Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

gorący temat

Prostowanie włosów

30 minut temu

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy warto ?

26 cze 2014 - 15:25:33

Hej. Wybieram się na studia i zamierzam składać na Uniwersytet Łódzki.
Kierunki jakie wybieram to
~ "dziennikarstwo i komunikacja społeczna" , jako specjalizację wybiorę najpewniej "reklama, pr i promocja firmy" albo "dziennikarstwo i krytyka medialna"

~ Kulturoznawstwo, specjalizacja "nowe media"

~ Lingwistyka dla biznesu

Jak myślicie ? Warto tam składać ? Opłaca się wybrać te kierunki ? Chodzi o to, że jestem umysłem humanistycznym i nie po drodze mi na jakieś politechniki czy coś tego typu, a chciałabym poznać ocenę innych i nie kierować się wyłącznie swoim nosem

Czy warto ?

26 cze 2014 - 15:30:40

Dziennikarstwo i kulturoznawstwo...

Powiem Ci tak, znam wielu dziennikarzy i zadnen nie jest po dziennikartswie (nie mowie o ludziach, ktorzy studiowali w latach 90 )

Tych kierunków nie oplaca sie studiować nawet zaocznie.
Jezeli chcesz rozwijac zainteresowania to ok, ale jezeli chcesz miec prace to raczej nie...

90 %absolwentów kierunków humanicznych w sklepach odziezowych robi :)

edit;
w zagrancznych korporacjach (z siedzibą w pl) są rózni absolwenci (germanistyka, techniczne, prawno) ale powiem Ci, ze po humanie nie ma.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-26 15:34 przez d200.

Czy warto ?

26 cze 2014 - 15:35:16

No właśnie o to chodzi.. ale gdzieś przecież muszę złożyć a serio nie mam pojęcia gdzie

Czy warto ?

26 cze 2014 - 15:40:26

Może poszukaj jakichś rankingów, zapotrzebowania na kierunki humanistyczne, bo to co podałaś nie ma przyszłości raczej.

Czy warto ?

26 cze 2014 - 15:41:19

Jakis techniczny albo coś z jezykami (chinski, japonski)
Mozesz zaczac jakiś dobry kierunek zaocznie, za rok poprawić przedmioty (badz napisac rozszerzenie) i przejsc na dzienny.

Po studiach technicznych nikt Ci nie da 100 % gwarancji, ze znajdziesz pracye, a na human nie warto.


Jakie pisalas przemioty rozszerzone?
polski na pewno, ale może historie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-26 15:42 przez d200.

Czy warto ?

26 cze 2014 - 15:50:41

Według mnie nie warto. Chociażby dziennikarstwo - czytałam gdzieś, że z obecnych absolwentów pracę w zawodzie znajduje 1 na 100. Sama też znam parę osób po dziennikarstwie, żadna z nich nie pracuje w zawodzie, a według mnie mogliby - mają do tego warunki.

Co do kulturoznawstwa - mam złe zdanie o absolwentach tego kierunku. Znane mi osoby, które kończyły ten kierunek, nie nadają się do tego, żeby mieć tytuł magistra.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-26 15:54 przez xAmyLeex.

Czy warto ?

26 cze 2014 - 16:08:14

No to nie mam pojęcia :(((

Zdawałam na podstawie polski, matmę,angielski i wos
a na rozszerzeniu angielski.....

Czy warto ?

26 cze 2014 - 16:14:22

To idz w kierunku jezyków. Skoro zdawalas ang rozszerzony, to chyba dobrze Ci idzie nauka jezyków obcyh :)

U mnie na niektore kierunki humanistyczne (kulturoznawstwo na pewno) decyduje kolejnosć zgloszen :D
Mowie o trybie dziennym, uczelnia nie jest jakąs dobra, ale to jednak studia...

Czy warto ?

26 cze 2014 - 16:20:22

To może ta lingwistyka?

Czy warto ?

26 cze 2014 - 16:24:42

Wkurza mnie jak ktoś pisze "nie warto, nie ma przyszłości, nie ma sensu, idź na przyszłościowe studia" G prawda według mnie. Należy iść tam gdzie ciągnie nas serce, tam gdzie czujemy, że to jest to co nas interesuje.
Mówi się, że kierunki typu socjologia, stosunki międzynarodowe, kulturoznawstwo itp. są śmieciowe i nie ma po nich pracy, w pewnym stopniu się zgadzam gdyż na tego typu studia idą ludzie dla samego faktu studiowania. Uważam, że jeśli ktoś jest w czym świetny, ogarnięty, wykształcony to znajdzie świetną pracę po każdym kierunku. Tak samo po politechnice bądź studiach prawniczych/medycznych czyli tych "ambitnych" człowiek może iść na bezrobocie bo skończył je bo wydawało mu się, że po nich pieniądze będą mu pod nogi rzucane, a tak naprawdę interesuje go coś zupełnie innego.
Więc kieruj się głosem serca i rozumem również, ale nie daj sobie wmówić, że jakiś kierunek jest gorszy bądź lepszy. Ja nic nie podpowiem odnośnie kierunków podanych przez Ciebie, gdyż ja jestem na uniwerku artystycznym, na kierunku, na który poszłam za sprawą głosu serca :).
Powodzenia w wyborze.

Czy warto ?

26 cze 2014 - 17:32:39

horsefly, też tak myślałam... jak miałam 16 lat. Życie zweryfikuje Twój pogląd. Marzeniami się nie najesz.

Czy warto ?

26 cze 2014 - 18:17:48

Ja tak myslałam do 18nastki.
Tym bardziej, ze sama chciałam studiowac dziennikarstwo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-26 18:19 przez d200.

niezweryfikowana
Posty: 89
Ostrzeżenia: 1/5

Czy warto ?

26 cze 2014 - 18:25:46

A może coś w kierunku sztuki?

Czy warto ?

26 cze 2014 - 18:34:53

Cytat
xAmyLeex
horsefly, też tak myślałam... jak miałam 16 lat. Życie zweryfikuje Twój pogląd. Marzeniami się nie najesz.

Ja mam prawie 22 i nadal w to wierzę, jestem na kierunku artystycznym, kiedy mówię na jakim zawsze widzę niewiedzę w oczach z czym to się je ;) Uważam, że jeśli będę dobra, będę próbować wielu rzeczy, będę pukać do wielu drzwi to i mi się uda. Mam szalone marzenia, o których nie mówię nikomu, mam nadzieje, że kiedyś pokażę je zamiast teraz o nich mówić.
Jak to się mówi tylko wariaci są coś warci więc... :) To my trzymamy los w swoich rękach. Ale każdy ma swój pogląd na życie, pozdrawiam.

Czy warto ?

26 cze 2014 - 23:31:03

A co to jest ta "lingwistyka dla biznesu"? Bo sama lingwistyka jest sensowna, ale "dla biznesu" brzmi już nieco przekombinowanie, więc obawiałabym sie, że program studiów jest równie przekombinowany w kierunku "wszystko i nic".

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co kupić?