Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

39 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Prywatna czy panstwowa?

24 maj 2014 - 00:20:56

no ja też raczej nie sprawdzałabym tego, na jakiej psycholog był uczelni, jeśli znajomi by go polecali to kierowałabym się ich opinią, a nie ukończoną szkołą, która prawde mówiąc, Monis, co ma do rzeczy bo nie rozumiem ??


rozumiem to jeśli chodzi Ci o tych "przepchniętych" studentów, ale nie można generalizować, nie każdy taki jest. tak jak sama powiedziałaś, to że na UMCS źle traktuje się studentów to nie znaczy że jest tak na każdej uczelni państwowej, tak samo mogę Ci powiedzieć że to, że panuje ogólnie opinia o studentach z prywatnych uczelni że to nieuki, że idą tylko po papier - nie wszędzie tak jest. u mnie na roku jest paru takich chłopaków którzy siedzą i czekają na oklaski, ale rzadko bywają na zajęciach, więc ja nie wiem po co oni wybrali taki kierunek który wcale nie jest taki banalny do zaliczania. co do wykładowców - większość na wsei uczy również na UMCS, KULU czy UP, myślę że raczej nie realizują inaczej programu tylko dlatego bo to "dla głąbów z prywatnej"

dodam tylko że chcę iść na psychologię biznesu więc akurat "Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji" jakby głupio dla Ciebie nie brzmiała, jest moim zdaniem dla mnie odpowiednia bo jest to typowo ekonomiczna uczelnia więc wiem, że bym miała mase praktyki na takiej specjalizacji



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-24 00:29 przez vooy.

Prywatna czy panstwowa?

24 maj 2014 - 00:46:09

Cytat
vooy
no ja też raczej nie sprawdzałabym tego, na jakiej psycholog był uczelni, jeśli znajomi by go polecali to kierowałabym się ich opinią, a nie ukończoną szkołą, która prawde mówiąc, Monis, co ma do rzeczy bo nie rozumiem ??


rozumiem to jeśli chodzi Ci o tych "przepchniętych" studentów, ale nie można generalizować, nie każdy taki jest. tak jak sama powiedziałaś, to że na UMCS źle traktuje się studentów to nie znaczy że jest tak na każdej uczelni państwowej, tak samo mogę Ci powiedzieć że to, że panuje ogólnie opinia o studentach z prywatnych uczelni że to nieuki, że idą tylko po papier - nie wszędzie tak jest. u mnie na roku jest paru takich chłopaków którzy siedzą i czekają na oklaski, ale rzadko bywają na zajęciach, więc ja nie wiem po co oni wybrali taki kierunek który wcale nie jest taki banalny do zaliczania. co do wykładowców - większość na wsei uczy również na UMCS, KULU czy UP, myślę że raczej nie realizują inaczej programu tylko dlatego bo to "dla głąbów z prywatnej"

dodam tylko że chcę iść na psychologię biznesu więc akurat "Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji" jakby głupio dla Ciebie nie brzmiała, jest moim zdaniem dla mnie odpowiednia bo jest to typowo ekonomiczna uczelnia więc wiem, że bym miała mase praktyki na takiej specjalizacji
No możliwe, że u Ciebie jest poziom odpowiedni, że wykładowcy mają doświadczenie, ale nasłuchałam się sporo historii o, jak to określiłaś, nieukach, którzy dostawali papierek za pieniądze, więc po prostu nie mam zaufania do prywatnych uczelni. Słyszałam nawet historie o tym, że ktoś skończył cały kierunek uczęszczając na zajęcia kilka miesięcy zamiast 3 lat;o I nawet, jeżeli Ty nie poszłaś na tę uczelnię, bo na publiczną się nie dostałaś, nie zmienia to faktu, że większość wybiera takie z tego właśnie powodu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-24 00:47 przez Monis19937.

Prywatna czy panstwowa?

24 maj 2014 - 00:50:23

ja poprostu strasznie nie lubię gadania "oo, poszła na prywatną, zapłaci, przejdzie i nie musi nic robić", g*wno prawda, praktycznie non stop siedzę w książkach, co chwile mam kolosy, co chwile jakieś praktyki, większość przedmiotów mam praktycznych i mam mase roboty na tym kierunku. cieszy mnie to, ale strasznie wkurza mnie takie generalizowanie, bo któraś prywatna uczelnia robi tak jak napisałaś powyżej, ale nie każda, więc po co oceniać coś tylko z wierzchu? nie można niczego oceniać negatywnie tylko dlatego że ktoś mówi negatywnie o czymś podobnym..

Prywatna czy panstwowa?

24 maj 2014 - 00:59:01

Cytat
vooy
ja poprostu strasznie nie lubię gadania "oo, poszła na prywatną, zapłaci, przejdzie i nie musi nic robić", g*wno prawda, praktycznie non stop siedzę w książkach, co chwile mam kolosy, co chwile jakieś praktyki, większość przedmiotów mam praktycznych i mam mase roboty na tym kierunku. cieszy mnie to, ale strasznie wkurza mnie takie generalizowanie, bo któraś prywatna uczelnia robi tak jak napisałaś powyżej, ale nie każda, więc po co oceniać coś tylko z wierzchu? nie można niczego oceniać negatywnie tylko dlatego że ktoś mówi negatywnie o czymś podobnym..
Tak z ciekawości, który rok?;)

Prywatna czy panstwowa?

24 maj 2014 - 01:00:14

Cytat
Monis19937
Cytat
vooy
ja poprostu strasznie nie lubię gadania "oo, poszła na prywatną, zapłaci, przejdzie i nie musi nic robić", g*wno prawda, praktycznie non stop siedzę w książkach, co chwile mam kolosy, co chwile jakieś praktyki, większość przedmiotów mam praktycznych i mam mase roboty na tym kierunku. cieszy mnie to, ale strasznie wkurza mnie takie generalizowanie, bo któraś prywatna uczelnia robi tak jak napisałaś powyżej, ale nie każda, więc po co oceniać coś tylko z wierzchu? nie można niczego oceniać negatywnie tylko dlatego że ktoś mówi negatywnie o czymś podobnym..
Tak z ciekawości, który rok?;)

kończę 2, dlaczego pytasz ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-24 01:00 przez vooy.

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Prywatna czy panstwowa?

24 maj 2014 - 01:36:32

wsei i nauka? nieee... tam są oceny za obecność, a nie za przykładanie się do nauki, więc jeśli potrzebujesz motywacji, chcesz się coś nauczyć - wybierz umcs lub kul

pracodawcy NADAL preferują uczelnie państwowe... i pewnie się to prędko nie zmieni; byłam w swoim życiu na wielu rozmowach i wiem jaki stosunek jest do ludzi z uczelni prywatnych :) co nie znaczy, że nie mają pracy, bo ważne jest oczywiście także doświadczenie, no ale wiadomo, że człowiek po uczelni państwowej ma dyplom za swoją ciężką pracę, naukę, egazminy

dla mnie ludzie, którzy UCZĄ SIĘ na prywatnych uczelniach omnibusami nie są :) bo znam wiele osób z prywatnych uczelni, którzy całe studia przebimbają, nie chodzą na zajęcia i kończą z 4 na dyplomie ;) nie znam kogoś kto by na prywatnej uczelni się uczył! i mowa o uczelniach właśnie lubelskich (prywatnych) oraz z innych regionów Polski

dobrych uczelni prywatnych w Polsce jest kilka
reszta to maszynki do zarabiania pieniędzy - nie oszukujmy się... miejsc 100 przyjmują 250 osób, bo więcej hajsu będzie; co z tego, że są to ludzie, którzy maturę zdali na 30% i dla których nie ma nawet miejsc siedzących na auli :) ważne, że jest kasa dla uczelni! a kasa od studentów to pensje dla pracowników, nowe komputery, wyjazdt dla pracowników naukowych, konferencje z cateringiem itd. itd. itd.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-24 01:43 przez xanthina.

Prywatna czy panstwowa?

24 maj 2014 - 01:40:42

Cytat
xanthina
wsei i nauka? nieee... tam są oceny za obecność, a nie za przykładanie się do nauki, więc jeśli potrzebujesz motywacji, chcesz się coś nauczyć - wybierz umcs lub kul

pracodawcy NADAL preferują uczelnie państwowe... i pewnie się to prędko nie zmieni

ja nie narzekam na brak nauki, wręcz przeciwnie, mam jej mase :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-24 01:41 przez vooy.

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Prywatna czy panstwowa?

24 maj 2014 - 01:47:23

Cytat
vooy
Cytat
xanthina
wsei i nauka? nieee... tam są oceny za obecność, a nie za przykładanie się do nauki, więc jeśli potrzebujesz motywacji, chcesz się coś nauczyć - wybierz umcs lub kul

pracodawcy NADAL preferują uczelnie państwowe... i pewnie się to prędko nie zmieni

ja nie narzekam na brak nauki, wręcz przeciwnie, mam jej mase :)

no to jesteś wyjątkiem od reguły, albo jesteś studentką jednej z tych kilku dobrych uczelni prywatnych w naszym kraju...

Prywatna czy panstwowa?

24 maj 2014 - 02:08:04

Cytat
ludziorka
Oczywiście, że państwowa. Za prywatne trzeba płacić krocie a potem pracodawcy mają takie pseudo papiery gdzieś, bo jak ktoś ma kasę to się do każdej dostanie. Jedyny wyjątek jest wtedy, kiedy prywatna jest renomowana i naprawdę znana z wysokiego poziomu. Z państwowymi nie ma tak łatwo, dlatego tylko one się w papierach liczą.

Prywatna czy panstwowa?

24 maj 2014 - 10:40:27

Cytat
vooy
Cytat
Monis19937
Cytat
vooy
ja poprostu strasznie nie lubię gadania "oo, poszła na prywatną, zapłaci, przejdzie i nie musi nic robić", g*wno prawda, praktycznie non stop siedzę w książkach, co chwile mam kolosy, co chwile jakieś praktyki, większość przedmiotów mam praktycznych i mam mase roboty na tym kierunku. cieszy mnie to, ale strasznie wkurza mnie takie generalizowanie, bo któraś prywatna uczelnia robi tak jak napisałaś powyżej, ale nie każda, więc po co oceniać coś tylko z wierzchu? nie można niczego oceniać negatywnie tylko dlatego że ktoś mówi negatywnie o czymś podobnym..
Tak z ciekawości, który rok?;)

kończę 2, dlaczego pytasz ?
Zaciekawilo mnie to, co pisalas o praktykach. 2 rok i zajecia praktyczne?;o Dla mnie to dziwne, bo nam mowia, ze przez pierwsze lata jest niemal sama teoria, bo poznanie jej jest podstawa dla dobrej praktyki.
Kolezanka z grupy mowila, ze ma znajomego na prywatnej uczelni, tez na psychologii, ktory mial egzamin z... rodzajow usmiechu o.o Nie wiem, czy to prawda, ale jezeli tak, to... masakra, po prostu masakra.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-24 10:41 przez Monis19937.

Prywatna czy panstwowa?

24 maj 2014 - 11:04:22

moja koleżanka skończyła kierunek na UMCSie i jest bezrobotna, a ja skończyłam prywatna uczelnie i mam prace, i to dobra;) nie ma co uogólniać.

Prywatna czy panstwowa?

24 maj 2014 - 11:24:00

Cytat
Monis19937
Cytat
vooy
Cytat
Monis19937
Cytat
vooy
ja poprostu strasznie nie lubię gadania "oo, poszła na prywatną, zapłaci, przejdzie i nie musi nic robić", g*wno prawda, praktycznie non stop siedzę w książkach, co chwile mam kolosy, co chwile jakieś praktyki, większość przedmiotów mam praktycznych i mam mase roboty na tym kierunku. cieszy mnie to, ale strasznie wkurza mnie takie generalizowanie, bo któraś prywatna uczelnia robi tak jak napisałaś powyżej, ale nie każda, więc po co oceniać coś tylko z wierzchu? nie można niczego oceniać negatywnie tylko dlatego że ktoś mówi negatywnie o czymś podobnym..
Tak z ciekawości, który rok?;)

kończę 2, dlaczego pytasz ?
Zaciekawilo mnie to, co pisalas o praktykach. 2 rok i zajecia praktyczne?;o Dla mnie to dziwne, bo nam mowia, ze przez pierwsze lata jest niemal sama teoria, bo poznanie jej jest podstawa dla dobrej praktyki.
Kolezanka z grupy mowila, ze ma znajomego na prywatnej uczelni, tez na psychologii, ktory mial egzamin z... rodzajow usmiechu o.o Nie wiem, czy to prawda, ale jezeli tak, to... masakra, po prostu masakra.

nie chodzi mi o odbywanie praktyk np w jakimś zakładzie, jeśli chodzi o to, to jeszcze nie mam bo moje studia to jednolite magisterskie, ale mam mase zajęć praktycznych. np laboratorium z pomocy psychologicznej, zajęcia mamy w specjalnej sali z lustrem weneckim, co zajęcia ktoś jest psychologiem, dostaje klienta i ma przez minimalnie 20 min prowadzić z nim rozmowę, cała grupa to obserwuje, wszystko jest nagrywane i po każdej scence jest obgadywane co było na + co na - co można zmienić, jakie są mocne i słabe strony tego "psychologa" który prowadził rozmowę itp , o takie zajęcia praktyczne mi chodzi :)

Prywatna czy panstwowa?

24 maj 2014 - 11:59:37

Cytat
Virga
moja koleżanka skończyła kierunek na UMCSie i jest bezrobotna, a ja skończyłam prywatna uczelnie i mam prace, i to dobra;) nie ma co uogólniać.

A co skonczyłas i na jakiej uczelni? Pracodawca nie dopytywał czemu prywatna albo cos? :)

Prywatna czy panstwowa?

24 maj 2014 - 12:41:49

Powiem wam tak: u mnie w mieście są 3 uczelnie: prywatna, państwowa i polibuda. Prywatna ma kiepska opinię, znam ludzi stamtąd no i rzeczywiście nie robią nic. Państwowa- też niby kiepska, choć dziwię się, bo wykładowców większość jest z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a więc wykładowcy dobrzy i wykładają w obydwu tak samo.
Sedno: wykładowcy wykładają na kilku uczelniach bardzo często, prywatnych i państwowych ( u mnie są PWSZ, a wykładowcy z Uniwerku). To od studenta zależy co on będzie chciał z tym zrobić i czy jemu się będzie chciało.

Polecam więc zerknąć po prostu na wykładowców.

Prywatna czy panstwowa?

24 maj 2014 - 12:45:20

Cytat
Majlen13
Oj nie wiem czy tak zdecydowanie państwowe. Dużo zależy od pracodawcy i kierunku. Ja na swoim koncie mam dwie uczelnie, Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej (prywatna) i teraz Uniwersytet Warszawski (oczywiście państwowa). Przy rozmowach kwalifikacyjnych jeżeli zwracano uwagę na uczelnię, to na SWPS, zagadywanie w stylu "widzę że była Pani na bardzo dobrej uczelni" itp. Ja jestem związana z PR i marketingiem.
Z kolei mój mężczyzna jest po prawie na UW, u niego podczas rozmowy wstępnej zostało postawione pytanie "skończył pan UW czy jakąś inną uczelnię? - co od razu sugerowało że albo UW albo nic.

Wydaje mi się że dużo zależy od branży i od indywidualnego podejścia pracodawcy. Z mojego doświadczenia, kiedy mogę porównać dwa typy uczelni - na prywatnej na Ciebie dmuchają i chuchają, podtykają wszystko pod nos. Na państwowej też wszystko masz, co jest do rozwoju potrzebne, tylko że sama musisz sobie o to powalczyć i się postarać;) Ale też się da!
bo swps jest najlepszą uczelnią z tych prywatnych :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zeszyty naukowe a przypisy