Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

41 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 18:09:22

Cytat
aniaralowska19
TAK JA WLASCIWIE MAM WYKSZTALCENEI PODSTAWOWE W SUMEI UKONCZYLAM 2 LATA TECHNIKUM ALE ZASZLAM W CIAZE MIALAM PROBELMY ZE ZDROWIEM I MSUIAALM PRZERWAC NAUKE CZEGO BARDZO W TEJ CHWILI ZALUJE...MYSLE JAK TO BEDZIE ZA KILKA LAT?JESTEM MLODA MAM 24 LATA I PWOINNAM POJSC DO JAKIEGOS LIUCEUM UZUPLENIAJACEGO DLA DOROSLYCH COKOLWIEK ALE OBAWIAM SIE ZE SOBIE NEI PORADZE WSTYDZE SIE TEGO ZE JESTEM PO GIMNAZJUM BO TE 2LATA TECHNIKUM JAKO TAKO NEI SA BRANE POD UWAGE....NIEWIEM SKAD TEN BRAK WIARY W SAMA SIEBIE DORADZCIE COS:)

Nie masz się czego wstydzić,różnie się w życiu układa.Moja znajoma-prawie 38lat-też miała tylko podstawowe wykształcenie-przerwała naukę ze względu na ciążę-ciężko jej było znależć pracę,w końcu znalazła,ale warunkiem było ukończenie szkoły sredniej i od 1,5roku chodzi do liceum dla dorosłych.Szkołę ma co drugi weekend,mówi,że czasem jej ciężko,a czasem wesoło-porównuje zadania ze swoim synem:)i z tego co słyszałam nie jest najstarszą uczennicą:)

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 18:16:15

Cytat
aniaralowska19
A CZY WIECIE JAK WYGLADA TAKA NAUKA W JAKIMS LICEUM DLA DOROSLYCH BADZ ZAWODOWCE?

Zajęcia są co 2 tygodnie w weekend, u mojego chłopaka wyglądało to tak że oddawał na koniec jakieś prace kontrolne oraz miał egzaminy ustne z każdego przedmiotu. Z racji że jest leniem nic się nie uczył a i tak zawsze bez problemu przechodził:) Wystarczy że coś poczytasz przed egzaminami a na pewno zdasz:)

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 18:20:02

Idź zaocznie do jakiegoś liceum,a potem zrób sobie jakieś studium w jakimś zawodzie co cię interesuje(bo do tego trzeba mieć średnie).Nie będzie łatwo,ale uda ci się,wiem po sobie bo po 10 latach od chodzenia od ostatniej szkoły(studium policealne)znowu zaczęłam do szkoły chodzić i jestem bardzo zadowolona,trzeba tylko chcieć.

Cytat
anialuk87
Cytat
aniaralowska19
TAK JA WLASCIWIE MAM WYKSZTALCENEI PODSTAWOWE W SUMEI UKONCZYLAM 2 LATA TECHNIKUM ALE ZASZLAM W CIAZE MIALAM PROBELMY ZE ZDROWIEM I MSUIAALM PRZERWAC NAUKE CZEGO BARDZO W TEJ CHWILI ZALUJE...MYSLE JAK TO BEDZIE ZA KILKA LAT?JESTEM MLODA MAM 24 LATA I PWOINNAM POJSC DO JAKIEGOS LIUCEUM UZUPLENIAJACEGO DLA DOROSLYCH COKOLWIEK ALE OBAWIAM SIE ZE SOBIE NEI PORADZE WSTYDZE SIE TEGO ZE JESTEM PO GIMNAZJUM BO TE 2LATA TECHNIKUM JAKO TAKO NEI SA BRANE POD UWAGE....NIEWIEM SKAD TEN BRAK WIARY W SAMA SIEBIE DORADZCIE COS:)
moim zdaniem nie masz się czego wstydzić, po prostu miałaś taka sytuację życiową, że musiałaś zrezygnować ze szkoły ALE teraz już powinnaś znaleźć czas żeby to nadrobić, nie oszukujmy się z podstawowym wykształceniem to nawet jako sprzątaczka raczej trudno Ci będzie znaleźć pracę. Ja mam magisterskie, ale patrząc na to teraz to wolałabym zrobić sobie inżynierskie lub technikum w jakimś konkretnym kierunku, bo łatwiej jest znaleźć pracę dziś mgr=magazynier chyba, że masz szczęście lub układy:) Moja rada nie spoczywaj na laurach i uzupełnij wykształcenie. sama w swoim otoczeniu nie znam osób, które mają podstawowe, znam kilka osób z zawodowym, jedna nawet zamierza iść do technikum i zdać maturę (chociaż jest grubo po 30, ale po latach doszła do wniosku, że warto w siebie zainwestować, bo to otworzy jej wiele nowych możliwości) co do wpisu którejś z dziewczyn dot. szkoły policealnej typu ŻAK -NIE PRZYJMUJĄ BEZ MATURY!!! nawet zawodowe nie przejdzie, Trzeba mieć maturę!!!

Nie trzeba mieć matury,ale trzeba mieć średnie wykształcenie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-05 18:24 przez dootii.

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 18:27:25

Miałam koleżankę, która poszła do zawodówki, ale nie skończyła jej i nie zdała matury z powodu ciąży. Jak synek miał kilka lat poszła do liceum dla dorosłych, do cosinusa, zajęcia miała w weekendy i z tego co wiem radzila sobie calkiem niezle. Niestety bez matury nie mogla znalezc zadnej porzadnej pracy :( Jedynie marne umowy-zlecenia i raz do roku wyjezdza do pracy za granice na kilka tygodni.

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 18:30:12

Cytat
aniaralowska19
TAK JA WLASCIWIE MAM WYKSZTALCENEI PODSTAWOWE W SUMEI UKONCZYLAM 2 LATA TECHNIKUM ALE ZASZLAM W CIAZE MIALAM PROBELMY ZE ZDROWIEM I MSUIAALM PRZERWAC NAUKE CZEGO BARDZO W TEJ CHWILI ZALUJE...MYSLE JAK TO BEDZIE ZA KILKA LAT?JESTEM MLODA MAM 24 LATA I PWOINNAM POJSC DO JAKIEGOS LIUCEUM UZUPLENIAJACEGO DLA DOROSLYCH COKOLWIEK ALE OBAWIAM SIE ZE SOBIE NEI PORADZE WSTYDZE SIE TEGO ZE JESTEM PO GIMNAZJUM BO TE 2LATA TECHNIKUM JAKO TAKO NEI SA BRANE POD UWAGE....NIEWIEM SKAD TEN BRAK WIARY W SAMA SIEBIE DORADZCIE COS:)

a czego tu się wstydzić?? Wstydzić byś się mogła wtedy, gdybyś nie widziała w tym problemu, że nie masz średniego wykształcenia i by Ci to całkowicie nie przeszkadzało :)
Moja mama 2 lata temu skończyła liceum zaoczne dla dorosłych (ma 50 lat) i zrobiła to sama dla siebie, bo w gruncie rzeczy nie musiała tego robić, bo mieszka na wsi i zajmuje się domem i gospodarstwem. Zrobiła to dla siebie, bardzo lubi się uczyć i końcowe świadectwo miała z wyróżnieniem :) Więc jeśli Ty masz 24 lata to idź koniecznie! Nikt nie będzie się z Ciebie śmiać. Dużo osób idzie robić średnie wykształcenie zaocznie i nikt nie widzi w tym nic złego :) Powodzenia życzę i więcej wiary w siebie! :)

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 18:37:39

Cytat
dootii
Idź zaocznie do jakiegoś liceum,a potem zrób sobie jakieś studium w jakimś zawodzie co cię interesuje(bo do tego trzeba mieć średnie).Nie będzie łatwo,ale uda ci się,wiem po sobie bo po 10 latach od chodzenia od ostatniej szkoły(studium policealne)znowu zaczęłam do szkoły chodzić i jestem bardzo zadowolona,trzeba tylko chcieć.
Cytat
anialuk87
Cytat
aniaralowska19
TAK JA WLASCIWIE MAM WYKSZTALCENEI PODSTAWOWE W SUMEI UKONCZYLAM 2 LATA TECHNIKUM ALE ZASZLAM W CIAZE MIALAM PROBELMY ZE ZDROWIEM I MSUIAALM PRZERWAC NAUKE CZEGO BARDZO W TEJ CHWILI ZALUJE...MYSLE JAK TO BEDZIE ZA KILKA LAT?JESTEM MLODA MAM 24 LATA I PWOINNAM POJSC DO JAKIEGOS LIUCEUM UZUPLENIAJACEGO DLA DOROSLYCH COKOLWIEK ALE OBAWIAM SIE ZE SOBIE NEI PORADZE WSTYDZE SIE TEGO ZE JESTEM PO GIMNAZJUM BO TE 2LATA TECHNIKUM JAKO TAKO NEI SA BRANE POD UWAGE....NIEWIEM SKAD TEN BRAK WIARY W SAMA SIEBIE DORADZCIE COS:)
moim zdaniem nie masz się czego wstydzić, po prostu miałaś taka sytuację życiową, że musiałaś zrezygnować ze szkoły ALE teraz już powinnaś znaleźć czas żeby to nadrobić, nie oszukujmy się z podstawowym wykształceniem to nawet jako sprzątaczka raczej trudno Ci będzie znaleźć pracę. Ja mam magisterskie, ale patrząc na to teraz to wolałabym zrobić sobie inżynierskie lub technikum w jakimś konkretnym kierunku, bo łatwiej jest znaleźć pracę dziś mgr=magazynier chyba, że masz szczęście lub układy:) Moja rada nie spoczywaj na laurach i uzupełnij wykształcenie. sama w swoim otoczeniu nie znam osób, które mają podstawowe, znam kilka osób z zawodowym, jedna nawet zamierza iść do technikum i zdać maturę (chociaż jest grubo po 30, ale po latach doszła do wniosku, że warto w siebie zainwestować, bo to otworzy jej wiele nowych możliwości) co do wpisu którejś z dziewczyn dot. szkoły policealnej typu ŻAK -NIE PRZYJMUJĄ BEZ MATURY!!! nawet zawodowe nie przejdzie, Trzeba mieć maturę!!!

Nie trzeba mieć matury,ale trzeba mieć średnie wykształcenie.
Oj, tak masz rację, trzeba mieć średnie, przepraszam pokręciłam i wprowadzam w błąd, sorki:) fakt faktem, że z podstawowym lub zawodowym nie przyjmą:)

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 18:38:46

PAMIETAJ, NAJWAŻNIEJSZE TO SĄ CHĘCI;)

DOKONAJ DOBREGO WYBORU, MASZ CAŁE ŻYCIE PRZED SOBĄ, A WYKSZTAŁCENIE JEST BARDZO WAŻNE;)

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 18:46:04

wiesz co teraz jest bardzo dużo mozliwości, u mnie w małym mieście można zrobić liceum zaoczne nawet za darmo, nie obawiaj się że jesteś "za stara" w takich szkołach są ludzie w różnym wieku nawet po 50 się zdarzają także dla chcącego nie ma nic trudnego

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 18:47:13

Moja koleżanka mając 28 lat jest aktualnie w 2 klasie gimnazjum. Pracuje w Holandii i tam mieszka, uczy się eksternistycznie.
Poziom trudności szkoły jest zerowy - testy i prace domowe może ktoś napisać,na egzaminach na których należy stawić się osobiście regułą jest ściąganie.

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 19:09:42

Cytat
aniaralowska19
TAK JA WLASCIWIE MAM WYKSZTALCENEI PODSTAWOWE W SUMEI UKONCZYLAM 2 LATA TECHNIKUM ALE ZASZLAM W CIAZE MIALAM PROBELMY ZE ZDROWIEM I MSUIAALM PRZERWAC NAUKE CZEGO BARDZO W TEJ CHWILI ZALUJE...MYSLE JAK TO BEDZIE ZA KILKA LAT?JESTEM MLODA MAM 24 LATA I PWOINNAM POJSC DO JAKIEGOS LIUCEUM UZUPLENIAJACEGO DLA DOROSLYCH COKOLWIEK ALE OBAWIAM SIE ZE SOBIE NEI PORADZE WSTYDZE SIE TEGO ZE JESTEM PO GIMNAZJUM BO TE 2LATA TECHNIKUM JAKO TAKO NEI SA BRANE POD UWAGE....NIEWIEM SKAD TEN BRAK WIARY W SAMA SIEBIE DORADZCIE COS:)
Nie wiem na co czekasz, schowaj dume do kieszeni i idz do jakiegos liceum wieczorowego, tam bedzie pelno ludzi takich jak Ty i nikt Cie palcem wytykal nie bedzie ze taka stara a dopiero szkole robi. Jak bedziesz tak czekac to z roku na rok tylko coraz bardziej sie bedziesz wstydzila bo bedziesz coraz starsza. Zrob to chociazby dla swojego dziecka, bo z wykształceniem zawsze masz jakies tam szersze perspektywy zawodowe. A z podstawowym wykształceniem to gdzie Ty prace znajdziesz? jako sprzataczka? no chyba, że masz jakieś znajomości.

Osobiście nie znam nikogo kto by mial tylko podstawowe, znalam jedna osobe ale ta osoba juz z dwa lata temu zrobila wlasnie wieczorowo szkole, zdala mature i nawet na studia poszla.

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 19:21:18

Skończyłam gimnazjum, potem przerwałam naukę w liceum. Miałam dwa lata przerwy. Teraz chodzę do liceum dla dorosłych i pracuje. Od 2 lat nie mieszkam z rodzicami. Żyje mi się naprawdę dobrze. Nie rozumiem tego parcia na studia i Bóg wie co jeszcze. I za każdym razem jak ktoś próbuje mi wypomnieć brak wykształcenia, to okazuje się że on mimo skończonych studiów zarabia mniej ode mnie. I jak widzę jakim lansem jest status studenta to naprawdę śmiać mi się chce.

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 22:05:39

Cytat
_DeadCanDance_
Moja koleżanka mając 28 lat jest aktualnie w 2 klasie gimnazjum. Pracuje w Holandii i tam mieszka, uczy się eksternistycznie.
Poziom trudności szkoły jest zerowy - testy i prace domowe może ktoś napisać,na egzaminach na których należy stawić się osobiście regułą jest ściąganie.

No i czym się tu chwalić. Kogo oszukuje? Szkołę, czy siebie? Uczy się dla szkoły czy dla siebie? Totalna głupota! To po co wogóle uczy się w tym gimnazjum?

brak wyksztalcenia i co dalej???

06 lis 2013 - 15:06:55

a czy wiecie jak jest w cosinusie?

brak wyksztalcenia i co dalej???

06 lis 2013 - 15:18:55

Była mojego brata jest tylko po podstawówce. Kiedy była w drugiej klasie gimnazjum wyjechała do Grecji. Tam pochodziła 3 miesiące i rzuciła szkołę dla imprez i "pracy".Dwa lata temu wróciła do Polski. Przez rok chodziła do pracy i gimnazjum dla dorosłych tutaj w Polsce. Ale zaczęła olewać szkołę i ją wyrzucili. Teraz znowu wyjechała do Grecji i tam niby ma prace kelnerki załatwioną i szkołę.


Dziewczyna ogólnie lubi często zaglądać do kieliszka i uważa, że wszystko jej się należy. Tak doiła mojego brata, że szok. I tak go zmieniła. Ale chłopak wreszcie przejrzał na oczy i się skończyła miłość. :D


Zastanawiam się tylko kto w tej sytuacji jest bardziej nieodpowiedzialny: ona czy jej rodzice?

brak wyksztalcenia i co dalej???

06 lis 2013 - 15:25:30

znam 2 chłopaków, po gimnazjum. raczej tylko praca na czarno/ na budowie/ fizyczna.

a kobiety mają jeszcze gorzej, bo przeważnie wymagane jest ŚREDNIE, nawet i bez matury.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Filmy w prezentacji maturalnej