Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 ... 6 7 8 -->

Studia czy szkoła policealna?

21 sty 2014 - 10:35:07

Szczerze,to trochę mnie bawi opluwanie studiów przez osoby,które skończyły tylko szkoły policealne.
No umówmy się, że nie będziesz mieć takich samych kwalifikacji po szkole jak i po uczelni wyższej. Poza tym szkoła szkole nie równa. Na twoim miejscu bym się zorientowała jaki szkoła ma program na kierunek który Cię interesuje, i jaką ma opinię.
Ja co prawda na innych kierunkach, ale robiłam szkołę policealną w trybie zaocznym i studia dzienne i dało się to pogodzić (no ale to pytanie czy masz na to siłę/ochotę/kasę).

Studia czy szkoła policealna?

21 sty 2014 - 10:40:15

zależy do jakiej policealnej trafisz - ja studiuję dziennie, właśnie kończę jedną policealną (ale ta szkoła to była porażka) i teraz idę do drugiej policealnej - tym razem poszłam na dni otwarte i sądząc po pracowaniach, które są profesjonalnie wyposażone, myślę, że czegoś się tam nauczę ;)

Studia czy szkoła policealna?

13 lut 2014 - 10:38:26

Dziewczyny są szkoły i szkoły. W zasadzie dopiero po zajęciach można powiedzieć, że szkoła jest ok czy nie ok.Sama reklama o niczym nie mówi. Ze studiami też tak jest. Ale faktycznie są kierunki, których nie ma w szkołach policealnych- ale za to do szkoły policealnej można iść na coś co będzie dodatkowym atutem przy szukaniu czy zmianie pracy. Ja chodzę na opiekuna medycznego do proedukacji. Grupę mam ok- nie męczę się tam. Nie płacę za zajęcia. Ale to nie znaczy, że olewam sobie bo to "tylko" szkoła policealna. Uczę się na zajęcia bo chodzę tam dla siebie. Dziwią mnie niektóre wpisy, żeby darować sobie szkołę policealną bo tam guzik uczą.Nie wiem widocznie miałam takiego fuksa, że trafiłam do dobrej szkoły. Będę polecać proedukację bo dla mnie to sprawdzona szkoła :)

Studia czy szkoła policealna?

13 lut 2014 - 10:40:49

szkoda czasu na policealna jak i tak chcesz studia. Polecam iśc na dzienne, bedziesz miala wiadomo wiecej zajeć, wiec wiecej się nauczysz.

Studia czy szkoła policealna?

13 lut 2014 - 23:17:41

Nie każdego stać by pójść na studia dzienne ... Jak rodzice by mnie utrzymywali to może i bym poszła. A tak skończyłam studia zaocznie i wcale tego nie żałuje, przez cały okres pracowałam, a jak kończyłam to udało mi się już dostać już konkretną pracę. A studia licencjackie robiłam w Częstochowie na WSHiT, która nie słynie z dobrych opinii, magisterskie na WSB w D.G. Później zapisałam do Policealnej Proedukacji w Katowicach na kosmetykę. Nie dlatego, że chciałam zostać nagle kosmetyczką tylko dlatego, żeby pouczyć się o tym, co mnie interesuje, żeby wiedzieć jak dbać o siebie, jak się malować itd. Nie chodziło mi o wiedzę cząstkową, chciałam dokładnie wiedzieć co i jak robić, żeby dobrze wyglądać. Szkoła ta naprawdę zasługuje na dobre słowo, a wszystkich niedowiarków zachęcam do zapisania i pójścia choćby na jedne zajęcia.
Wracając do tematu, czy studia czy policealna, to fakt i prawda jest taka, że reguły nie ma, szkoła, szkole nie równa, studia - studiom nie równe.
Jeżeli chodzi jeszcze o zajęcia praktyczne to na studiach miałam same wykłady i trochę ćwiczeń, w proedukacji połowa zajęć była w pracowni, której niczego nie brakowało. Więc nie jest tak, że na studiach jest więcej zajęć praktycznych, przynajmniej nie na każdej uczelni, i nie na każdym kierunku.

zweryfikowana
Posty: 576
Ostrzeżenia: 1/5

Studia czy szkoła policealna?

13 lut 2014 - 23:27:14

Wprawdzie jestem na studiach filologicznych, zostało mi pól roku do obrony, ale z perspektywy czasu wiem, że gdybym miała drugi raz wybierać to po maturze nigdy w życiu nie poszłabym na studia. Kończąc je zdobywasz papier,który nic Ci nie daje. Teraz nie planuje już 2letniego magistra z tego samego języka, a technika bądź szkołę dla dorosłych, która da mi zawód ( a wyższe wykształcenie jakby nie było mieć będę). Także odradzam studia, bo w dzisiejszych czasach wychodzi się z założenia że studiować każdy może, a tym samym poziom kształcenia diametralnie spada! Sama spotkałam się już podczas swojego studiowania z osobami, które prześlizgują się z roku na rok mając pustkę w głowie i nic sobą nie prezentując.

Także policealna zdecydowanie!

Studia czy szkoła policealna?

28 lut 2014 - 12:45:34

Dodatkowo jeśli ktoś chce to może przecież robić jakieś kursy doszkalające ze swojej specjalizacji. Wiadomo, że to już są płatne rzeczy, ale np. wiem że teraz dużo urzędów pracy wysyła ludzi na kursy bezpłatnie. Można z tego korzystać. Na stronie mojej szkoły widziałam, że mają też kursy opiekuna medycznego chyba z językiem niemieckim. Ja korzystam z bezpłatnych opcji w proedukacji- no ale kto wie co potem. Teraz naprawdę nie wiadomo w którą stronę iść z wykształceniem- nie ma tzw. pewniaków. Przy czym nikogo nie krytykuję. Każdy ma wybór- studia, szkoła policealna. Ale co szkodzi mieć i to i to ;)

Studia czy szkoła policealna?

28 paź 2020 - 13:52:28

Ja polecam szkoły policealne. Uczę się w cosinusie. Mamy bardzo dużo praktycznych zajęć. Naprawdę solidne przygotowanie do zawodu

Ja polecam szkoły policealne. Uczę się w cosinusie. Mamy bardzo dużo praktycznych zajęć. Naprawdę solidne przygotowanie do zawodu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-10-28 13:52 przez agamiszczynska.

Studia czy szkoła policealna?

29 paź 2020 - 11:41:14

To zależy czego oczekujesz, ale dla mnie wybór Szkoły Policealnej (Cosinusa) był strzałem w 10!
Szkoła jest zaoczna, darmowa i ma naprawdę spory wybór kierunków, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Studia czy szkoła policealna?

26 lis 2020 - 14:34:00

Ja każdemu polecam policealną. Dużo więcej praktyki i konkretów.

Ja również uważam, że w policealnej jest więcej praktyki. Szkoły stawiają na egzamin zawodowy, który jest też praktyczny



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-11-30 22:37 przez agamiszczynska.

Studia czy szkoła policealna?

07 gru 2020 - 12:15:12

Idź co Cosinusa. dobrze uczą.

Studia czy szkoła policealna?

11 gru 2020 - 15:26:51

Cytat
agamiszczynska
Ja każdemu polecam policealną. Dużo więcej praktyki i konkretów.

Ja również uważam, że w policealnej jest więcej praktyki. Szkoły stawiają na egzamin zawodowy, który jest też praktyczny

To zależy co to miałyby być za studia albo jaka to miałaby być szkoła policealna. W niej jesteś zobowiązany/a do zrobienia praktyk, a to też spoko okazja do zahaczenia się w fajnej pracy, u nas trafiło się kilka osób, które poszły na praktyki, sprawdzili się i zostali tam już w pracy.

Studia czy szkoła policealna?

21 gru 2020 - 12:29:24

To prawda. Natomiast u mnie szkoła policealna sprawdziła się w 100% Skończyłam technika masażystę i pracuję w zawodzie. W ciągu 2 lat w Cosinusie nauczyłam się więcej niż na Uniwerku:) Niestety na studiach jest dużo teorii. Praktyki nauczyłam się właśnie w policealce i uwierzcie mi... to praktyka, doświadczenie ma czasem większe znaczenie dla pracodawcy niż papierek z uczelni wyższej. Sama się o tym przekonałam i cieszę się, że zrobiłam tego technika w 2 lata. Szkoła była weekendowa i bezpłatna - dla biednej studentki to było idealne rozwiązanie. Ja szczerze polecam :)

Studia czy szkoła policealna?

16 lut 2021 - 15:46:38

To jest dojść skomplikowane pytanie. Ja uczę się w Cosinusie i studiuję na UJ. Z własnego doświadczenia powiem, że na tym UJ niczemu nie uczą! Zero wiedzy, zero zajęć na kamerkach. W Cosinus zajęcia odbywają się na Teamsach, a materiały które oni przesyłają są naprawdę przydatne. Tak że nawet nie wiem co polecić. Z jednej strony, dyplom uniwersytetu się przyda. Z innej strony, od szkoły policealnej będziesz miała więcej korzyści

Studia czy szkoła policealna?

26 lut 2021 - 13:14:47

Ja rzuciłam studia przed samym końcem jak zobaczyłam kolejny semestr i przedmioty które tylko zapychają dziure a nie uczą zaowdu plus zero praktyki tylko tyle co jak sami sobie załatwimy raz na rok to ręce opadają i ten papierek co ma mi dać...? jak pójdę do pracy w zawodzie to samym papierkiem nie wykonam pracy.
Poszłam do cosinusa z czystej ciekawości i byłam w szoku że przez 2 lata nie nauczyłam się na studiach tyle ile w tej szkole

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

praca magisterska prosze o pomoc