Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

gorący temat

Meble

godzinę temu

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sanndy, fajnie. A co po tym można? To taka pedagogika z niby fizjoterapią?

Studia magisterskie inne niż licencjat

14 paź 2014 - 17:02:22

Pewnie, że można. Licencjata możesz mieć z administracji, a np. mgr. z ekonomii;) Takie sprawy powinni mówić na początku nauki...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-14 17:06 przez Marina92.

Studia magisterskie inne niż licencjat

14 paź 2014 - 17:28:04

Wszystko zależy od uczelni. Moja znajoma jest teraz na I roku magisterki na administracji. Wcześniej skończyła kosmetologię. Szkoła nie robiła jej żadnych problemów.

niezweryfikowana
Posty: 141
Ostrzeżenia: 1/5

Studia magisterskie inne niż licencjat

16 paź 2014 - 11:38:36

W sumie ma to sens. Za jednym razem mamy dwa zawody. Zawsze jest to większa szansa na rynku pracy.
Można zastanowić się również nad kierunkiem biznesowym .
W tym roku mój mąż na przykład zaczął studia podyplomowe na WSNHiD w Poznaniu. Konkretnie kierunek Zarządzanie zasobami ludzkimi. Po prostu w pracy powiedzieli mu, że fajnie by było jakby się właśnie z tego dokształcił tak więc postanowił się wybrać. Po prostu nie mogli znaleźć specjalistów z tego zakresu tak więc postanowili dokształcić pracownika ( właśnie mojego M).

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 6/5

W takich sytuacjach chodzi po prostu o różnice programową. Bo jeśli rzeczywiście kierunki bardzo się od siebie różnią to trzeba będzie zdawać całą listę przedmiotów, no a przygotować do tego będziemy musieli się sami. Więc pokrewne kierunki mają sens. Hmm, ja tak zrobiłam, studiuję na UTH magistra to co studiowałam na licencjacie, po prostu chciałam kontynuować i na dobre mi to wyszło. W sumie to nawet nie wiem czy znacie tą uczelnie: <moderacja-spam>, ale jeśli ktoś jest z Wawy, albo w ogóle chce tam studiować to warto się zainteresować.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-26 13:20 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 287
Ostrzeżenia: 4/5

Ludzie, to nie są czasy w których studia dają kwalifikacje. Studia dają papier, który nie przekłada się na żadne konkretne umiejętności i akurat to na prawdę prędko się na pewno nie zmieni. W Polsce poziom studiowania upadł na dno.

Można na magisterce realizować inny kierunek, natomiast wiadomo, że nie dotyczy to studiów jednolitych i jakichś kierunków specjalistycznych. Ja dla odmiany miała odwrotną sytuację niż Ty, mianowicie realizowała licencjat z ekonomii, a na magisterkę wybrałam administrację na WSKZ. Dodatkowo na tym etapie warto już rozglądac się za jakąś pracą, żeby zbierać cenne doświadczenie. Na studiach dziennych byłoby to trudne, więc akurat w moim przypadku realizuję studia online i dzięki temu mogę realizowac materiały, gdy mam na to czas.

W tym temacie uczelnią godną polecenia dla każdego jest https://wwsh.edu.pl/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomoc odnośnie studiów