Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.296
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy niemiecki!

01 kwi 2014 - 17:05:39

Nigdy w swoim życiu nie pisałam listu po niemiecku. Teraz na zaliczenie w klasie maturalnej mam go napisać, tylko jak?
Może jest tutaj jakaś osoba, która mogłaby mi pomóc napisać taki list?

Treść:
Twój kolega z Niemiec, którego poznałaś podczas ostatnich wakacji nad Jeziorem Bodeńskim, interesuje się ekologią. Napisz do niego list, w którym:
-podziękujesz za jego ostatni list i wyrazisz zainteresowanie poruszoną przez niego tematyką ekologiczną,
-napiszesz o negatywnych skutkach działania człowieka na środowisko naturalne i rozważysz jak można im zapobiec,
-opowiesz czy ty osobiście przyczyniasz się do ochrony środowiska naturalnego i w jaki sposób,
-wyrazisz swoje zdanie na temat działalności organizacji ekologicznych i napiszesz, czy sama się udzielasz w jakiejś organizacji działającej na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Pomocy! :)

PODBIJAJCIE CHOCIAŻ :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-01 17:06 przez klimcia013.

pomocy niemiecki!

01 kwi 2014 - 17:10:23

Niestety niemiecki to nie moja działka... Daj coś z angielskiego lub włoskiego :)

zweryfikowana
Posty: 1.296
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy niemiecki!

01 kwi 2014 - 17:11:49

Z angielskiego poradziłabym sobie, ale z niemieckiego jestem słaba, a muszę to zaliczyć :/

pomocy niemiecki!

01 kwi 2014 - 17:14:32

Najlepiej skorzystać z tematycznych bloków, który są chyba w każdej książce do nauki języka. Tam powinno być dużo wyrażeń.

List pisze się całkiem normalne. Witasz się, dziękujesz za list, a potem w rozwinięciu o tej ekologii, na koniec zadaj mu jakieś pytania - czy u niego wszystko w porządku, poproś o kolejny list, możesz zapytać o coś z ekologią.

pomocy niemiecki!

01 kwi 2014 - 17:23:13

Cytat
AlladynM
Najlepiej skorzystać z tematycznych bloków, który są chyba w każdej książce do nauki języka. Tam powinno być dużo wyrażeń.

List pisze się całkiem normalne. Witasz się, dziękujesz za list, a potem w rozwinięciu o tej ekologii, na koniec zadaj mu jakieś pytania - czy u niego wszystko w porządku, poproś o kolejny list, możesz zapytać o coś z ekologią.

zweryfikowana
Posty: 1.296
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy niemiecki!

01 kwi 2014 - 17:32:46

Cześć Clemens,
Dziękuję za Twój ostatni list. Przepraszam że tak długo nie odpisywałam. Ciągle przeglądam zdjęcia na których jestem razem z tobą nad Jeziorem Bodeńskim. Kiedy przeczytałam twój ostatni list postanowiłam bardziej zainteresować się ekologią.
Nigdy wcześniej nie interesowałam się ekologią. Nie zwracałam uwagi na to jak bardzo zanieczyszczam środowisko. Postanowiłam zmienić swoje życie. W moim mieście jest wiele kopalni, które zanieczyszczają środowisko. Ruch uliczny jest bardzo duży. Jest ogromne wysypisko śmieci. Uważam że to wszystko to zagrożenia dla środowiska naturalnego, ale oprócz tego wycinanie lasów, zbyt wielka turystyka. Skutkami zanieczyszczenia środowiska może być dziura ozonowa, szybka zmiana klimatu oraz wymieranie gatunków zwierząt. Kiedy przeczytałam twój list postanowiłam segregować śmieci, ponieważ tak ochronię środowisko. Pomagam również finansowo organizacjom ekologicznym, które pomagają zwierzętom, których gatunków jest coraz to mniej. Myślę, że działalność takich organizacji jest bardzo ważna.
Niestety muszę już kończyć. Z niecierpliwością czekam na twój list. Pozdrów wszystkich w domu.

A może ktoś przetłumaczy po prostu na niemiecki? :)

pomocy niemiecki!

01 kwi 2014 - 17:43:40

Na pewno masz w podręczniku wzoru listu, a jeśli nie tam to na neci jest MILION stron poświęconych maturze - bez problemu znajdziesz pomoc. Gdy napiszesz wlasny list, możesz mi przesłac na priv.

Cytat
klimcia013
A może ktoś przetłumaczy po prostu na niemiecki? :)

To chyba żart primaaprilisowy?
Po pierwsze - nigdy nie pisz najpierw po polsku, a potem tłumacz, tylko od razu swoimi słowami z sensem, który chcesz przekazać.

Po drugie - napiszesz, pokażesz, poprawimy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-01 17:50 przez SunFlower23.

zweryfikowana
Posty: 1.296
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy niemiecki!

01 kwi 2014 - 17:53:12

Hallo Clemens,
Vielen Dank für Ihren Brief. Es tut mir leid es so lange dauerte nicht schrieb zurück . Trotzdem schaue ich mir die Bilder, die ich bei euch bin am Bodensee. Wenn ich lese deinen letzten Brief mehr Interesse an Ökologie habe ich beschlossen .
Ich habe noch nie daran interessiert gewesen, in der Ökologie . Ich habe nicht darauf achten, wie viel Sie die Umwelt belasten. Ich beschloss, mein Leben zu ändern . In meiner Stadt gibt es viele Minen, die die Umwelt belasten. Verkehr ist sehr groß. Es ist eine riesige Müllhalde . Ich denke, das ist alles eine Gefahr für die Umwelt , sondern zusätzlich zu Entwaldung, zu viel Tourismus. Die Auswirkungen der Umweltbelastung Ozonloch , schnell Klimawandel und das Aussterben von Tierarten sein . Als ich Ihren Brief gelesen habe ich beschlossen, Müll zu trennen , weil es die Umwelt zu schützen. Auch finanziell helfen, Umweltorganisationen , die Tiere, deren Arten sind weniger helfen. Ich denke , dass die Aktivitäten solcher Organisationen ist sehr wichtig.
Leider habe ich zu gehen . Ich freue mich auf Ihren Brief. Sag hallo zu allen im Haus .

pomocy niemiecki!

01 kwi 2014 - 19:09:12

To zastanawiające, że jak skopiowałam do translatora z google twój list po niemiecku wyszedł identyczny jak ten, który "napisałaś" xD

Napisz sama, bez takich prostych błędów gramatycznych, leksykalnych, etc trzymaj się jednego czasu. I Niemiec nie napisze Sag hallo zu allen im Haus.

Echhhhhhhh

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Proszę o pomoc szafiarki pracujące w administracji publicznej!