Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 6 7 8 -->

Studia czy szkoła policealna?

08 gru 2013 - 15:07:57

Hej dziewczyny :). W maju piszę maturę i potem trzeba iść dalej... w przyszłości chciałabym być pielęgniarką i teraz pojawi się pytanie. Lepiej iść na studia czy najpierw skończyć policealkę, a potem studia zaocznie. Jak sądzicie?
Dużo osób mówi, że po policealnej mam więcej praktyk i łatwiej o pracę...

Studia czy szkoła policealna?

08 gru 2013 - 15:10:32

a po Ci ta policealna? Przecież i tak musisz skończyć studia, więc nie wiem dlaczego chcesz marnować czas na policealną.

Studia czy szkoła policealna?

08 gru 2013 - 15:11:56

możesz studiować i też mieć praktyki, chyba studia będą lepsze wyższy papier być może po studium będziesz musiała ukończyć studia więc szkoda tych lat.

Studia czy szkoła policealna?

08 gru 2013 - 15:12:27

Ja studiuję Pielęgniarstwo, na 2 roku jestem:) 3 letnie, kończące się licencjatem... w ogóle isteniją jeszcze 2 letnie policealne studium pielęgniarskie? raczej nie:)
ja byłam ostatnim rocznikiem, który skończył Ratownictwo Medyczne w tym systemie.. więc napewno nie ma pielęgniarstwa w takim systemie:)

Studia czy szkoła policealna?

08 gru 2013 - 15:14:13

Jeśli pielęgniarstwo, to lepsze studia.

Studia czy szkoła policealna?

08 gru 2013 - 15:16:05

Ja proponuję najpierw studia, później i tak różne kursy możesz robić.

Studia czy szkoła policealna?

08 gru 2013 - 15:21:09

Zdecydowanie studia, moja ciocia jest położną już 10 lat, skończyła tylko szkołę policealną a teraz studiuje, bo są takie wymogi.

Studia czy szkoła policealna?

08 gru 2013 - 15:21:16

Dobra dzięki :) a studiuje może ktoś ten kierunek w woj. śląskim?

Studia czy szkoła policealna?

09 gru 2013 - 09:50:06

w szkołach policealnych są medyczne kierunki (nie wiem czy konkretnie pielęgniarstwo). W Katowicach jest Proedukacja- ja do niej chodzę na opiekunkę dziecięcą. Jestem zadowolona- bo naprawdę spoko szkoła- kobitki, które prowadzą zajęcia są bardzo sympatyczne i zawsze mają pomysł na prowadzenie zajęć. Nie ma nudy- a przyznaje, że niektóre tematy są ciężkie. Zajęcia mamy w centrum Katowic na warszawskiej 10- więc mam blisko do autobusu. Pracownia wyposażona- zajęcia są bezplatne- płaci się tylko za egzamin 100zł. Sprawdź sobie ofertę proedukacji na ich stronie może znajdziesz coś dla siebie. Szkoła jest naprawdę w porządku i z tego co wiem maja tylko jeden odział w katowicach. Dla mnie ok bo nie mam zaufania do sieciówek. Proedukacja też ma centrum kursowe- ale nie orientuję się czy tam są jakie kursy medyczne- musiałabys to sobie sprawdzić :)

Studia czy szkoła policealna?

09 gru 2013 - 09:59:14

Oczywiście, że szkoła policealna, masz dużo praktyk, od razu dostaniesz pracę od razu dostaniesz pracę, jak dobrze zdasz egzamin to będziesz mogła pracować również za granica bo dostaniesz certyfikat, a jak będziesz chciała się dalej uczyć to pójdziesz na studia jeszcze. Po studiach nie będziesz miała nic bo będą uczyć Cie tylko teorii i wielu niepotrzebnych rzeczy w zależności od uczelni, a potem będzie przed Tb bardzo długa droga żeby zacząć pracę. Większość mądrych ludzi wybiera szkoły policealne są teraz już chyba wszystkie kierunki, a głupie matoły tylko studia, studia bo żeby mieć tego magistra i na samych 3 kończą pedagogikę, a potem siedzą w domu i pierdzą w stołki, albo po 5 latach nauki podcierają dzieciom dupy w przedszkolach :D

Studia czy szkoła policealna?

09 gru 2013 - 10:02:11

w szkole policealnej masz bardzo duzo praktyki a na studiach teoria sama non stop. wiadomo ze praktyka jest najwazniejsza, wiec polecam szkole policealna :) sama w takiej jestem na wizażu i jestem MEGA zadowolona !! nie zamienilabym tej szkoly na zadna inna. wysoki poziom

Studia czy szkoła policealna?

10 gru 2013 - 17:04:30

Cytat
agguusiiiia

ja byłam ostatnim rocznikiem, który skończył Ratownictwo Medyczne w tym systemie.. więc napewno nie ma pielęgniarstwa w takim systemie:)

czyli niby kiedy? chyba w tym roku byś kończyła. w tym roku jest ostatni egzamin na ratownika medycznego w tym systemie.

Studia czy szkoła policealna?

13 gru 2013 - 11:59:49

Na stronie proedukacji w kursach specjalistycznych znalazłam tylko dietetykę. Nie ma kursów medycznych. Ale za to prowadzą tą policealną szkołę medyczną. Oprócz mojego kierunku jest tam jeszcze opiekunka dziecięca, asystentka stomatologiczna, higienistka. Wejdź sobie na ich stronkę www.proedukacja.edu.pl- bo nie chce mi się przepisywać wszystkich kierunków :). Naprawdę spoko szkoła :)

Studia czy szkoła policealna?

13 gru 2013 - 12:01:31

Szkoda czasu na policealną, w sumie i tak tam niczego nie uczą. Ja osobiście jestem na dziennych i robię weekendowo robię policealną, żałuję, ale jak zaczęłam to skończę ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

praca licencjacka- pedagogika