Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 6 ... 6 7 8 -->

szkoła policealna jaka

23 lip 2010 - 11:35:12

Ja skończyłam szkołę policealną,kierunek - technik usług kosmetycznych w TEB Edukacja,zajęcia teoretyczne były prowadzone bardzo dobrze,zrozumiale dla słuchaczy,natomiast zajęcia praktyczne to totalna porażka.Teraz jestem studentką odnowy biologicznej z dietetyką i jak najbardziej sobie chwalę :)

szkoła policealna jaka

23 lip 2010 - 11:37:55

Cytat
ToJa90
Cytat
mrufka90
Cytat
ToJa90
Cytat
mrufka90
W ramach uzupełnienia do kierunku (studiuję), we wrześniu zaczynam szkołę policealną; technik organizacji reklamy w TEB-ie - częśc kierunków w tej szkole jest bezpłatna, w tym ten ;)

A z grafiki komputerowej w mediach planuję zrobić magistra ;)


Również we wrześniu rozpoczynam nauke w szkole TEB, ale na kierunku Technik Usług Kosmetycznych :) Niestety płatny (230zł miesiecznie), ale co tam, szkoła polecana ;p


No właśnie w TEB-ie tylko częśc kierunków jest całkowicie bezpłatna, a mnie akurat wybitnie zależało na nie płaceniu, czyli de facto mam to co chce i jeszcze za darmo ;D

A w jakim mieście się zapisałaś jeśli mogę wiedzieć ? ;)

I czy jest ktoś jeszcze ktoś mógłby polecić tą szkołę?


w Katowicach :) Tylko mam nadzieję, że otworzą mi klase na kierunku dziennym.. Z tego co się orientuję, to ciężko będzie :/ bo zawsze wszyscy cisną na zaoczne, najwyżej będę musiała szukac innej szkoły. A jakiś czas temu szukałam w necie komentarzy o TEBie i były baaaaardzo średnie... W niektórych miastach odradzali, bo podobno nic się tam nie dało nauczyc, ale akurat w Katowicach sobie chwalą tą szkołę :D

Mój narzeczony skończył we Wrocławiu.. Poszedł po studiach tam dodatkowo i to czego tam uczyli, to po prostu śmiech.. był parę razy tylko na zjazdach, napisał bodajże jakieś 2 prace zaliczeniowe i miał same 4/5.. Zero nauki, choć były osoby, które miały problemy, ale właśnie takie osoby tam idą zazwyczaj.. Jak masz jakieś ambicje, to nie marnuj czasu. Mój skończył ponad rok temu i nawet po dyplom nie poszedł, bo w sumie nic mu to nie daje, do CV tego nie wpisywał, bo po co?

szkoła policealna jaka

23 lip 2010 - 12:33:37

moja znajoma uczy sie na organizacji reklamy i bardzo sobie chwali wiec polecam to, poza tym uwazam, ze to jest fajna rzecz, mozna latwo, tani i szybko sporo sie nauczyc, ona chwalila sobie jakies tam zajecia z grafiki i tworzenia projektow bo to sie faktycznie takiemu czlowiekowie w agencji moze przydac... :)

szkoła policealna jaka

23 lip 2010 - 12:42:52

szczerze mówiąc to w żadne szkoły policealne nie wierze, a raczej w to co się w nich nauczy i szansę na pracę. A już na pewno w technika usług kosmetycznych. Ile teraz tego jest? Rynek jest tym tak nasycony, że szok! Same kosmetyczki wokół (a ile moich znajomych poszło na to i nie potrafi brwi zrobić?).
Ja sama pójdę chyba do takiej szkoły, gdyby mi nie udało się iść na upragnione studia, ale najbardziej motywuje mnie to, żeby mieć legitymację szkolną (w moim przypadku jest mega potrzebna bo dzięki niej mam jeszcze inne zniżki). Wtedy studia odkładam o rok.
Jeżeli jednak chcesz iść już do takiej szkoły musisz się zastanowić bardzo dobrze na jaki kierunek. Bo nie sztuka biegać dwa lata na to i nic nie mieć. Postaw na coś bardziej oryginalnego niż administracja i prace biurowe.

(wiem, że moja wypowiedź o kosmetyczkach może spotkać się z "niemiłymi" komentarzami ;P )

szkoła policealna jaka

23 lip 2010 - 13:45:56

ile ludzi tyle opini . masz prawo miec swoje zdanie. ja jednak znam sporo kosmetyczek ktore wlasnie sa po szkolach takich policealnych i sa MEGA ZDOLNE I NA PRAWDE ZNAJA SIE NA RZECZY. w kosmetyce niestety trzeba sie caly czas edukowac nie ma to tak ze skonczysz szkole wszyst,ko wiesz i koniec, ten kierunek sie rozwija non stop wchodzi cos nowego.
co do szkol policealnych to wiesz duzo jest szkol i rozne sa poziomy to zalezy od wykladowcow. ja ze swojej szkoly jestem bardzo zadowolona. jest duzy nacisk na praktyke.

szkoła policealna jaka

06 sie 2010 - 15:36:36

ja myślę, ze najważniejsze to ile się wyniesie z takiej szkoły i nie mam tutaj na myśli wynoszenia biurka ;)
ja jestem bardzo zadowolona, bo od września ide na kosmetykę i z tego co sie podowiadywałam, ze cosinus ma ja bardzo dobrze przygotowana ponieważ maja wyposażone pracownie a dodatkowo zapewniają kosmetyki na zajęciach, wiec nie ma jazy na suchej teorii :)a czy znajdę prace po szkole, tego nie wiem- ale dzisiaj minęły czasy gdzie szkoła gwarantuje dobra robotę, ja się nastawiam na robienie wielu praktyk i pozbierania trochę doświadczenia, by potem było lżej i mieć jakąś podkładkę a nie tylko szkole kierunkowa.

szkoła policealna jaka

06 sie 2010 - 15:40:27

yyyy to chyba zależy co lubisz i jakie masz zainteresowania, bo trochę bez sensu, żebyś kazała nam doradzać z takiego ogromu kierunków. Wątpię, że jeśli wszystkie napszemy Ci żebyś wybrała technik budownictwa wybierzesz akurat ten kierunek ;]

szkoła policealna jaka

06 sie 2010 - 15:51:27

moim zdaniem wazne jest to co ma sie w głowie;]jest mnostwo studentow z super uczelni ktorzy nie potrafią nic;] (polecam filmik [url=

][/url] )

ja chce isc do takiej szkoly tylko po to zeby miec legitymacje i znizki do czasu az zdam matme i zrobie prawko;] chociaz moze jak mnie cos zainteresuje to bede sie uczyc;]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-06 15:52 przez wikeNSowa.

szkoła policealna jaka

06 sie 2010 - 16:08:39

Ja sie zastanawiam nad szkolą policealna oczywiście nie jedno letnią tylko taka 2 -kierunek BHP .Nie jest on trudny a o prace potem latow i ma sie tytyul technika po takiej szkole :)
oczywiscie Żaka odradzam bo czesto w zaku ludzie sie wypisuja i rozwiazuja klasy .Ja jeszcze slyszalam o Cosinusie o Progresie,o teb edukacja i o Eurece-ale to chyba tylko w Rzeszowie .W żaku bhp bezplatne w innych platne ale ja wole isc do platnej a takiej gdzie bedzie lepsze przygotowanie,lepiej beda uczyc i lepsze pracownie beda bo wtedy lepiej sie przygotuje do przyszlej pracy.A przeciez mozna pracowac wtedy w tygodniu nawet jesli nei na 8 godzin to na 4 i juz mozna sobie oplacic taka skzole i w dodatku jeszcze na swoej wydatki jakies tam miec :)

szkoła policealna jaka

06 sie 2010 - 18:30:27

Cytat
Jiwel_B
W żaku bhp bezplatne w innych platne ale ja wole isc do platnej a takiej gdzie bedzie lepsze przygotowanie,lepiej beda uczyc i lepsze pracownie beda bo wtedy lepiej sie przygotuje do przyszlej pracy.

Oj nie zakładaj, że w szkole płatnej lepiej Cie przygotują.. Przeleciałam wieele for, na których dosyc "jadą" po takich szkołach, że idą do nich matołki, bo wystarczy że będą płacic, a niczego sie nie nauczą a i tak zdadzą, i że w takowych znajdują się wykładowcy, którzy też olewają prowadzenie zajęc. Ale sama też idę do takiej szkoły prywatnej hehe :) ale nie dlatego, że będę płacic i w związku z tym chcę zdac, tylko strasznie mi zależy na wyuczeniu się zawodu kosmetyczki, kręci mnie to i na pewno będę przykładac się do nauki jak najlepiej ;-) Mam też nadzieję, że wykładowcy będą fajni i nie będą olewac sprawy. Niech jeszcze mi tylko zadzwonią, że otwierają tryb dzienny... <prosi> :))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-06 19:59 przez ToJa90.

szkoła policealna jaka

09 sie 2010 - 13:18:26

taK samo słyszałam, że z tymi płatnymi szkołami to bardzo różnie bywa- jesli chodzi natomiast o pracownie w szkołach niepłatnych, to się nie zgodzę- sama chodziłam do cosinusa na reklamę i mieliśmy cale studio fotograficzne, z parasolami, tłami - mogliśmy robić profesjonalne zdjęcia w praktyce- zajęcia były dobrze zaopatrzone w sprzęt- myślę ze to zależy od szkoły i jak dysponuje swoją kasa

szkoła policealna jaka

09 sie 2010 - 18:35:25

mógłby mi ktoś napisac, jak wygląda rozpoczęcie roku szk. na studium? tzn przychodzi sie na galowo, czy normalnie, od razu zajecia, czy jak? :D

zweryfikowana
Posty: 536
Ostrzeżenia: 1/5

szkoła policealna jaka

09 sie 2010 - 18:46:43

Absolutnie nie administrację (a praca biurowe to mniejsza forma administracji). Ja jestem na administracji państwowej a te pipy stare rękami i nogami trzymają się swoich krzeseł. Nie ma miejsc, a co wysyłam CV(mam i szkołę i doświadczenie) to dzwonią do mnie jedynie z propozycją pracy (a fuj) telemarketerki-chociaż pisało "biurowa, sekretarka, asystentka". Więc jak nie masz plecków to nie radzę

szkoła policealna jaka

10 sie 2010 - 12:03:05

Cytat
ToJa90
mógłby mi ktoś napisac, jak wygląda rozpoczęcie roku szk. na studium? tzn przychodzi sie na galowo, czy normalnie, od razu zajęcia, czy jak? :D

to nie wygląda jak w liceum czy na studiach, że ma uroczystą inaugurację rozpoczynającego się roku szkolnego/akademickiego. Pierwszy dzień - jest dniem pierwszych zajęć - z reguły są to zajęcia wprowadzające, mające na celu zapoznanie się z grupą, nauczycielem i przedmiotem.

szkoła policealna jaka

10 sie 2010 - 12:48:51

ok dziekuje Ci bardzo :))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co zrobić??