Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problem z nastoletnią siostrą...

06 mar 2014 - 18:45:11

...a właściwie z jej koleżankami. Siostra ma 13 lat, w tym roku poszła do gimnazjum. Generalnie od zawsze była cicha, nieśmiała, spokojna, raczej nie garnęła do tłumu, trzymała się na uboczu. W podstawówce miała jedną przyjaciółkę. Ciągle miała poczucie, że nikt jej nie lubi. Ogólnie to miła, pomocna dziewczynka, tylko taka trochę zahukana...

Ale do rzeczy. W gimnazjum zaczęły się problemy, bo jej przyjaciółka poszła do innej szkoły i Małgosia bardzo, ale to bardzo pragnęła mieć kogoś w nowej szkole. Z racji tego garnęła się do byle kogo, dużo z nią rozmawiałam, tłumaczyłam, że nie można dawać sobą pomiatać, nie można dawać sobie rozkazywać itd. Znalazła sobie koleżankę o rok starszą (która nie zdała do drugiej klasy), ale taka cwaniara z gówniary, że szok. A moja siostra naiwne dziewczątko latała za nią jak głupia. W końcu kiedy po kilku akcjach tamtej jak to wykorzystywała Małgosię do "brudnej roboty" (powiedz tamtej, że..., zadzwoń do niego i powiedz, że..., zrób na jutro fizykę bo mi się nie chce to spiszę od Ciebie, itp) w końcu udało mi się przetłumaczyć Gosi, że tak nie można dać się traktować, bo nie na tym polega przyjaźń. Przez chwilę było ok, siostra się stawiała, wyrobiła sobie jakiś tam szacunek. Ta jej koleżanka poznała ją z inną dziewczynką, z którą od razu przypadły sobie do gustu. I tu zaczęła się nowa wielka przyjaźń, ale tamta, która je poznała nie wiem czy nie może znieść tego, że one się tak polubiły, czy o co chodzi, ale ciągle robi mojej siostrze koło tyłka. Generalnie były to głupstwa do tej pory, jednak dzisiaj sprawa się przegięła - tamta rozpowiedziała na całą szkołę i swoje osiedle, że moja siostra jest lesbijką! Małgosia przyszła ze szkoły w spazmach, bo wszyscy się z niej śmieją, wypytują czy to prawda, mówią "no tak wiedziałem, bo Ty zawsze jakaś dziwna byłaś", masakra co się dzieje z tą młodzieżą!

I tu moje pytanie do Was. Owszem, moja mama załatwi sprawę z wychowawcą jak również z matką tej dziewczynki. Ale ja również chciałabym jakoś pomóc (najchętniej bym gówniarze nogi z dupy powyrywała, ale nie chcę sobie robić problemów), co mogę zrobić i jak to zrobić? Porozmawiać z tą dziewczynką, jakoś może ją postraszyć? (Wiem, że to trochę dziecinne, ale moje inteligentne dorosłe gadki raczej na gnojówie nie zrobią wrażenia). Co byście zrobiły w takiej sytuacji?

Problem z nastoletnią siostrą...

06 mar 2014 - 18:50:27

Myślę, że mogłabyś porozmawiać z tą dziewczyną i poinformować ją, że jeśli nie przestanie roznosić plotki na twoją siostrę, zgłosisz to na policję i moze mieć problemy i kuratora.

Problem z nastoletnią siostrą...

06 mar 2014 - 18:50:29

Generalnie zgłoszenie sprawy do wychowawcy i rodziców dziewczyny wystarcza, chyba że to wyjątkowy przypadek.
Z tego co wiem zazwyczaj kończą się żarciki po interwencji..

Problem z nastoletnią siostrą...

06 mar 2014 - 18:53:32

trudna sprawa, bo na 99%

szkoła stwierdzi, że
a) nie widzi problemu
b) to taaakie dobre dziecko!

rodzice bachora stwierdzą, że)
a) nie widzą problemu
b) to taaakie dobre dziecko!
c) to wina poszkodowanej
d) zbluzgają jeszcze Twoją matkę

tak wyglądają nasze szkoły i wychowanie.

Problem z nastoletnią siostrą...

06 mar 2014 - 19:01:48

powiem wam, że jak widzę co się teraz dzieje z tymi bachorami to mi niedobrze:/ Jak moja siostra chodziła do gimnazjum też była taka mała **** co robiła jakieś dziwne akcje, najgorzej, że nic nie zrobisz, do wychowawczyni, jeszcze gorzej - wiadomo jak to jest z nauczycielami, mają to w dupie, a jak nie to przeprowadzają takie rozmowy, że jest tylko gorzej :(

Problem z nastoletnią siostrą...

06 mar 2014 - 19:03:14

"trudna sprawa, bo na 99%

szkoła stwierdzi, że
a) nie widzi problemu
b) to taaakie dobre dziecko!

rodzice bachora stwierdzą, że)
a) nie widzą problemu
b) to taaakie dobre dziecko!
c) to wina poszkodowanej
d) zbluzgają jeszcze Twoją matkę

tak wyglądają nasze szkoły i wychowanie."

tez tak uważam, dlatego ja bym dopadła smarkulę i z nią pogadała szczerze.


P.S. Dlaczego nadal nie działa tu coś takiego jak cytuj???!!!!! Gdzie się podziały te wszechobecne moderatorki? ...jak widać obecne tylko wtedy, kiedy nie trzeba...

Problem z nastoletnią siostrą...

06 mar 2014 - 19:05:10

Wiecie, tylko ja też się trochę cykam, że ja z nią na spokojnie a ona naopowiada, że ją napadłam, pobiłam, molestowałam i nie wiem co jeszcze, bo to tego typu cwaniara jest, a ja problemów wystarczająco dużo...

Problem z nastoletnią siostrą...

06 mar 2014 - 19:05:17

pewnie nic z tego nie wyjdzie no to jak to tak, "moje dziecko to zrobiło?!"
Nauczyciele, wychowawcy w szkołach też nic nie robią z takimi sprawami bo im się nie chce.

Ja bym nastraszyła małolatę

Problem z nastoletnią siostrą...

06 mar 2014 - 19:07:34

Nie ma sensu gadać z tamtą, lepiej rozmawiaj z siostrą, żeby się nie przejmowała, że przecież to nieprawda, więc przejmując się pokazuje, ze coś w tym jest. Przekonuj ją do tego, żeby się teraz nie bała i przed nikim nie tłumaczyła. Dzieci jak to dzieci... Lubią pogadać i pośmiać się z innych, więc niech zaczeka, znudzi im się.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-06 19:10 przez corkachaosu.

Problem z nastoletnią siostrą...

06 mar 2014 - 19:10:34

Cytat
aga_roxi4
P.S. Dlaczego nadal nie działa tu coś takiego jak cytuj???!!!!! Gdzie się podziały te wszechobecne moderatorki? ...jak widać obecne tylko wtedy, kiedy nie trzeba...
Możesz cytować w odpowiedzi, piąta opcja od prawej strony. Wystarczy trochę poszukać :)

Problem z nastoletnią siostrą...

06 mar 2014 - 19:12:26

Tez bym ją nastraszyła. Jeżeli się boisz gówniary to weź koleżankę lub kolegę a jeżeli uważasz że dalej może nazmyślać to włącz dyktafon w trakcie rozmowy. Niech się lepiej za naukę weźmie a nie jakieś chore intrygi knuję jak w jakimś serialu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-06 19:17 przez Ilona4848.

Problem z nastoletnią siostrą...

06 mar 2014 - 19:17:25

Pogadac z siostra i powiedzieć zeby sie nie przejmowała żeby tamtą olała skoro wszystko jest nie prawda, ludzie zawsze beda gadac i tego sie nie zmieni. A jeśli dziewczyne znowu coś wymysli to dopiero wtedy ją troche nastraszyć, wkoncu to 14latka więc na pewno troche wezmie takie straszenie do serca :)

Problem z nastoletnią siostrą...

06 mar 2014 - 19:22:04

Gimbaza jest najgorsza!

Problem z nastoletnią siostrą...

06 mar 2014 - 19:22:06

Cytat
corkachaosu
Nie ma sensu gadać z tamtą, lepiej rozmawiaj z siostrą, żeby się nie przejmowała, że przecież to nieprawda, więc przejmując się pokazuje, ze coś w tym jest. Przekonuj ją do tego, żeby się teraz nie bała i przed nikim nie tłumaczyła. Dzieci jak to dzieci... Lubią pogadać i pośmiać się z innych, więc niech zaczeka, znudzi im się.

Zgadzam się z corkąchaosu.
Twoja siostra to nastoletnia dziewczyna - za parę lat będzie dorosłym człowiekiem. Już czas,żeby nauczyła się odrobiny dystansu i asertywności.
Najlepiej porozmawiać z siostrą, doradzić jak się ma zachować, co powiedzieć/zignorować, jak sobie dać radę w takich sytuacjach.
Pomysł,żeby iść i straszyć jakąś nastolatkę jest w takim samym stopniu infantylny co ... prymitywny. Gdyby doszło do przemocy fizycznej i ostrych szykan, to zrozumiałabym twoje oburzenie i chęć zdecydowanej interwencji, ale jeśli idzie o takie głupstwo? -daj spokój.
Nie masz prawa zabronić nastolatkom gadać złośliwych głupot, możesz za to wytłumaczyć siostrze,że sama powinna się zmienić,skoro nie jest w stanie zmienić innych.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-06 19:23 przez Ilikeyourface.

Problem z nastoletnią siostrą...

06 mar 2014 - 19:22:07

wez jakiegos swiadka ze soba jak bedziesz z nia rozmawiała
zazwyczaj interwencja starszej osoby pomaga ale badz stanowcza, niech wie kto tu rządzi
i najlepiej drapnij ja jak bedzie sama bez kolezanek
wychowawca raczej nie pomoze, poruszy tylko sprawe i na tym koniec
po tej akcji Twoja siostra pewnie przez jakis czas bedzie w niełasce u kolezanek, bo pewnie tamta zacznie ja obgadywac, wiec uprzedz ze jesli dojda Cie słuchy ze paple to pogadacie sobie znowu

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

studia