Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 1/5

Szkoła zaoczna. Pomożecie? :)

23 kwi 2014 - 19:52:50

Witam :)
Na wstępie powiem, że obecnie jestem w 2 klasie technikum i w maju kończę 18 lat. Chcę odebrać papiery i przenieść się do szkoły zaocznej COSINUS. Do uczących się w tej szkole bądź będących już po niej mam kilka pytań jako, że nigdy o takowej nie słyszałam i dowiedziałam się o niej nie tak dawno:
1. Czy szkoła jest płatna?
2. Zajęcia są na bardzo wysokim poziomie?
3. Czy po nie ukończeniu technikum mogę tam się zapisać?
4. Czy zdaje się maturę po tej szkole czy są to egzaminy zawodowe?
5. Czy któraś z was uczęszcza do tej szkoły w Częstochowie i może coś o niej powiedzieć?
Z góry bardzo wam dziękuję za odpowiedzi :)
Pozdrawiam :)

Szkoła zaoczna. Pomożecie? :)

23 kwi 2014 - 19:59:40

są inne darmowe.np filia TWOJA SZKOŁA liceum ogolnoksztalcące.( ja nie płaciłam nic ) 2. Zajęcia są przyjemne, rzadko kartkówki, częściej egzaminy chyba minimum 3 oceny na rok szkolny ale to wszystko zalezne od tego kto i jak tam rządzi, do tego egzaminy ustne i pisemne mialam. 3 mozesz sie zapisac, oni zadecydują w ktorej klasie sie znajdziesz. ja w 3 technikum przeszłam do 2 liceum. 4 maturkę piszesz jeżeli ogolniak, nie wiem czy są technika z zawodem.5 nie jestem z czestochowy : )

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 1/5

Szkoła zaoczna. Pomożecie? :)

23 kwi 2014 - 20:02:56

kla20Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Ktoś jeszcze chętny do udzielenia informacji? :)

niezweryfikowana
Posty: 181
Ostrzeżenia: 1/5

Szkoła zaoczna. Pomożecie? :)

23 kwi 2014 - 20:09:58

jest to szkoła POLICEALNA, dostajesz sie tam mając świadectwo ukonczenia liceum. Nie ma po niej matury tylko broni się tytułu technika.Z tego co wiem jest darmowa. O poziomie nic nie wiem, pewnie zalezy od wykładowcy i danego kierunku.

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 1/5

Szkoła zaoczna. Pomożecie? :)

23 kwi 2014 - 20:27:25

niedyskretna Dziękuję :)

Szkoła zaoczna. Pomożecie? :)

23 kwi 2014 - 20:43:51

ja skonczyłam liceum uzupełniajace teraz w styczniu w cosinusie
poziom taki jak w normalnej szkole sredniej
na kazdej lekcji sa prowadzone normalnie zajęcia,
musisz miec 50% obecnosci z kazego przedmiotu zebys mogła zaliczyc semestr, pilnują tego...
normalnie podchodzisz do matury, z tym ze nie piszesz matury próbnej poniewaz odbywa sie ona w tygodniu a zajecia sa w weekendy
wez równiez pod uwage to ze na stronie pisza ze zajecia odbywaja sie co 2 weekend, natomiast w praktyce wyglada to tak ze chodzisz 2 weekendy z rzędu a potem masz nastepny wolny itp
i szkoła jest darmowa dla liceum ogólnokształcącego, nie wiem jak na kierunkach policealnych



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-23 20:46 przez mycherry.

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 1/5

Szkoła zaoczna. Pomożecie? :)

23 kwi 2014 - 20:46:51

mycherry Aż tak w kratkę z tym chodzeniem?

Szkoła zaoczna. Pomożecie? :)

23 kwi 2014 - 20:48:28

1. Czy szkoła jest płatna? NIE, żadnych opłat
2. Zajęcia są na bardzo wysokim poziomie? - ja wcześniej studiowalam ten kierunek, a tę szkołę robię od picu - ale co mnie zdziwiło - poziom zajęć jest bardzo wysoki w porównaniu z moimi studiami (oczywisnie nie wszystkie przedmioty), które były uznawane za jedne z cięższych na całej uczelni. Lecą z materiałem jak szaleni. Jest dużo praktyki. A na studiach sucha teoria, dlatego też nie uważam uczęszczania do cosinusa za czas stracony.
3. Czy po nie ukończeniu technikum mogę tam się zapisać? - możesz :) ale nie na technika, bo z tego co wiem to trzeba miec świadectwo ukonczenia sredniej
4. Czy zdaje się maturę po tej szkole czy są to egzaminy zawodowe? - egzamin zawodowy jeśli jesteś po sredniej. Jesli nie to oczywiste, ze musisz zdać maturę
5. Czy któraś z was uczęszcza do tej szkoły w Częstochowie i może coś o niej powiedzieć? - nieeee, tu nie pomogę

co do frekwencji musisz mieć 50% w miesiącu (najczesniej podpis 1 x dzień cały), a takie listy że siętzreba wpisywać na każdy przedmiot osobno jest raz, dwa razy w semestrze max.
No chyba że któryś z prowadzących robi sobie listę dla SIEBIE. U nas jedna prowadząca ma taką własną listę i wymaga połowy frekwenji.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-23 20:53 przez claudyn.

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 1/5

Szkoła zaoczna. Pomożecie? :)

23 kwi 2014 - 20:52:41

claudyn Dziękuję Ci bardzo :)

Szkoła zaoczna. Pomożecie? :)

23 kwi 2014 - 21:32:35

no niestety tak jest, ale na str internetowej podaja terminy zjazdów na cały semestr wiec mozna jakos sie dopasowac
moge ci powiedziec ze nie tylko w Cosinusie tak jest w innych liceach zaocznych do których chodzili znajomi tez tak było
czasmi zajecia sa 2 tygodnie z rzedu innym razem normalnie



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-23 21:36 przez mycherry.

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 1/5

Szkoła zaoczna. Pomożecie? :)

23 kwi 2014 - 21:33:38

mycherryTrzeba będzie się przyzwyczaić. Dziękuję Ci bardzo :)

Szkoła zaoczna. Pomożecie? :)

14 gru 2020 - 19:58:59

Ja bardzo polecam szkołę cosinus. Zupełnie bezpłatnie. Nawet nie podpisujesz żadnej umowy. Normalnie podchodzisz do matury. Ja Kończyłam tam LO teraz jestem w policealnej, ale akurat na warmii i mazurach. Moim zdaniem możesz się tam przenieść. Zadzwoń do sekretariatu najlepiej

Szkoła zaoczna. Pomożecie? :)

15 gru 2020 - 10:53:15

Uczęszczałam do szkoły Cosinus, ale w Toruniu. Skończyłam kosmetykę. Poniżej podaję odp na pytania :)

1. Szkoła jest bezpłatna i nie ma żadnych dodatkowych umów
2. Zajęcia są na wysokim poziomie i mieliśmy dużo zajęć praktycznych
3. Tak. Można zapisać się nawet po szkole zawodowej.
4. Można zdawać maturę. Były nawet dodatkowe kursy.

Szczerze polecam! :)

Szkoła zaoczna. Pomożecie? :)

15 gru 2020 - 13:46:16

Cytat
PatiK93
Uczęszczałam do szkoły Cosinus, ale w Toruniu. Skończyłam kosmetykę. Poniżej podaję odp na pytania :)

1. Szkoła jest bezpłatna i nie ma żadnych dodatkowych umów
2. Zajęcia są na wysokim poziomie i mieliśmy dużo zajęć praktycznych
3. Tak. Można zapisać się nawet po szkole zawodowej.
4. Można zdawać maturę. Były nawet dodatkowe kursy.

Szczerze polecam! :)

+ na 6 semestrze ma się też możliwość skorzystania z darmowych fakultetów, które przygotują do matury z podstawowych 3 przedmiotów obowiązkowych czyli matematyki, polskiego i angielskiego - fajna sprawa do powtórki materiału

Szkoła zaoczna. Pomożecie? :)

12 sty 2021 - 11:29:50

Mi w Cosinusie bardzo podobało się to, że mieliśmy dużo praktyki plus organizowane były kursy z makijażu np ślubnego czy scenicznego. Jako słuchacz miałam na nie dodatkowe zniżki a na koniec otrzymaliśmy certyfikaty ukończenia takiego kursu. Dzięki temu wszystkiemu zyskałam dużo doświadczenia i szybko znalazłam pracę w zawodzie, także szczerze polecam. Szkoła jest darmowa i w weekendy - można łatwo połączyć naukę z pracą w tygodniu :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zadanie z geografii - matura, porszę o pomoc