Obecnie rozmawiamy o:

free spin za rejestracje

2 minuty temu

srebrna biżuteria

44 minut temu

Rewelacyjne okna

godzinę temu

e-papieros

dzisiaj o 10:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

STUDIA ciągnąć czy rzucić?

01 lip 2014 - 14:54:12

No właśnie oto jest pytanie!
Jak wiadomo czasem podejmujemy błędne decyzje, mniejsze lub większe wpadki są normalne w naszym życiu.
Wybór kierunku studiów jest jedną z ważniejszych, ale i tutaj zdarzają się wpadki. Po kilku dniach, miesiącach lub nawet latach stwierdzamy, że to nie to. Właśnie i co dalej, rzucić i "stracić" rok czy ciągnąć bo szkoda czasu?
Wśród moich znajomych i rodziny zdarzały się takie przypadki, kilka osób rzucały studia by rok później zacząć inne, inni ciągnęli/ciągną kierunki.
Ja również zaczęłam kierunek, który okazał się totalnym niewypałem, poszłam do pracy by rok później zacząć wymarzony kierunek, który okazał się strzałem w 10.
Jak to było u Was, rzucić i zacząć od nowa czy jednak kontynuować? Jakie macie zdanie i doświadczenia w tym temacie?

STUDIA ciągnąć czy rzucić?

01 lip 2014 - 14:58:20

Jeden rok to nie tak wiele, ja osobiscie bym zrezygnowala i poszla na inne, tylko sie 100 razy zastanowila, zeby potem znow po roku nie stwierdzic ze to jednak nie bylo to :)
moj chlopak po pol roku zrezygnowal ze studiow i zmienil kierunek, teraz jest baardzo zadowolony i za nic w swiecie decyzji podjetej o przerwaniu studiow by nie zmienil :)

STUDIA ciągnąć czy rzucić?

01 lip 2014 - 15:01:18

Ja przeniosłam się po zaliczonym pierwszym semestrze na inny kierunek i nie żałuję :)

STUDIA ciągnąć czy rzucić?

01 lip 2014 - 15:03:03

mnie dużo osób pytało: "a nie szkoda ci tego roku, zmarnowałaś tyle czasu". Dla mnie zmarnowanym czasem był pobyt na tamtej uczelni. Wytrzymałam tam AŻ miesiąc :D w sumie na pierwszych zajęciach zadałam sobie w głowie pytanie "co ja tu (tutaj padło niecenzuralne słowo) robię ;)
Ale tamten wybór był pod pewnym naciskiem rodziców w pewnych okolicznościach.

STUDIA ciągnąć czy rzucić?

01 lip 2014 - 15:14:48

Ja rzuciłam studia po dwóch latach, poszłam na inny kierunek, rzuciłam go po pół roku, poszłam na jeszcze inny, który również rzuciłam i teraz idę studiować czwarty raz :D A skończyłam technikum, więc w zasadzie jestem pięć lat w plecy i czuję, że pozabijam te dzieci z mojego nowego kierunku.

STUDIA ciągnąć czy rzucić?

01 lip 2014 - 15:15:34

Ja jestem zdania, że jak coś Ci w życiu nie pasuje to się to zmienia. Złe studia - rzucam. Praca, której nienawidzę - zmieniam ją. Związek, w którym się duszę - zostawiam faceta.

(oczywiście po uprzednich próbach naprawy i dokładnym przemyśleniu)

STUDIA ciągnąć czy rzucić?

01 lip 2014 - 15:22:25

Rzuciłam studia po roku, poszłam na rok do pracy, poprawiłam maturę i studiowałam to, co chciałam.
I tak uwazam, że studia są tylko środkiem i narzędziem do tego, co chcemy w życiu robić. Żałuję, że się bardziej nie starałam podczas studiów i nie zdobyłam więcej doświadczenia zawodowego. No ale musiałam pracować...

Studia to jedno, a co zrobimy z resztą to drugie. Tytuł magistra mieć to żadne osiągnięcie, bo każdy może go miec obecnie.

STUDIA ciągnąć czy rzucić?

01 lip 2014 - 15:27:15

Cytat
JolajnaLoja
Ja rzuciłam studia po dwóch latach, poszłam na inny kierunek, rzuciłam go po pół roku, poszłam na jeszcze inny, który również rzuciłam i teraz idę studiować czwarty raz :D A skończyłam technikum, więc w zasadzie jestem pięć lat w plecy i czuję, że pozabijam te dzieci z mojego nowego kierunku.

Idziesz na dzienne?

Ja uważam, że lepiej rzucić. Sama skończyłam studia, które w ogóle mnie nie interesowały, tylko dlatego, że szkoda lat, że już zapłacone (zaoczne). A teraz pluję sobie w brodę, bo straciłam 6 lat i to, że za chwilę będę miała mgr przed nazwiskiem nic mi nie da. Dlatego za rok idę na kierunek, na który zawsze chciałam iść. I mam gdzieś gadanie innych.

zweryfikowana
Posty: 1.195
Ostrzeżenia: 1/5

STUDIA ciągnąć czy rzucić?

01 lip 2014 - 15:29:19

rzuciłam studia po 3 miesiącach - od tego roku idę na inny kierunek, inną uczelnię, wybór przemyślany, mam nadzieje, że nie będę żałować :)

STUDIA ciągnąć czy rzucić?

01 lip 2014 - 15:29:29

Ja poszłam na AK i zrezygnowałam, nie moja bajka w ogóle ;/ teraz idę na pedagogikę bo na razie nie mam kasy na swój wymarzony kierunek.

STUDIA ciągnąć czy rzucić?

01 lip 2014 - 15:30:58

Ja rzuciłam z zupełnie innego powodu niż ten, który podałaś. Dlatego żałuję. Gdybym miała rzucić lub nie, bo mi kierunek przestał odpowiadać to-bez żalu-bym rzuciła i zaczęła inny.

STUDIA ciągnąć czy rzucić?

01 lip 2014 - 15:32:37

Cytat
cytraa
Idziesz na dzienne?

Tak. Dla mnie liczą się tylko dobre kierunki, tylko dziennie i tylko na państwowych uczelniach. A że pracuję w domu i mogę to robić o każdej porze dnia i nocy, to raczej dam radę. A przynajmniej taką mam nadzieję. Najwyżej rzucę studia czwarty raz.

STUDIA ciągnąć czy rzucić?

01 lip 2014 - 15:33:29

Cytat
cytraa
Dlatego za rok idę na kierunek, na który zawsze chciałam iść. I mam gdzieś gadanie innych.

O jakim zawsze marzyłaś, a jaki zrobiłaś?

zweryfikowana
Posty: 1.195
Ostrzeżenia: 1/5

STUDIA ciągnąć czy rzucić?

01 lip 2014 - 15:33:42

Cytat
JolajnaLoja
Ja rzuciłam studia po dwóch latach, poszłam na inny kierunek, rzuciłam go po pół roku, poszłam na jeszcze inny, który również rzuciłam i teraz idę studiować czwarty raz :D A skończyłam technikum, więc w zasadzie jestem pięć lat w plecy i czuję, że pozabijam te dzieci z mojego nowego kierunku.
jesteś moim mistrzem

STUDIA ciągnąć czy rzucić?

01 lip 2014 - 15:36:18

Cytat
jamajka1945
jesteś moim mistrzem

Spoko. Chodziłam jeszcze do pięciu szkół policealnych. Też nie skończyłam.

Także, moje drogie, róbcie w życiu wszystko, żeby być szczęśliwe i nie marnujcie czasu na rzeczy, które nie sprawiają Wam przyjemności!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Proszę o pomoc w ważnej sprawie