Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Prywatna czy panstwowa?

16 maj 2014 - 10:39:07

Hej! Mając do wyboru płacić na uczelni prywatnej lub na uczelni państwowej (2 kierunek -psychologia) którą byście wybrały? Jak teraz pracodawcy na to patrzą? Od razu zaznaczę ze nie chodzi mi o łatwe zdobycie papierka tylko o solidna naukę, praktyki itp. Chodzi mi o lubelskie uczelnie, KUL , UMCS oraz WSEI.

Prywatna czy panstwowa?

16 maj 2014 - 10:47:58

tylko państwowe...

zweryfikowana
Posty: 2.295
Ostrzeżenia: 1/5

Prywatna czy panstwowa?

16 maj 2014 - 10:50:01

To chyba KUL bądź UMCS? Tak mi się zdaje. Pracodawcy wolą jednak państwowe.

Prywatna czy panstwowa?

16 maj 2014 - 10:55:42

Zdecydowanie państwowe.

Prywatna czy panstwowa?

16 maj 2014 - 11:14:27

Oj nie wiem czy tak zdecydowanie państwowe. Dużo zależy od pracodawcy i kierunku. Ja na swoim koncie mam dwie uczelnie, Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej (prywatna) i teraz Uniwersytet Warszawski (oczywiście państwowa). Przy rozmowach kwalifikacyjnych jeżeli zwracano uwagę na uczelnię, to na SWPS, zagadywanie w stylu "widzę że była Pani na bardzo dobrej uczelni" itp. Ja jestem związana z PR i marketingiem.
Z kolei mój mężczyzna jest po prawie na UW, u niego podczas rozmowy wstępnej zostało postawione pytanie "skończył pan UW czy jakąś inną uczelnię? - co od razu sugerowało że albo UW albo nic.

Wydaje mi się że dużo zależy od branży i od indywidualnego podejścia pracodawcy. Z mojego doświadczenia, kiedy mogę porównać dwa typy uczelni - na prywatnej na Ciebie dmuchają i chuchają, podtykają wszystko pod nos. Na państwowej też wszystko masz, co jest do rozwoju potrzebne, tylko że sama musisz sobie o to powalczyć i się postarać;) Ale też się da!

Prywatna czy panstwowa?

16 maj 2014 - 12:29:46

Prywatne są dobre jak się uczymy i studiujemy. Dobrym tutaj rozwiązaniem dla takich osób są uczelnie, gdzie można się uczyć przez internet. W Warszawie to ma Uczelnia Korczaka na kierunkach humanistycznych. Wtedy jest nam łatwiej pracować i studiować.

Prywatna czy panstwowa?

16 maj 2014 - 12:32:12

panstwowa

Prywatna czy panstwowa?

16 maj 2014 - 12:47:35

panstwowa

Prywatna czy panstwowa?

16 maj 2014 - 12:57:34

Państwowa

Prywatna czy panstwowa?

16 maj 2014 - 12:57:55

jestem na etapie szukania uczelni dla siebie i patrzę w zasadzie tylko na państwowe... niektóre prywatne mają to do siebie, że są tylko maszynką do robienia pieniędzy, moja kuzynka kończy teraz prywatną uczelnię i mówi mi, żebym broń boże nie pchała się tam tylko poszła na publiczną. na prywatnych ponoć trzeba płacić za poprawki, tzn albo zda się w pierwszym terminie, albo drugi termin (za opłatą).

niezweryfikowana
Posty: 141
Ostrzeżenia: 1/5

Prywatna czy panstwowa?

21 maj 2014 - 14:44:23

Cytat
Majlen13
Oj nie wiem czy tak zdecydowanie państwowe. Dużo zależy od pracodawcy i kierunku. Ja na swoim koncie mam dwie uczelnie, Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej (prywatna) i teraz Uniwersytet Warszawski (oczywiście państwowa). Przy rozmowach kwalifikacyjnych jeżeli zwracano uwagę na uczelnię, to na SWPS, zagadywanie w stylu "widzę że była Pani na bardzo dobrej uczelni" itp. Ja jestem związana z PR i marketingiem.
Z kolei mój mężczyzna jest po prawie na UW, u niego podczas rozmowy wstępnej zostało postawione pytanie "skończył pan UW czy jakąś inną uczelnię? - co od razu sugerowało że albo UW albo nic.

Wydaje mi się że dużo zależy od branży i od indywidualnego podejścia pracodawcy. Z mojego doświadczenia, kiedy mogę porównać dwa typy uczelni - na prywatnej na Ciebie dmuchają i chuchają, podtykają wszystko pod nos. Na państwowej też wszystko masz, co jest do rozwoju potrzebne, tylko że sama musisz sobie o to powalczyć i się postarać;) Ale też się da!
Zgadzam się z Tobą w 100%. Dla pracodawcy nie będzie ważne to jaką uczelnię skończysz a to jakie masz umiejętności.
Z kolei chciałabym nieco polemizować z jednym faktem. Na uczelni prywatnej nie koniecznie wszystko podstawiają Ci pod nos. Sama obecnie studiuję na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu i szczerze to niekiedy wykładowca da nam duży wycisk ;) MOże to i dobrze ponieważ uczymy się tam wyłącznie praktycznych rzeczy i jednak wiedza ta przyda się w przyszłości. A tak człowiek by sobie jedynie bumelował...
Wybrałam pedagogikę, niby nie jest lekko z pracą ale zdecydowałam się na fajną speckę: http://www.wsnhid.pl/poradnictwo-spoleczne-z-gerontologia.html gerontologię.

Prywatna czy panstwowa?

21 maj 2014 - 14:47:28

Zdecydowanie państwowa.

Prywatna czy panstwowa?

21 maj 2014 - 14:56:44

Ja skończyłam dwie prywatne uczelnie i absolutnie nie żałuje :) a co wybrać musisz wiedzieć sama, duże ma znaczenie co chcesz studiować i co chcesz potem robić.

Prywatna czy panstwowa?

21 maj 2014 - 15:07:48

Studia tylko panstwowe...
Chyba, ze ta prywatna ma dobrą opinie, ale znam tylko 1 taką... ;)

Prywatna czy panstwowa?

23 maj 2014 - 21:10:29

Dziekuje wam dziewczyny za wszystkie wypowiedzi!!!! :)

Teraz to juz sama nie wiem co robic :( Rodzice sa za państwową, chłopak za prywatna a Wy macie podzielone zdania.. Ehh szkoda ze sie nie da spojrzeć w przyszłość ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Internat czy mieszkanie?