Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

STUDIUM KOSMETYCZNE

20 lut 2014 - 17:08:49

Hej Dziewczyny! Chciałabym zaczać naukę w studium kosmetycznym w Poznaniu. Polecacie jakąś szkołę? W internecie jest ich pełno.. TEB EDUKACJA, PROGRES, APEdukacja, Policealne studium kosmetyczne SOP w Poznaniu.
Mam dylemat, więc proszę! Polećcie mi coś konkretnego, z czego jesteście naprawdę zadowolone. :)

I jeszcze jedno pytanko. Na stronie cosinus : http://cosinus.pl/Ofertaedukacyjna/SzkolyPolicealne.aspx , jest zakładka "szkoła policealna" i tam w kategoriach "KOSMETYKA". Jest również zakładka "Studium policealne" i kategoria "Kosmetyczka", "Manikiurzystka i Pedikiurzystka", "Stylizacja i wizaż", "Wizażystka-stylistka".

I tu mam problem. Zawsze myślałam, że szkoła policealna i studium to jest to samo, tylko naprzemiennie nazywane.. Co Wy w tej sprawie wiecie? Proszę, pomóżcie ;) Chciałabym najpierw zacząć od kosmetyki, pózniej skończyć też manikiurzystkę, stylizację i różne kursy. Jak myślicie, taka kolejność to dobra kolej? :)

Liczę na jakieś propozycję! Z góry dziękuję Wam dziewczyny! :*



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-20 17:10 przez bondzik007.

STUDIUM KOSMETYCZNE

20 lut 2014 - 17:14:36

bo to jest to samo.

STUDIUM KOSMETYCZNE

20 lut 2014 - 17:17:43

Ja ukończyłam TEB uzyskałam dyplom technika usług kosmetycznych. Czy polecam??! NIE!!!!. Szkoła wie jak zniechęcić do zawodu kosmetyczki, kobieta od głównego przedmiotu była zaraz po studiach, nic nie umiała;) ze względu na małą ilość osób połączone zostały grupy. i byłysmy wszystkie jako na wieczorowych. Ja płaciłam tak jakbym chodziła na zaoczne(bo na takie sie zapisywalam) koleżanka z gupy płaciła jak za dzienne, wiecej. No komedia.
Nie licz, że dużo się tam nauczysz;) ja po policealnej poszłam na studia na inny kierunek. Gdybym wiedziała, że tak odbywają się zajęcia to bym od razu poszła na studia;)
Dodam, że było nas 20 osób na początku, na koniec zostało hmm 8 osob?:) dziewczyny rezygnowały.

STUDIUM KOSMETYCZNE

20 lut 2014 - 17:20:39

O kurcze! To mnie zaskoczyłaś. Czytałam fora i dziewczyny były zadowolone.. Myślałam też o studiach kosmetologicznych, ale nie chcę wykonywać wszystkiego co robi kosmetolog, więc jak dla mnie trochę strata pieniedzy. A w grę wchodzą tylko zaoczne.

A co do tego, że to jest samo, to dlaczego są w dwóch różnych kategoriach i troszkę inaczej się nazywa?

Przepraszam, że zadaje może tak głupie pytania, ale wiecie dziewczyny jak to jest z wyborem szkoły ;)

STUDIUM KOSMETYCZNE

20 lut 2014 - 17:27:38

z tego co widzę, to podzielili tak, bo jak pójdziesz do policealnej to kosmetyczka jest 2 lata, a w studium rok;) Najlepiej napisz do nich, to się wszystkiego dowiesz;)))

Opinie o szkołach policealnych są różne. Ja najbardziej radziłabym iść Ci na niepłatne,bo w razie czego ni będziesz żałowała straconych pieniędzy ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-20 17:28 przez Pira.

STUDIUM KOSMETYCZNE

20 lut 2014 - 17:31:07

Hey :) ja jestem w TEB Edukacja w Olsztynie obecnie i koncze w tym roku :) naprawde super szkola! polecam jak najbardziej! :) od pazdziernika planuje isc do Gdanska na 2 lata na technika uslug kosmetycznych do tej samej szkoly :)
I dodam że NA STUDIACH NIE MA PRAKTYKI ! a w TEB Edukacja jest praktyka CALY CZAS :) na co komu masa teorii jak nawet nie potrafią ocenić stanu skóry czy namalować kreski eyelinerem ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-20 17:33 przez FeelTheSame.

STUDIUM KOSMETYCZNE

20 lut 2014 - 17:35:31

No i czym się różnią te dwuletnie od rocznej.. ;]
Że czasem, to wiem :P

FeelTheSame- a teraz na jakim kierunku jesteś?

STUDIUM KOSMETYCZNE

20 lut 2014 - 17:37:23

teraz jestem na Wizazu i stylizacji paznokci. zaoczne ;) trwa rok i koncze w czerwcu :p

STUDIUM KOSMETYCZNE

20 lut 2014 - 17:40:37

i pózniej kosmetyczne. Fajnie :) W Poznaniu na TEB jest chyba tylko technik usług kosmetycznych, a stylizacja, wizaż i takie tam chyba nie ;)

w sumie gdyby połączyć te kierunki kosmetyczne, czas trwania tyle ile studia, a ile więcej praktyki :)

kursy, szkolenia. :)

STUDIUM KOSMETYCZNE

20 lut 2014 - 17:41:39

Cytat
FeelTheSame
Hey :) ja jestem w TEB Edukacja w Olsztynie obecnie i koncze w tym roku :) naprawde super szkola! polecam jak najbardziej! :) od pazdziernika planuje isc do Gdanska na 2 lata na technika uslug kosmetycznych do tej samej szkoly :)
I dodam że NA STUDIACH NIE MA PRAKTYKI ! a w TEB Edukacja jest praktyka CALY CZAS :) na co komu masa teorii jak nawet nie potrafią ocenić stanu skóry czy namalować kreski eyelinerem ;)

A to ciekawe bo ja właśnie wypowiadałam się o TEB w Olszynie:D ale ja skończyłam je 5 lat temu to może są jakieś zmiany....:O

STUDIUM KOSMETYCZNE

20 lut 2014 - 17:43:19

wlasnie tak :) mam nadzieje ze w przyszlosci uda mi sie otworzyc cos swojego... :) nawet u siebie w grupie mam na 15 osob 10 ktore juz maja swoje salony a tu przyszly sie doszkolic :p

STUDIUM KOSMETYCZNE

20 lut 2014 - 17:44:48

Ja obecnie jestem na 4 semestrze w szkole Cosinus.
Co mam o tym powiedzieć... hmmm w sumie jeden z największych + to to iż jest darmowa. A jeśli chodzi o nauczanie to fakt są nauczycielki które faktycznie dobrze uczą, ale są też takie jak by uczyły ,,za kare'' - zależy na kogo trafisz.
Ale jeśli chodzi o Cosinus to polecam.

niezweryfikowana
Posty: 572
Ostrzeżenia: 6/5

STUDIUM KOSMETYCZNE

20 lut 2014 - 19:46:40

Ja mam pytanie co do Cosinusa, jak wyglada egzamin na kierunku fryzjerstwo ?
Czy dużo w czasie nauki jest zajęć praktycznych ?

STUDIUM KOSMETYCZNE

20 lut 2014 - 21:38:43

zawsze zastanawiałam się nad TEB, a teraz myślę jeszcze o Cosinusie z racji tego że jest darmowa..

STUDIUM KOSMETYCZNE

01 paź 2014 - 14:46:21

Moja koleżanka kończyła takie liceum z profilem kosmetycznym w łodzi bodajże był to Piłsudski, miała tam też elementy wizażu. Z tego co się orientuję to po skończeniu szkoły miała tytuł technika usług kosmetycznych właśnie. Zawsze wypowiadała się z takim mega uśmiechem o szkole:) mówiła, że ma tam same fajne dziewczyny no i że atmosfera też mega fajna .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ocena w indeksie a zaliczenie