Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pytanie do osób po studiach lub mających wiedzę na ten teamt.

Czy po licencjacie studia magisterskie mogę wybrać inne niż te pierwszego stopnie? Chodzi mi o to czy po administracji mogę iść na bardziej ekonomicznś magisterkę?


Drugie pytanie. Czy jako studia podyplomowe mogę wybrać całkiem inny kierunek niż te 1 i 2 stopnia?

Czy wtedy muszę znów zacząć licencjat?

Ja po administracji poszłam na zarządzanie i wyszło tak, że nie musiałam zdawać dodatkowo przedmiotów nadprogramowych, bo akurat miałam je na administracji. Koleżanki po pedagogice resocjalizacyjnej już musiały.

u mnie pewnie sporo przedmiotów by się powtórzyło ale nie wszytskie.

Ja jestem po oligofrenopedagogice i terapii autyzmu i ratownictwie medycznym. Chciałam na mgr fizjoterapię niestety nie.można.... Chyba,że wiecie gdzie mogłabym iść na mgr po takich.rozbieżnościach.

moja znajoma studiowala kierunek techniczny(inzynier) a potem przeszla na magisterke na jakis bardziej pedagogiczny kierunek(nie pamietam juz jaki). Nic nie musiala zaliczac ani nadrabiac.

Możesz, ale jakie na co - sprawdź w regulaminie studiów.

Podepyplomowe robisz po magisterce i możesz je zdawać po czymkolwiek chcesz - przynajmniej tak jest na dwóch uczelniach, którymi się interesowałam - oni chcieli tylko dyplom mgr.

zweryfikowana
Posty: 437
Ostrzeżenia: 1/5

Ja zrobiłam licencjata z administracji, a na magisterkę poszłam na ekonomię na innej uczelni. Musiałam zdawać egzamin wstępny a później egzamin z kursu wyrównawczego. Kurs obejmował przedmioty, które były na licencjacie z ekonomii.
Ale co kraj to obyczaj :)

niezweryfikowana
Posty: 48
Ostrzeżenia: 4/5

Oczywiście, że możesz wybrać inne studia podyplomowe - wręcz będzie to wskazane ponieważ po administracji jest dość ciężko z pracą i takie studia co jak co ale dadzą Ci większe możliwości na znalezienie interesującego zatrudnienia.
Ja bym proponowała Zarządzanie zasobami Ludzkimi albo też negocjacje i mediacje - fajne opcje, które na pewno będą dużym atutem w Twoim cv <moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-05 14:45 przez moderator.

Możesz wybrać inny kierunek, jest to wręcz wskazane zgodnie z ustawą o szkolnictwie wyższym

Ja właśnie skończyłam administrację i idę na magisterkę na ekonomię ;)U mnie jeżeli jest się po kierunku z zakresu nauk społecznych to nie zdaje się egzaminu sprawdzającego wiedzę, więc nie muszę do tego egzaminu podchodzić.

Mam licencjata z pedagogiki terapeutycznej z rehabilitacją, jednak to kompletnie nie moja bajka, dlatego nie kontynuowałam magistra. Zaciekawił mnie wątek, że można zrobić magistra w innym kierunku. Jak myślicie - w jakich kierunkach mam możliwość zrobienia magistra po tym licencjacie? Tylko pedagogika wchodzi w grę?

Cytat
Sandy19
Mam licencjata z pedagogiki terapeutycznej z rehabilitacją, jednak to kompletnie nie moja bajka, dlatego nie kontynuowałam magistra. Zaciekawił mnie wątek, że można zrobić magistra w innym kierunku. Jak myślicie - w jakich kierunkach mam możliwość zrobienia magistra po tym licencjacie? Tylko pedagogika wchodzi w grę?

jakos żaden inny kierunek mi nie pasuje do tego, powinny jakoś współgrać, a tu widzę jedynie pedagogikę... ale z ciekawości zapytam, co z tej rehabilitacji mieliście na studiach?

A myślicie, ze można robić magistra z Edukacji artystycznej, mając licencjat z pedagogiki wczesnoszkolnej ? Nie mam o tym pojecia, ale moze któraś z Was się orientuje ;)

Dziewczyny (wszystkie) musicie wejść na stronę uczelni, wybrać iteresujący Was kierunek i sprawdzić jakie są na niego wymagania. Pytanie na szafie trochę nie ma sensu, chyba że chcecie żeby ktoś za Was wykonał ten wysiłek? :)

Cytat
corkachaosu
Cytat
Sandy19
Mam licencjata z pedagogiki terapeutycznej z rehabilitacją, jednak to kompletnie nie moja bajka, dlatego nie kontynuowałam magistra. Zaciekawił mnie wątek, że można zrobić magistra w innym kierunku. Jak myślicie - w jakich kierunkach mam możliwość zrobienia magistra po tym licencjacie? Tylko pedagogika wchodzi w grę?

jakos żaden inny kierunek mi nie pasuje do tego, powinny jakoś współgrać, a tu widzę jedynie pedagogikę... ale z ciekawości zapytam, co z tej rehabilitacji mieliście na studiach?

-fizjologia kliniczna z patofizjologą
-psychologia kliniczna
-metodyka oddziaływań terapeutycznych i rehabilitacyjnych
-podstawy medycyny klinicznej
-rehabilitacja kompleksowa, urządzenia i sprzęt rehabilitacyjny
-masaż

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ankieta - praca mnagisterska