Obecnie rozmawiamy o:

wyposazenie gastronomi

gorący temat

Zapalenie pęcherza

21 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 ... 6 7 8 -->

Studia czy szkoła policealna?

13 gru 2013 - 12:06:39

Cytat
corkachaosu
Cytat
agguusiiiia

ja byłam ostatnim rocznikiem, który skończył Ratownictwo Medyczne w tym systemie.. więc napewno nie ma pielęgniarstwa w takim systemie:)

czyli niby kiedy? chyba w tym roku byś kończyła. w tym roku jest ostatni egzamin na ratownika medycznego w tym systemie.

tak kończyłam w tym roku w czerwcu.. a i na pielęgniarstwie na studiach licencjackich jest mnóstwo praktyk:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-13 12:09 przez agguusiiiia.

Studia czy szkoła policealna?

13 gru 2013 - 12:25:09

jesli pielegniarstwo to zdecydowanie studia :)

Studia czy szkoła policealna?

13 gru 2013 - 12:43:31

U mnie w mieście jest kilka szkół policealnych medycznych, ale płatnych. Sama chodzę do szkoły policealnej na profilu kosmetycznym i jestem bardzo zadowolona :) Uwierz mi - lepiej zapłacić niż potem żałować. Szkoła policealna to dużo praktyk które są Ci niezbędne do pracy. A na studiach? Sama teoria 3 lata, a do tego musisz odbyć staż minimum 2 lata. Sama zadecyduj co Ci bardziej się opłaca: 5 lat na studiach i stażu czy 2 lata w policealnej?? Dodam, że w policealnej musisz odbyć taki sam staż jak na studiach tylko krótszy. Jeśli chcesz mieć zawód to nie trać swojego czasu. Inaczej byłoby gdybyś chciała iść na lekarza albo inżyniera. Wtedy nie masz wyboru - tylko studia. Pracodawcy od lat wyznaczają zapotrzebowanie na konkretne zawody! Pomimo to wielu kandydatów ceniąc swoje własne zainteresowania wybiera studia, które na dzień dobry gwarantują im długi okres stagnacji pomiędzy ukończeniem szkoły, a znalezieniem pracy.
Odpowiedni wysiłek, zaangażowanie i pomysł na siebie są sposobem na sukces ;)

Studia czy szkoła policealna?

16 gru 2013 - 04:10:29

Kilkanascie odpowiedzi, a żadna z odpowiadających do tej pory nie ma zielonego pojęcia o temacie, w którym sie wypowiada.

NIE ISTNIEJE POLICEALNA SZKOŁA PO KTÓREJ MOŻNA ZOSTAĆ PIELĘGNIARKĄ!

Jedyną mozliwością bycia pielegniarką są już od wielu lat tylko studia na tym kierunku. I pewnie wiele "znawczyń tematu" to zaskoczy - ale ten kierunek jest aż przeładowany praktyką. Podobnie jak większość studiów na kierunkach medycznych.

Studia czy szkoła policealna?

16 gru 2013 - 07:06:00

Cytat
FeelTheSame
w szkole policealnej masz bardzo duzo praktyki a na studiach teoria sama non stop. wiadomo ze praktyka jest najwazniejsza, wiec polecam szkole policealna :) sama w takiej jestem na wizażu i jestem MEGA zadowolona !! nie zamienilabym tej szkoly na zadna inna. wysoki poziom

Byłaś na studiach? Ja mam porównanie, bo próbowałam również w szkole policealnej. W szkole policealnej uczysz się wszystkiego od początku np wiedza gimnazjalna z chemii, powtórzenie warstw skóry, odmiana "to be" z angielskiego przez 5 h. Jeżeli kończysz dobre liceum i dużo się uczysz - nie spodoba Ci się poziom.

Jeżeli wybierzesz taki zawód, do którego jedyną ścieżką kariery jest szkoła policealna to POLECAM... np fryzjer, opiekun osoby niepełnosprawnej, opiekun medyczny, wizaż - (ale tylko w renomowanej szkole, bo bardzo dużo osób idzie w tym kierunku). Myślę, że z pracą nie będzie problemu, ale warto dorobić jeszcze jakieś kursy.


Nie ma czegoś takiego jak szkoła policealna dla pielęgniarek. Pielęgniarki po liceach medycznych idą dodatkowo na studia pomostowe.


Co do samych studiów:
1 rok: wykłady 8:00-19, 8:00-20, 8:00-19, 8-18, 8-17 (bez okienek);
zajęcia praktyczne: 220 h, praktyki zawodowe 320h
2 rokzły/u] wykłady 8:00-18, 8- 18:30, 8-19, 8-17, 8-13, (czasem okienka) cały drugi semestr praktyki w szpitalu 7-14.30, a przez miesiąc 7-19;
zajęcia praktyczne: 400h; praktyki zawodowe: 560h (jeżeli się nie wyrobisz do końca wakacji to ich po prostu nie masz)

jak skończę 3 rok, to napiszę Ci coś więcej, ale nie daj sobie wmówić, że studia = sama wiedza teoretyczna, bo akurat na tych studiach masz jej dużo ale praktyk jest jeszcze więcej

Co do pracy: praca jest. Pracuję w piątki i soboty w przychodni na rejestracji (aby pracować w szpitalu lub gabinecie zabiegowym musisz mieć ukończone studia). Koleżanki po licencjacie od razu dostały pracę.

Studia czy szkoła policealna?

09 sty 2014 - 11:03:36

Nie możesz uogólniać, że w szkole policealnej niczego nie uczą. W zasadzie można też powiedzieć, że na uczelniach państwowych też niczego nie uczą bo większość ludzi teraz ma wyższe wykształcenie a mało kto pracuje w zawodzie :). Ja jestem zadowolona z proedukacji i nie uważam, że szkoła olewa cokolwiek- zresztą uczą w niej wykładowcy, którzy też pracują na uczelniach wyższych :)

Studia czy szkoła policealna?

09 sty 2014 - 11:08:11

Cytat
LuxLuxBaby
Szkoda czasu na policealną, w sumie i tak tam niczego nie uczą. Ja osobiście jestem na dziennych i robię weekendowo robię policealną, żałuję, ale jak zaczęłam to skończę ;)

Nie zgodzę się ;) studiowałam FiR na uczelni, mam licencjat, a teraz robię szkołe policealną w tym samym keirunku - dla zaświadczenia samego, ale chodzę jednak. Też mi się wydawało, że to siedzenie i bimbanie, ale nic z tego ;) lecą z materiałem jak szaleni, a to co ja miałam na drugim roku na studiach (a były ciężkie i uważali tak nie tylko studenci, ale równiez prowadzący) tutaj juz jest dawno przewałkowane po pierwszym semestrze i egzamin był konkretnie trudny (moim zdaniem, a ja już umiem to wszystko).

Studia czy szkoła policealna?

10 sty 2014 - 10:24:13

no właśnie o tym mówię- szkoły policealne są ok. Może Ty Luxlux baby trafiłaś na jakąś słabą szkołę po prostu.

Studia czy szkoła policealna?

10 sty 2014 - 10:34:25

Jak chcesz na pielęgniarkę to tylko na studia,bo policealnej pielęgniarskiej nie ma.

Moja siostrzenica studiuje położnictwo i ma bardzo dużo praktyk,jest na drugim roku i niedawno poród odbierała,wszystko od początku do końca;wszędzie wchodzi,czy to na operacje,czy zawsze asystuje przy porodach(nie wszystkie dziewczyny na jej roku tak się angażują),więc to co wyniesiesz z praktyk to zależy tylko od ciebie,od twojego zaangażowania i chcenia wejścia i zobaczenia wszystkiego,a nie ilości godzin tych praktyk .

Cytat
syrenka33
no właśnie o tym mówię- szkoły policealne są ok. Może Ty Luxlux baby trafiłaś na jakąś słabą szkołę po prostu.

Dokładnie.Robię policealną i jest zapiernicz,żeby to wszystko ogarnąć,mamy bardzo dobrze pracownie zaopatrzone,praktyki i do tego szkoła za darmo,więc rzeczywiście luxlux trafiła na byle jaką szkołę.

Kiedyś zaczęłam robić policealną to szybko zrezygnowałam,bo poziom tej szkoły to był śmiech na sali.Są policealne bardzo dobre i są takie na które szkoda czasu i zachodu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-10 10:38 przez dootii.

Studia czy szkoła policealna?

10 sty 2014 - 10:40:00

hej,ja skonczylam pielegniarstwo na UMB i teraz robie mgr rowniez z pielegniarstwa,jak masz jakies pytania to pisz:)

Studia czy szkoła policealna?

10 sty 2014 - 10:42:42

Cytat
siemano95
Hej dziewczyny :). W maju piszę maturę i potem trzeba iść dalej... w przyszłości chciałabym być pielęgniarką i teraz pojawi się pytanie. Lepiej iść na studia czy najpierw skończyć policealkę, a potem studia zaocznie. Jak sądzicie?
Dużo osób mówi, że po policealnej mam więcej praktyk i łatwiej o pracę...

Dziś każda pielęgniarka musi mieć studia. Na korytarzach swojej uczelni spotykałam kobiety w średnim wieku, który musiały skończyć studia pomostowe żeby nie stracić pracy.
Idź na studia, ewentualnie w trakcie możesz robić policealną. Jednak studia wystarczająco przygotują Cię do zawodu i pielęgniarstwo to raczej nie "teoretyczny" kierunek, więc sporo praktyki będziesz mieć.
Nie trać czasu, bo później nie będzie Ci się chciało na nie pójść. Jeśli jednak faktycznie to jest to, co chciałabyś robić, to nawet się nie zastanawiaj.
Cytat
claudyn
Cytat
LuxLuxBaby
Szkoda czasu na policealną, w sumie i tak tam niczego nie uczą. Ja osobiście jestem na dziennych i robię weekendowo robię policealną, żałuję, ale jak zaczęłam to skończę ;)

Nie zgodzę się ;) studiowałam FiR na uczelni, mam licencjat, a teraz robię szkołe policealną w tym samym keirunku - dla zaświadczenia samego, ale chodzę jednak. Też mi się wydawało, że to siedzenie i bimbanie, ale nic z tego ;) lecą z materiałem jak szaleni, a to co ja miałam na drugim roku na studiach (a były ciężkie i uważali tak nie tylko studenci, ale równiez prowadzący) tutaj juz jest dawno przewałkowane po pierwszym semestrze i egzamin był konkretnie trudny (moim zdaniem, a ja już umiem to wszystko).


Skoro to co miałaś na studiach już dawno zostało przewałkowane na policealnej, to każdy głupi zrozumie, że idziecie okrojonym materiałem. Na studiach na pewno lepiej Cie przygotowali/ Sory, ale nie da się lecieć z materiałem i nauczyć tego smego co w trakcie jednego semestru na studiach. Nie po to jest cały semestr na przedmiot. Ocknij się.
Cytat
o_oCukiereczek
Cytat
FeelTheSame
w szkole policealnej masz bardzo duzo praktyki a na studiach teoria sama non stop. wiadomo ze praktyka jest najwazniejsza, wiec polecam szkole policealna :) sama w takiej jestem na wizażu i jestem MEGA zadowolona !! nie zamienilabym tej szkoly na zadna inna. wysoki poziom

Byłaś na studiach? Ja mam porównanie, bo próbowałam również w szkole policealnej. W szkole policealnej uczysz się wszystkiego od początku np wiedza gimnazjalna z chemii, powtórzenie warstw skóry, odmiana "to be" z angielskiego przez 5 h. Jeżeli kończysz dobre liceum i dużo się uczysz - nie spodoba Ci się poziom.

Jeżeli wybierzesz taki zawód, do którego jedyną ścieżką kariery jest szkoła policealna to POLECAM... np fryzjer, opiekun osoby niepełnosprawnej, opiekun medyczny, wizaż - (ale tylko w renomowanej szkole, bo bardzo dużo osób idzie w tym kierunku). Myślę, że z pracą nie będzie problemu, ale warto dorobić jeszcze jakieś kursy.


Nie ma czegoś takiego jak szkoła policealna dla pielęgniarek. Pielęgniarki po liceach medycznych idą dodatkowo na studia pomostowe.


Co do samych studiów:
1 rok: wykłady 8:00-19, 8:00-20, 8:00-19, 8-18, 8-17 (bez okienek);
zajęcia praktyczne: 220 h, praktyki zawodowe 320h
2 rokzły/u] wykłady 8:00-18, 8- 18:30, 8-19, 8-17, 8-13, (czasem okienka) cały drugi semestr praktyki w szpitalu 7-14.30, a przez miesiąc 7-19;
zajęcia praktyczne: 400h; praktyki zawodowe: 560h (jeżeli się nie wyrobisz do końca wakacji to ich po prostu nie masz)

jak skończę 3 rok, to napiszę Ci coś więcej, ale nie daj sobie wmówić, że studia = sama wiedza teoretyczna, bo akurat na tych studiach masz jej dużo ale praktyk jest jeszcze więcej

Co do pracy: praca jest. Pracuję w piątki i soboty w przychodni na rejestracji (aby pracować w szpitalu lub gabinecie zabiegowym musisz mieć ukończone studia). Koleżanki po licencjacie od razu dostały pracę.

Nie jestem na pielęgniarstwie, ale za nic nie dam sobie wmówić, że ten kierunek to sama wiedza teoretyczna. Na mojej uczelni jest pielganirstwo i widziałam dziewczyny, widziałam zdjęcia z ich zajęć. Mają bardzo dużo praktyki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-10 10:48 przez humavitz.

Studia czy szkoła policealna?

21 sty 2014 - 10:08:05

W proedukacji z kierunków medycznych jest chyba opiekun medyczny, opiekunka dziecięca i jakieś kierunki związane ze stomatologią. Nie ma pielęgniarstwa bo pielęgniarstwo tylko na studiach jest.

Studia czy szkoła policealna?

21 sty 2014 - 10:21:29

Chodzę do szkoły policealnej i moim zdaniem absolutnie niczego w niej nie uczą.

Studia czy szkoła policealna?

21 sty 2014 - 10:34:06

Ja najpierw byłam w policealnej a potem poszłam na studia. jeżeli chodzi o policealne to nie polecam. Nic tam nie uczą, zajęcia są źle prowadzone. Idź na studia.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Prezentacja maturalna