Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 15:52:52

przecież spokojnie możesz iść do liceum zaocznego zrobić maturę potem nawet możesz iść na studia:))

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 15:58:15

Cytat
aniaralowska19
A CZY WIECIE JAK WYGLADA TAKA NAUKA W JAKIMS LICEUM DLA DOROSLYCH BADZ ZAWODOWCE?


tak samo jakbys ciagle kontynuowala nauke. masz mozliwosc nauki dziennie wieczorowo lub zaocznie tryb sama sobie wybierasz. na koniec masz mature lub egz zawodowy

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 15:58:21

ja sama przerwalam nauke teraz jestem 2gi rok w liceum dla doroslych , zupelnie nie masz sie czym obawiac, przewaznie nauczyciele w takiej szkole sa bardzo wyrozumiali i nie wymagaja 100%wej obecnosci na zajeciach .
w dodatku material jest "skrocony" tzn zawiera najwazniejsze zagadnienia wystarczajace do zdania matury , zajecia odbywaja sie u mnie o 16tej trwaja 3h +30 min przerwa, 2 razy w tyg ( przedmioty sa takie jak w zwyklym ogolniaku z drobna roznica, -uczymy sie jednego przedmiotu caly miesiac , pozniej z tresci mamy koncowy egzamin i ocene za caly rok do indeksu:))

nie wstydz sie swojego wieku bo w zaocznym liceum spotkasz ludzi z duza rozpietoscia wiekowa od 18 - 60( tak jest u mnie ) mimo to klasa jest pomocna i bardzo zgrana

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 15:59:55

Mój chłopak w wieku 21 lat poszedł do liceum zaocznego dla dorosłych i w wieku 23 lat zdał całkiem nieźle maturę( wtedy już z matematykom). O ile że zdasz maturę gwarancji nie ma, to skończenie takiego liceum jest wręcz żenująco proste a w cv i tak będziesz miała wykształcenie średnie ( mimo że bez matury). Ale nie ukrywam też że do tej decyzji ja go skłoniłam, bo różnica wykształcenia u nas była kolosalna ( jestem z dyplomu inżynierem), a brak średniego wykształcenia zamyka wiele drzwi.

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 16:01:53

Tak potoczyło Ci się życie i tego nie cofniesz, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Jeśli masz taką możliwość idź do jakiegoś liceum wieczorowego. Zapewne w poszczególnych placówkach poziom nauczania jest różny, ale znam kilka dziewczyn, które takie liceum kończyły i wiem, że nie miały tam żadnego problemu. Jeśli zależy Ci na zdobyciu wykształcenia, to na pewno sobie poradzisz.

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 16:05:14

Cytat
aniaralowska19
TAK JA WLASCIWIE MAM WYKSZTALCENEI PODSTAWOWE W SUMEI UKONCZYLAM 2 LATA TECHNIKUM ALE ZASZLAM W CIAZE MIALAM PROBELMY ZE ZDROWIEM I MSUIAALM PRZERWAC NAUKE CZEGO BARDZO W TEJ CHWILI ZALUJE...MYSLE JAK TO BEDZIE ZA KILKA LAT?JESTEM MLODA MAM 24 LATA I PWOINNAM POJSC DO JAKIEGOS LIUCEUM UZUPLENIAJACEGO DLA DOROSLYCH COKOLWIEK ALE OBAWIAM SIE ZE SOBIE NEI PORADZE WSTYDZE SIE TEGO ZE JESTEM PO GIMNAZJUM BO TE 2LATA TECHNIKUM JAKO TAKO NEI SA BRANE POD UWAGE....NIEWIEM SKAD TEN BRAK WIARY W SAMA SIEBIE DORADZCIE COS:)
na nauke nigdy nie jest za puzno :) druga sprawa to nie krzycz ,bo dostaniesz ostrzeżenie:)duże litery

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 16:09:55

dziekuje wam wsyztkim za dobre rady i słowa:)w tej chwili mam dwóch małych synkow jeden 2 lata drugi 4 maz parcuje siedze z nimi sama dlatego najbardziej mogłabym zapiosac się do szkoly gdzie zajecia odbywają się w weekendy zebym spokojnei sobie mogla chodzic wiem ze jeśli teraz się nie zdecyduje to ciagle będę myslec tylko i pluc sobie w brode ze zaprzepascilam wszystko:)nie chce by moje dzieci się kiedys wstydzili ze maja taka mame:(

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 16:12:06

Ja znam taką osobę, ma tylko wykształcenie podstawowe, ale to jeszcze za czasów jak było 8 lat podstawówki. Teraz ma chyba 28 lat. Do tej pory prawie nigdzie nie pracowała bo wychowywała córkę. Udało jej się znaleźć pracę jako sprzątaczka w szpitalu. Lepsze to niż nic,ale patrząc to nie ma szans na lepszą pracę

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 16:12:19

Cytat
lisek897
Mój chłopak w wieku 21 lat poszedł do liceum zaocznego dla dorosłych i w wieku 23 lat zdał całkiem nieźle maturę( wtedy już z matematykom).
Ale nie ukrywam też że do tej decyzji ja go skłoniłam, bo różnica wykształcenia u nas była kolosalna ( jestem z dyplomu inżynierem), a brak średniego wykształcenia zamyka wiele drzwi.

Inżynier a takie błędy ortograficzne walisz ,że czytając buzia sama się śmieje :D

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 16:12:49

Cytat
aniaralowska19
dziekuje wam wsyztkim za dobre rady i słowa:)w tej chwili mam dwóch małych synkow jeden 2 lata drugi 4 maz parcuje siedze z nimi sama dlatego najbardziej mogłabym zapiosac się do szkoly gdzie zajecia odbywają się w weekendy zebym spokojnei sobie mogla chodzic wiem ze jeśli teraz się nie zdecyduje to ciagle będę myslec tylko i pluc sobie w brode ze zaprzepascilam wszystko:)nie chce by moje dzieci się kiedys wstydzili ze maja taka mame:(
dlatego zrob to teraz:) nie zwlekaj ,bo jak będziesz zwlekać ,zastanawiać się ,to w końcu nigdy nie zrobisz:) im dłuzej czas trwa ,tym bardziej sie nie chce
Cytat
8miki8
Cytat
lisek897
Mój chłopak w wieku 21 lat poszedł do liceum zaocznego dla dorosłych i w wieku 23 lat zdał całkiem nieźle maturę( wtedy już z matematykom).
Ale nie ukrywam też że do tej decyzji ja go skłoniłam, bo różnica wykształcenia u nas była kolosalna ( jestem z dyplomu inżynierem), a brak średniego wykształcenia zamyka wiele drzwi.

Inżynier a takie błędy ortograficzne walisz ,że czytając buzia sama się śmieje :D
to raczej dziwne nie jest ,inżynier ,raczej nie jest humanistą:) polonistą ,tylko bardziej techniczne itd. sprawy:)pozatym nie przesadzaj:) az takich błedow nie robi :) ja robie dużo gorsze ,nikt idealny nie jest ,Einstein pisał jak kura pazurem ,z błędami itd. :) a jaki umysł scisły:)



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-05 16:19 przez brunetka71.

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 16:15:10

Cytat
aniaralowska19
dziekuje wam wsyztkim za dobre rady i słowa:)w tej chwili mam dwóch małych synkow jeden 2 lata drugi 4 maz parcuje siedze z nimi sama dlatego najbardziej mogłabym zapiosac się do szkoly gdzie zajecia odbywają się w weekendy zebym spokojnei sobie mogla chodzic wiem ze jeśli teraz się nie zdecyduje to ciagle będę myslec tylko i pluc sobie w brode ze zaprzepascilam wszystko:)nie chce by moje dzieci się kiedys wstydzili ze maja taka mame:(

Bądź dobrej myśli, nie wiem jak to działa, ale może uda Ci się załapać jeszcze teraz na zajęcia. Podzwoń po tych szkołach, to prawie darmowe jest z tego co się orientuję, zaliczyłaś dwie klasy więc może jest szansa, że to uwzględnią.

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 16:19:18

Z rozpędu zamiast matematyką napisałam matematykom...straszne. Z resztą Twoje myślenie jest nieco logiki pozbawione, gdybym całki obliczyć nie potrafiła to bym zrozumiała jeszcze czepianie się.

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 16:20:04

są szkoły średnie dla dorosłych. Znam jedną osobę bez wykształcenia - pracuje i żyje za granicą i świetnie się ma, lepiej niż nie jedna osoba w Polsce. Oczywiście pracuje fizycznie. Ale patrząc na polskie realia przydałoby Ci się chociaż zawodowe.

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 16:20:31

to jak inżynier to już ojczystego języka znać nie musi? człowiek po podstawówce powinien ogarniać podstawowe zasady ortografii, a co dopiero człowiek z wyższym wykształceniem. to zobowiązuje!

a co do autorki wątku to koniecznie nie ma co się zastanawiać! im dłużej będziesz zwlekać, tym trudniej będzie ci podjąć decyzję!

brak wyksztalcenia i co dalej???

05 lis 2013 - 16:21:58

Kochana, nie poddawaj się! na naukę nigdy nie jest za póżno. Jest masa szkół dla dorosłych liceum uzupełniajacych gdzie przygotują Cię do matury, możesz je kończyć również w systemie zaocznym, a do tego mozesz wybrac konkretny profil, np. kosmetyka, fryzjerstwo, administracja, florystyka.
Życzę podjęcia słusznej decyzji, powodzenia!

P.S. Ja jakbym miała cofnąć czas, to nie poszłabym po maturze dalej na studia, tylko ew. zrobiła studium w zawodzie fryzjerki lub kosmetyczki, zawody które nigdy z rynku nie znikają, są potrzebne i jeśli znasz sie na rzeczy, możesz ładny pieniązek zarobić- ale nie miałam nigdy takich umiejętności i tej smykałki.
Pozdrawiam!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

MALARSTWO