Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cześć :)
Planuję się zapisać do szkoły policealnej, głównie ze względu na ubezpieczenie zdrowotne (bo w mojej obecnej pracy mam tylko umowę o dzieło) ale oczywiście gdzieś z tyłu głowy jest nadzieja, że może to pomoże znaleźć jakąś sensowniejszą pracę. Znalazłam w necie ofertę szkoły siódemka, gdzie zainteresowały mnie kierunki technik weterynarii i technik usług kosmetycznych. Oba są bezpłatne, trwają dwa lata i są prowadzone na miejscu (mieszkam w Bytomiu). I tu właśnie pojawia się dylemat.. sercem bardziej ciągnie mnie na technika weterynarii bo to coś nowego dla mnie więc ciekawsze no i kontakt ze zwierzętami, ale czy jest szansa żeby po tym mieć pracę? Z kolei rozum mówi, że na kosmetyce miałabym trochę łatwiej jeśli chodzi o teorię bo studiowałam biotechnologię kosmetyków, jako pokrewny kierunek w cv może by to lepiej wyglądało, no i na chwilę obecną widzę, że sporo salonów szuka kosmetyczek. Tak więc, POMOCY!!! :D Kierować się sercem czy rozumem? :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-18 12:39 przez Katherine89.

Polecam szkołe policealną Delta Edukacja w Bytomiu. Ja zapisałam się wlasnie na technika usług kosmetycznych. Zajecia w weekend, nie kolidują z pracą w tygodniu. Dwa lata, wiec szybko to minie a ma się juz wiedze i tytuł technika. Polecam sie zapisywac dopóki są miejsca :)

Zarówno technik weterynarii i usług kosmetycznych jest ciekawym kierunkiem :) Myślę, że sama miałabym problem zdecydować się na coś jednego. Technik weterynarii obecnie jest dość popularnym kierunkiem,zresztą tak samo jak technik usług kosmetycznych, ale co jest lepsze ? Chyba usług kosmetycznych - jakieś takie bardziej życiowe i bardziej realne :)

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 2/5

technik weterynarii świetny kierunek! ja chodzilem do szkoly nova centrum edukacyjne przez 2 lata na ten kierunek i stwierdzam ze lepiej wybrac nie moglem. super atmosfera na zajeciach!

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 6/5

Ja skończyłam technika usług kosmetycznych w Rzeszowie i polecam. Na prawdę świetna kadra szkoleniowa i wszyscy pracownicy. Na prawdę fajny kierunek. Wybrałabym go drugi raz, jakbym mogła. Polecamsuper

Odgrzewam temat - na pewno warto rozważyć Kosmetologię, mam koleżanki po niej, sama zaś skończyłam Florystykę. W naszym przypadku to był Cosinus i obie jesteśmy zadowolone. Ja już po, bo Florystyka trwa rok, ale koleżanka kończy technika usług kosmetycznych i może się podpiąć pod moją opinię. Dużo praktyki, ciekawe zajęcia, brak opłat, zniżki u Partnerów, bezpłatny pakiet microsoft office, wiec jak go nie macie na komputerze to żaden problem.

Moja znajoma kończyła technika usług kosmetycznych w cosinusie i jest zadowolona. Udało jej się nawet znaleźć od razu pracę w zawodzie. :)

Ja skończyłam i pracuje w administracji

Z t3go co wiem kierunek weterynaryjny został cofnęty w całej Polsce. A kosmetykę polecam. Uczyłam się w Cosinusie. Wszystko za darmo. Kosmetyki,materiały. Wszystko=) a zabiegi robiliśmy na koleżanka z grupy =) oszczędzalam trochę za usługach kosmetycznych =) teraz sama w domu robię =)

Ja kończyłam kosmetykę w szkole policealnej. Zdobyłam potrzebne kwalifikacje, by móc procować w zawodzie. Chodziłam w weekendy a szkoła w całości za darmo. Ja chodziłam do szkoły w Bydgoszczy, ale oferty są w wielu miastach, wystarczy zajrzeć na stronę Cosinusa.

Trochę dwa różne kierunki. Ja polecam kosmetykę. Powtórzę się jak w innym wątku, ale to kierunek, na którym nauczycie się naprawdę bardzo dużo, przećwiczycie na spokojnie zabiegi. Bardzo dobrze to wspominam.

Kierunki różnią się od siebie, więc no zależy co jest bliższe. Ale ja jestem w trakcie kosmetyki i jestem zadowolona bardzo, bo nie siedzimy tylko w ławce. Cosinus zapewnia przepiękną pracownię z pełnym wyposażeniem, dlatego już w samej szkole uczysz się praktyki. Szkoła jest w pełni bezpłatna. Warto zajrzeć na stronie i poczytać o kierunku, który Cię interesuje. Przy okazji zajrzyj na zakładkę z promocjami, tam znajdziesz ciekawe konkursy z nagrodami dla słuchaczy

No ja akurat chodzę na kosmetykę no ale to są zupełnie inne kierunki właśnie,ale napisze ci jak jest na kosmetyce w cosinusie.. no wiec przedewszystkim jest to darmowa szkoła, nie masz żadnej umowy, wchodzisz zapisujesz się w chwile i już. zajęcia są ekstra bo jest prawdziwa pracownia kosmetyczna i zaczynamy na sobie ćwiczyć, po wprowadzeniu z teorii , panie patrzą co i jak robisz. na koniec egzamin państwowy dzięki któremu dostajesz tytuł technika. Zakres materiału do opanowania, malo się uczysz w domu bo na zajęciach można sporo wynieść. Życze powodzenia w wyborze i realizacji celów :)

Hm musisz zobaczyć w danym mieście czy jest taki kierunek, bo jeśli chodzi o kosmetyke to wiadomo że łatwiej dostępna. Ja akurat się zapisałam na kosmetyke, za mną pare pierwszych zjazdów i jestem pod wrażeniem. zabiegi wykonywane na sobie w specjalnych salach no i cosinus nie ma umowy ani żadnych opłat, więc warto!

Ja kończyłam kosmetyke w cosinusie i jestem zadowolona. Na praktykach miałam już pełną wiedze, dzięki zajęciom na pracowni w szkole od pierwszych zajęć. Żadnych opłat no i zajęcia w weekendy. Dodatkowo pełen pakiet office i dużo zniżek u patronów w całym mieście .:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Centrum Edukacji Siódemka