Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 16:27:46

Na naukę nigdy nie jest za późno. Z wykształceniem podstawowym sa znikome szanse na znalezienie pracy. Chyba, że na jakiejś produkcji, na 3 zmiany za śmieszne pieniądze. I bez szansy na awans, bo np team lider musi mieć przynajmniej zawodowe (a przynajmniej tak jest w firmach które znam, ale mało mnie to interesowało zawsze, więc dokładnych kryteriów nie znam). Nawet w zwykłym spożywczym trzeba mieć coś więcej niż skończoną szkołę podstawową/gimnazjum. Poziom w tych wszystkich zaocznych szkołach jest naprawdę niski, więc nie ma coś bać. Dzieci w przedszkolu, a Ty do książek;)

Cytat
brunetka71
Cytat
8miki8
Inżynier a takie błędy ortograficzne walisz ,że czytając buzia sama się śmieje :D
to raczej dziwne nie jest ,inżynier ,raczej nie jest humanistą:) polonistą ,tylko bardziej techniczne itd. sprawy:)pozatym nie przesadzaj:) az takich błedow nie robi :) ja robie dużo gorsze ,nikt idealny nie jest ,Einstein pisała jak kura pazurem ,z błędami itd. :) a jaki umysł scisły:)
To, że umysł ścisły, to znaczy, ze można walić byki, jak trzecioklasista (ten z podstawówki)? Jest coś takiego jak autokorekta, podkreślanie błędów itp, itd. Mi by wstyd było za takie błedy podstawowe;/
A Einstein był prawdopodobnie autystyczny;)

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 16:29:25

U Nas w miasteczku są szkoły dla dorosłych :) ( dużo znajomych do niej uczęszcza)

Zajęcia odbywają się co drugi weekend, sobota-niedziela od 8 do 13 :)
Ponoć nie jest trudno, idź! Nie wahaj się. Przyda Ci się to, bo jednak średnie to średnie,powodzenia :)

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 16:30:44

Nie, chodzi o to że błąd w końcówce wyrazu postu, który zazwyczaj "pisany jest na szybko", byłby jedynie czymś dziwnym w przypadku polonisty (mimo że i oni mają prawo czasem się mylić, ludzka rzecz).

Autorce wątku proponuję także rozważyć w przyszłości szkoły policealne jeśli zdecyduje się dalej uczyć. Mają całkiem interesujące zawody, pod odbyciu praktyki zawsze istnieje większa szansa na zatrudnienie:) Powodzenia:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-05 16:36 przez lisek897.

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 16:43:55

Cytat
aniaralowska19
TAK JA WLASCIWIE MAM WYKSZTALCENEI PODSTAWOWE W SUMEI UKONCZYLAM 2 LATA TECHNIKUM ALE ZASZLAM W CIAZE MIALAM PROBELMY ZE ZDROWIEM I MSUIAALM PRZERWAC NAUKE CZEGO BARDZO W TEJ CHWILI ZALUJE...MYSLE JAK TO BEDZIE ZA KILKA LAT?JESTEM MLODA MAM 24 LATA I PWOINNAM POJSC DO JAKIEGOS LIUCEUM UZUPLENIAJACEGO DLA DOROSLYCH COKOLWIEK ALE OBAWIAM SIE ZE SOBIE NEI PORADZE WSTYDZE SIE TEGO ZE JESTEM PO GIMNAZJUM BO TE 2LATA TECHNIKUM JAKO TAKO NEI SA BRANE POD UWAGE....NIEWIEM SKAD TEN BRAK WIARY W SAMA SIEBIE DORADZCIE COS:)
moim zdaniem nie masz się czego wstydzić, po prostu miałaś taka sytuację życiową, że musiałaś zrezygnować ze szkoły ALE teraz już powinnaś znaleźć czas żeby to nadrobić, nie oszukujmy się z podstawowym wykształceniem to nawet jako sprzątaczka raczej trudno Ci będzie znaleźć pracę. Ja mam magisterskie, ale patrząc na to teraz to wolałabym zrobić sobie inżynierskie lub technikum w jakimś konkretnym kierunku, bo łatwiej jest znaleźć pracę dziś mgr=magazynier chyba, że masz szczęście lub układy:) Moja rada nie spoczywaj na laurach i uzupełnij wykształcenie. sama w swoim otoczeniu nie znam osób, które mają podstawowe, znam kilka osób z zawodowym, jedna nawet zamierza iść do technikum i zdać maturę (chociaż jest grubo po 30, ale po latach doszła do wniosku, że warto w siebie zainwestować, bo to otworzy jej wiele nowych możliwości) co do wpisu którejś z dziewczyn dot. szkoły policealnej typu ŻAK -NIE PRZYJMUJĄ BEZ MATURY!!! nawet zawodowe nie przejdzie, Trzeba mieć maturę!!!



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-05 16:50 przez anialuk87.

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 16:45:27

nie pisz capsloockiem bo usuną Ci wątek

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 16:50:02

Mama bratowej zrobiła LO i maturę grubo po 50, a właściwie to przed 60 i teraz poszła na studia. Jak sie chce to się znajdzie sposób.

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 16:57:23

Mój kolega rzucił szkołę średnią i jest tylko po gimnazjum i pracuje w stoczni. Ma bardzo dobre zarobki, bo niewiele mniejsze ode mnie, co pracuję za granicą, jednak jest to bardzo ciężka praca.

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 17:01:23

Cytat
emo_pamela
Mój kolega rzucił szkołę średnią i jest tylko po gimnazjum i pracuje w stoczni. Ma bardzo dobre zarobki, bo niewiele mniejsze ode mnie, co pracuję za granicą, jednak jest to bardzo ciężka praca.
tak, tylko zauważ to facet, który pracuje fizycznie. Jeśli chodzi o kobiety sprawa wygląda trochę inaczej:(

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 17:08:23

Moj brat jest na dobrej drodze ku temu... czego kompletnie nie rozumiem. Fakt faktem papier teraz jest gó... warty ale bez niego nawet Ciebie na rozmowe nie zaprosza. Beznadziejny czasem ten kraj.
moja mama była w Lo dla dorosłych... jest pełno ludzi, którzy chodz teraz do LO :) także idz, nie wstydz się. jak masz możliwość to skorzystaj z tego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-05 17:10 przez truskawka_ang.

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 17:08:45

Cytat
aniaralowska19
TAK JA WLASCIWIE MAM WYKSZTALCENEI PODSTAWOWE W SUMEI UKONCZYLAM 2 LATA TECHNIKUM ALE ZASZLAM W CIAZE MIALAM PROBELMY ZE ZDROWIEM I MSUIAALM PRZERWAC NAUKE CZEGO BARDZO W TEJ CHWILI ZALUJE...MYSLE JAK TO BEDZIE ZA KILKA LAT?JESTEM MLODA MAM 24 LATA I PWOINNAM POJSC DO JAKIEGOS LIUCEUM UZUPLENIAJACEGO DLA DOROSLYCH COKOLWIEK ALE OBAWIAM SIE ZE SOBIE NEI PORADZE WSTYDZE SIE TEGO ZE JESTEM PO GIMNAZJUM BO TE 2LATA TECHNIKUM JAKO TAKO NEI SA BRANE POD UWAGE....NIEWIEM SKAD TEN BRAK WIARY W SAMA SIEBIE DORADZCIE COS:)


możesz isc do szkoły ,ja się pytałam jak to jest i jeśli masz ukończone dwa lata to od razu do 3 klasy idziesz .nie wiem czy z technikum jest tak samo bo ja po liceum

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 17:12:42

Jak tylko skończyłam 18lat uczę się zaocznie po to by pracować

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 17:13:11

a jaka szkole byscie doradzily?czy jest tu ktoś z Rzeszowa?

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 17:19:14

idź do liceum dla dorosłych, masz 24 lata a boisz się, że nie dasz rady? litości.
prawda jest taka, że w polsce trudno o pracę po studiach, a co dopiero z samym gimnazjum

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 17:22:49

hmm mam wyzsze wiec nie rozumiem i nie pomoge,moze pora byla myslec,dzialac,cokolwiek wczesniej? ;] ale powodzonka;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-05 17:23 przez onay9.

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 17:31:10

Ja mam wykształcenie gimnazjalne.
Naukę przerwałam w II klasie technikum z powodów zdrowotnych.
Rok przesiedziałam w domu i stwierdziłam, że siedzenie nic mi nie da.
Teraz chodzę do liceum dla dorosłych (zaocznie) i uważam, że jest to jedna z najlepszych decyzji jaką podjęłam :)
W dzisiejszych czasach ludziom ze szkołą trudno znaleźć pracę a co dopiero bez. Ja po liceum mam zamiar iść do policealnej aby rozwijać moją pasję :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

MALARSTWO