziecku siedzieć bez ruchu na ławce i same je ubierają i rozbierają. Zamiast zachęcić do samodzielności. I jeszcze buciki - najlepiej na rzepy, chyba, że dziecko potrafi sobie zawiązywać. Ja oczywiście zawiązuje dzieciakom, ale to trwa jak zawiązujesz 25 par, część dzieci zdąży się spocić. Jak cos jeszcze to pisz, dacie radę. Początek najgorszy.

Idziemy do przedszkola?!

24 sie 2014 - 11:05:22

Moja też idzie pierwszy raz do przedszkola teraz ma 2.5 roku. Będę ją raczej ubierać wygodnie, legginsy lub spodnie dresowe, sukienka + rajstopki, na to vluzeczka i jakaś bluza lub koszula dżinsowa. Panie powinny pomagać raczej przy wyjściu z ubikacji i pewnie bedą tam przy dziecku (tak mi sie wydaje), ale dopiero za tydzień przekonam se jak to wszystko wygląda w praktyce :)

Idziemy do przedszkola?!

24 sie 2014 - 11:08:44

Na pewno wygodniej jej będzie w spodenkach na gumce /legginsach (unikaj guzików i zameczków). Zakładaj małej rozpinane sweterki i bluzy, w razie jakby jej było za ciepło. No i buciki wsuwane lub na rzepy.

Idziemy do przedszkola?!

24 sie 2014 - 11:19:07

Moja siostra często nosi legginsy(ale grubsze nie takie jak rajstopy) tregginsy, komplety bluza i spodnie dresowe, sukienki i rajstopki. Buty to albo adidasy na rzepy, balerinki, jakieś tenisówki wsuwane, kalosze. Zawsze tak by jak będzie jej gorąco to może zdjąć np sweter albo bluze

Idziemy do przedszkola?!

24 sie 2014 - 13:09:28

Akurat guziki mała pomimo 3-lat na karku ma już opanowane :)
Buty na pewno dostanie na gumkę czy rzep bo byłam świadkiem jak przedszkolanka upokorzyła dziecko przy całej grupie krzycząc, że nie umie zawiązać butów i przez niego wszyscy muszą czekać! Na szczęście nie wysyłam córki do tego konkretnie przedszkola! Uff!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-24 13:11 przez 666kasja.

Idziemy do przedszkola?!

24 sie 2014 - 13:17:07

zwykle pomagaja jesli dziecko naprawde ma problem, ale tobie raczej chodzi o to czy w przedszkolu ktos zajmie sie nia jak ty, a to niemozliwe,...dziecko po to idzie miedzy innymi do przedszkola zeby sie usamodzielnic, nabrac sprawnosci w poruszaniu sie wsrod rowiesnikow i ma zaczac samo sie ubierac, nie panikuj:)

Idziemy do przedszkola?!

24 sie 2014 - 13:33:53

Cytat
666kasja
Akurat guziki mała pomimo 3-lat na karku ma już opanowane :)
Buty na pewno dostanie na gumkę czy rzep bo byłam świadkiem jak przedszkolanka upokorzyła dziecko przy całej grupie krzycząc, że nie umie zawiązać butów i przez niego wszyscy muszą czekać! Na szczęście nie wysyłam córki do tego konkretnie przedszkola! Uff!

No szkoda bardzo, żeby dziecko 3 letnie potrafiło wiązać buty.

Tak jak dziewczyny wyżej piszą, spodnie z gumką, leginsy, buty na rzepy, ubranie na cebulkę, żeby mogła zdjąć. Generalnie wszystko, co wydaje najprostszym rozwiązaniem dla dziecka.

Idziemy do przedszkola?!

24 sie 2014 - 13:45:57

Ja pracuję od dwóch lat w przedszkolu w grupie maluchów i powiem jedno - bez obaw :)
Pomagamy we wszystkim, łacznie z trudnościami w toalecie czy przy posiłkach :)
Jeśli chodzi o ubiór to jedno jest pewne - żadnych sztywnych dżinsów, wiązanych bucików czy grubych swetrów (w przedszkolu jest ciepło jak mało gdzoe). Jak już ktoś wcześniej wspomniał - najlepiej na cebulkę, jakieś legginsy czy inne wygodne "doły", bluzeczka z krótkim rękawkiem, a na wierzch coś rozpinanego z długim :)

I gwarantuję - to będzie najlepszy okres dla córy, także bez obaw :)

Idziemy do przedszkola?!

24 sie 2014 - 13:46:07

Nie,nie oczekują zajmowania się nią non stop, bo jest dobrze zasymilowana z dziećmi. Chodziło mi tylko, czy jak będzie w spódniczce i rajtuskach to czy ktoś jej to poprawi gdyby np nie poprawiła się dobrze w ubikacji. Do samej ubikacji już się przymierzyłyśmy w przedszkolu na dniach otwartych i z tym nie będzie problemu.
Wiem, że przedszkole jej krzywdy nie zrobi. Po żłobku mamy bardzo dobre doświadczenia. Mała rozwinęła się dzięki niemu i nauczyła wielu piosenek!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-24 13:47 przez 666kasja.

Idziemy do przedszkola?!

24 sie 2014 - 13:52:53

Myślę że poprawią i pomogą :)

Idziemy do przedszkola?!

24 sie 2014 - 13:57:21

a mnie bardziej interesuje, czy ktoś małej podetrze pupę, po zrobieniu kupy. Niby mała umie to robić, ale wiadomo, jak trzylatek, nie zawsze zrobi to porządnie i potem będzie chodzić taka śmierdząca i wszystko ubrudzone

Idziemy do przedszkola?!

24 sie 2014 - 14:05:03

Cytat
niewywrotna
a mnie bardziej interesuje, czy ktoś małej podetrze pupę, po zrobieniu kupy. Niby mała umie to robić, ale wiadomo, jak trzylatek, nie zawsze zrobi to porządnie i potem będzie chodzić taka śmierdząca i wszystko ubrudzone
u mojej siostry dziecko zazwyczaj idzie z kimś do łazienki więc i podciera pupe

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Matura w trybie eksternistycznym