Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 3 4 5 6 7 8 -->

Studia czy szkoła policealna?

15 kwi 2022 - 12:10:31

Po studiach nie otrzymasz kwalifikacji w zawodzie, ja chodziłam do Cosinusa i dostałam dyplom, certyfikat i suplementy od OKE. Szkoła sama organizowała egzamin państwowy a trwała tylko 2 lata więc jak dla mnie bardzo się opłaca

Studia czy szkoła policealna?

22 kwi 2022 - 15:11:26

Na studiach masz mniej praktyki, bo to tylko raz na pół roku a w policealnej masz na każdych zajęciach naukę praktyczną plus praktyki :) Także więcej wyniesiesz poprzez praktykę.

Studia czy szkoła policealna?

27 kwi 2022 - 14:16:56

To zależy co chcesz w życiu robić, jaki zawód Cię interesuje. Ja chodziłam na kosmetykę do Cosinusa i w sumie byłam zdziwiona ile nauki jest w szkole policealnej, ale przynajmniej dużo się nauczyłam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-04-27 14:20 przez blue_whisper.

Studia czy szkoła policealna?

19 maj 2022 - 15:03:04

Wolę zdecydowanie chodzić do cosinusa niż na studia. Tu uczę się typowo praktyki i przygotowuje się do zawodu. No i wszystko mam zapewnione za darmo.

Studia czy szkoła policealna?

19 maj 2022 - 20:15:46

Zleży z czego jak ktoś ma 5 lat studiować turystykę i rekreację i myśli, że po tym nie wiadomo jak będzie podróżować to raczej średnio mu się to przyda.

Jak chcesz studiować np. farmację to niestety nie to samo co technik farmacji, chociaż w aptece będzie pracować i farmaceuta i technich, więcej praktyki np. w wyrobie leków na zapleczu bedzie mieć technik, bo ma obowiązkowe praktyki, a na farmacji rzadko tego wymagają
recepte farmaceutyczną wystawi tylko farmaceuta, także różne uprawnienia

Jakie inne niż Cosinus polecacie, chodzi o kierunki IT



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-05-19 20:16 przez atir.

Studia czy szkoła policealna?

23 cze 2022 - 17:04:51

Lepsze studia, bo dają ci tytuł zawodowy np. mgr. A po niektórych kierunkach, tylko on daje uprawnienia do wykonywania pracy, np. w przypadku dietetyki, czy fizjoterapeuty. Jak ukończysz w szkole policealnej np. kierunek trenera żywieniowego, czy masażystę to nic ci to nie da. Polecam studia na Warszawskiej Uczelni Medycznej. Ja chodze na dietetyke od roku i mam wielkie plany. Chcę w przyszłości załozyc swój gabinet i pomagac pacjentom będąc dietetykiem klinicznym. Tu masz inne kierunki https://wumed.edu.pl/pl/kierunki-studiow.html np. fizjoterapia, kosmetologia, pielęgniarstwo.

Studia czy szkoła policealna?

27 cze 2022 - 14:56:07

Drugi raz na studia nigdy bym się nie zdecydowała, mam o wiele większe "pole manewru" przy policealnej niż przy studiach. Pracodawca widzi ilość mojej chociażby praktycznych zajęć plus praktyki takiej poza szkolnej.

Studia czy szkoła policealna?

22 lip 2022 - 15:17:06

Jakbym miała wybrać to zdecydowanie nie zmieniłabym zdania i policealna szkoła. Wiem, że uczę się praktyki i w cosinusie nie mam żadnych opłat ani umowy.

Studia czy szkoła policealna?

26 sie 2022 - 13:02:46

Spróbuj jednego i drugiego, będziesz mieć porównanie. Aczkolwiek ja w sowim odczuciu i tym jak mnie pokierowała praktyka to najlepiej wyszłam na policealnej szkole.

Studia czy szkoła policealna?

16 wrz 2022 - 15:05:11

Policealna fajniejsza, nie trzeba matury. Więcej zajęć praktycznych i nauczyciele ,którzy pracują w zawodzie!

Studia czy szkoła policealna?

03 paź 2022 - 14:54:04

Studia to niestety bardzo często rozczarowanie i zawsze jakieś koszta, dlatego zacznij najpierw od policealki i sprawdź siebie. Bezpłatną naukę masz w cosinusie, także warto spróbować .

Studia czy szkoła policealna?

02 lis 2022 - 15:07:58

Większym plusem będzie policealna. Nie ma zupełnie jakiegokolwiek haczyka jesli wybierzesz cosinusa.
Ogromna wiedza i co najwazniejsze praktyka.

Studia czy szkoła policealna?

23 lis 2022 - 14:55:18

Witam serdecznie!
Chcialbym zostac przewodnikiem turystycznym, ale nie wiem, gdzie i jakie uprawnienia zrobic.
Tutaj znalazlem cos takiego: https://kursprzewodnik.pl/
Jakies opinie na temat tego kursu?

Studia czy szkoła policealna?

02 gru 2022 - 15:09:57

W cosinusie policealna szkoła jest świetna, darmowa i bez żadnych opłat, zobowiązań itp.

Studia czy szkoła policealna?

11 sty 2023 - 15:19:52

Ja też wolę postawić na edukacje praktyczną. Cosinus ma największą zdawalność i do tego super sale, polecam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca dyplomowa