Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

gorący temat

Budowa domu

14 minut temu

najtańsza apteka

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pytanie do osób po studiach lub mających wiedzę na ten teamt.

Czy po licencjacie studia magisterskie mogę wybrać inne niż te pierwszego stopnie? Chodzi mi o to czy po administracji mogę iść na bardziej ekonomicznś magisterkę?


Drugie pytanie. Czy jako studia podyplomowe mogę wybrać całkiem inny kierunek niż te 1 i 2 stopnia?

Czy wtedy muszę znów zacząć licencjat?

Ja po administracji poszłam na zarządzanie i wyszło tak, że nie musiałam zdawać dodatkowo przedmiotów nadprogramowych, bo akurat miałam je na administracji. Koleżanki po pedagogice resocjalizacyjnej już musiały.

u mnie pewnie sporo przedmiotów by się powtórzyło ale nie wszytskie.

Ja jestem po oligofrenopedagogice i terapii autyzmu i ratownictwie medycznym. Chciałam na mgr fizjoterapię niestety nie.można.... Chyba,że wiecie gdzie mogłabym iść na mgr po takich.rozbieżnościach.

moja znajoma studiowala kierunek techniczny(inzynier) a potem przeszla na magisterke na jakis bardziej pedagogiczny kierunek(nie pamietam juz jaki). Nic nie musiala zaliczac ani nadrabiac.

Możesz, ale jakie na co - sprawdź w regulaminie studiów.

Podepyplomowe robisz po magisterce i możesz je zdawać po czymkolwiek chcesz - przynajmniej tak jest na dwóch uczelniach, którymi się interesowałam - oni chcieli tylko dyplom mgr.

zweryfikowana
Posty: 437
Ostrzeżenia: 1/5

Ja zrobiłam licencjata z administracji, a na magisterkę poszłam na ekonomię na innej uczelni. Musiałam zdawać egzamin wstępny a później egzamin z kursu wyrównawczego. Kurs obejmował przedmioty, które były na licencjacie z ekonomii.
Ale co kraj to obyczaj :)

niezweryfikowana
Posty: 48
Ostrzeżenia: 4/5

Oczywiście, że możesz wybrać inne studia podyplomowe - wręcz będzie to wskazane ponieważ po administracji jest dość ciężko z pracą i takie studia co jak co ale dadzą Ci większe możliwości na znalezienie interesującego zatrudnienia.
Ja bym proponowała Zarządzanie zasobami Ludzkimi albo też negocjacje i mediacje - fajne opcje, które na pewno będą dużym atutem w Twoim cv <moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-05 14:45 przez moderator.

Możesz wybrać inny kierunek, jest to wręcz wskazane zgodnie z ustawą o szkolnictwie wyższym

Ja właśnie skończyłam administrację i idę na magisterkę na ekonomię ;)U mnie jeżeli jest się po kierunku z zakresu nauk społecznych to nie zdaje się egzaminu sprawdzającego wiedzę, więc nie muszę do tego egzaminu podchodzić.

Mam licencjata z pedagogiki terapeutycznej z rehabilitacją, jednak to kompletnie nie moja bajka, dlatego nie kontynuowałam magistra. Zaciekawił mnie wątek, że można zrobić magistra w innym kierunku. Jak myślicie - w jakich kierunkach mam możliwość zrobienia magistra po tym licencjacie? Tylko pedagogika wchodzi w grę?

Cytat
Sandy19
Mam licencjata z pedagogiki terapeutycznej z rehabilitacją, jednak to kompletnie nie moja bajka, dlatego nie kontynuowałam magistra. Zaciekawił mnie wątek, że można zrobić magistra w innym kierunku. Jak myślicie - w jakich kierunkach mam możliwość zrobienia magistra po tym licencjacie? Tylko pedagogika wchodzi w grę?

jakos żaden inny kierunek mi nie pasuje do tego, powinny jakoś współgrać, a tu widzę jedynie pedagogikę... ale z ciekawości zapytam, co z tej rehabilitacji mieliście na studiach?

A myślicie, ze można robić magistra z Edukacji artystycznej, mając licencjat z pedagogiki wczesnoszkolnej ? Nie mam o tym pojecia, ale moze któraś z Was się orientuje ;)

Dziewczyny (wszystkie) musicie wejść na stronę uczelni, wybrać iteresujący Was kierunek i sprawdzić jakie są na niego wymagania. Pytanie na szafie trochę nie ma sensu, chyba że chcecie żeby ktoś za Was wykonał ten wysiłek? :)

Cytat
corkachaosu
Cytat
Sandy19
Mam licencjata z pedagogiki terapeutycznej z rehabilitacją, jednak to kompletnie nie moja bajka, dlatego nie kontynuowałam magistra. Zaciekawił mnie wątek, że można zrobić magistra w innym kierunku. Jak myślicie - w jakich kierunkach mam możliwość zrobienia magistra po tym licencjacie? Tylko pedagogika wchodzi w grę?

jakos żaden inny kierunek mi nie pasuje do tego, powinny jakoś współgrać, a tu widzę jedynie pedagogikę... ale z ciekawości zapytam, co z tej rehabilitacji mieliście na studiach?

-fizjologia kliniczna z patofizjologą
-psychologia kliniczna
-metodyka oddziaływań terapeutycznych i rehabilitacyjnych
-podstawy medycyny klinicznej
-rehabilitacja kompleksowa, urządzenia i sprzęt rehabilitacyjny
-masaż

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ankieta - praca mnagisterska