Obecnie rozmawiamy o:

grzyb na ścianie

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co po ZAWODÓWCE?

27 gru 2013 - 10:25:01

Do jakiej szkoły najlepiej iść po zawodówce?Liceum,Technikum?a do jakiej szkoły następnie się wybrać ?

Co po ZAWODÓWCE?

27 gru 2013 - 10:27:25

a jaką specjalność miałaś w szkole zawodowej?
Moim zdaniem lepiej do technikum, LO jest zbyt ogólne, lepiej po szkole zawodowej szkolić się w wyspecjalizowanej dziedzinie, a potem iść na studia o tym samym kierunku.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Co po ZAWODÓWCE?

27 gru 2013 - 10:28:03

najlepiej poszukać jakieś roboty i do technikum ;)

Co po ZAWODÓWCE?

27 gru 2013 - 10:29:46

Zawód fryzjer,ale szczerze mówiąc nie interesuje mnie to w ogóle.

zweryfikowana
Posty: 576
Ostrzeżenia: 1/5

Co po ZAWODÓWCE?

27 gru 2013 - 10:31:10

technikum. LO to strata czasu. Sama chodziłam i gdybym miała drugi raz wybierać to na pewno nie zastanawiałabym się nawet i poszła do technikum.

Co po ZAWODÓWCE?

27 gru 2013 - 10:31:47

Cytat
dominika1121
Zawód fryzjer,ale szczerze mówiąc nie interesuje mnie to w ogóle.

a jakie masz zainteresowania?

Co po ZAWODÓWCE?

27 gru 2013 - 11:48:33

Cytat

LO to strata czasu. Sama chodziłam i gdybym miała drugi raz wybierać to na pewno nie zastanawiałabym się nawet i poszła do technikum.

Zależy od tego co chcesz robić. Ja też chodziłam do LO i wybrałabym drugi raz tą szkołę. W moim przypadku nie było sensu spędzać 4 lat w szkole średniej.

Co po ZAWODÓWCE?

27 gru 2013 - 12:05:52

A ja głupia myślałam, że do zawodówki się idzie, żeby jak najszybciej zdobyć zawód i iść do pracy :D

Co po ZAWODÓWCE?

27 gru 2013 - 12:11:25

Może technikum kosmetyczne? to by miało jakieś powiązanie nawet mogłabyś później sama prowadzić coś w tym kierunku?

Co po ZAWODÓWCE?

29 gru 2013 - 00:18:40

po zawodówce? po zawodówce to do pracy. przecież zawodówka to "szkoła średnia", więc na logikę to tak jakby po LO iść do LO. bezsensu. żeby iść dalej musiałabyś mieć maturę. nie wiem czy do szkół policealnych przyjmują po zawodówkach.

Co po ZAWODÓWCE?

29 gru 2013 - 00:27:58

Cytat
corkachaosu
po zawodówce? po zawodówce to do pracy. przecież zawodówka to "szkoła średnia", więc na logikę to tak jakby po LO iść do LO. bezsensu. żeby iść dalej musiałabyś mieć maturę. nie wiem czy do szkół policealnych przyjmują po zawodówkach.

Nie nie do końca masz rację. Może własnie jej o maturę chodzi i zawód technika, skoro to fryzjerstwo ją nie kręci.

Ja bym wybrała technikum, albo szkołę policealną (ale tak samo nie wiem czy po zawodówce można, wydaje mi się że tak bo nie trzeba mieć do niej zdanej matury), najlepiej wieczorowo albo zaocznie i do pracy jakiejś.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-29 00:29 przez Evans18.

Co po ZAWODÓWCE?

29 gru 2013 - 00:31:16

no możliwe, bo ja nie jestem pewna właśnie.

z policealną właśnie nie wiem, bo chyba nie bez powodu to poLICEALNA. chociaż po technikum do policealnej przyjmują, więc właściwie nie wiem.

Co po ZAWODÓWCE?

29 gru 2013 - 00:50:29

jeśli masz pewną pracę po technikum to polecam ale jeśli chcesz zrobić jakiś kierunek którego nie ma to polecam liceum sama kiedyś napaliłam się na technikum ale dupa blada z tego wyszła i poszłam dalej do policealnej

Co po ZAWODÓWCE?

30 gru 2013 - 09:37:04

Moim zdaniem, zależy w jakim celu chcesz skończyć inną szkołę.
Jeżeli zależy ci tylko na maturze to idź do szkoły, która najszybciej cię do niej przygotuje. Jeżeli chcesz inny zawód, coś więcej to idź do technikum (a choćby takiego dla dorosłych, nauka trwa krócej, więcej przedmiotów praktycznych niż polskich, geografii, etc).

Do szkoły policealnej idzie się, aby zdobyć dodatkowe umiejętności typu technik administracji, pomoc stomatologiczna, etc i jedyny warunek rozpoczęcia tam nauki to zdana matura.

Przynajmniej tak było, jak ponad 5 lat temu zastanawiałam się, gdzie się dalej uczyć.

Co po ZAWODÓWCE?

30 gru 2013 - 09:42:27

W mojej szkole policealnej (którą dodatkowo zaczęłam po studiach) są osoby bez matury :) Ale pewnie zależy od szkoły.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ustny polski