Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziewczyny mam pyatnie odnośnie egzaminu który będę mieć w styczniu, rozpoczełam III semestr w studium kosmetycznym , moja grupia I Klasyfikacja . Prosze mi powiedzieć jak ktos sie oreintuje jak to dokładnie wygląda. Składa się z dwóch części prawda?? Czy są one pisane w jednym dniu?? Z tego co wiem pierwsza część to zadania testowe i otwarte, czy same testowe??? A druga częśc czyli praktyczna jak wygląda dokładnie ?? i mam takie pytanie, czy znacie jakies strony gdzie fajnie jest opisana metodyka danego zabiegu np. sonoforezy czy mikrodermabrazji. Niestety na zajęciach tego nie piszemy;/ ..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-11 17:17 przez bajla1.

ja jestem po technikum, co prawda gastronomiczyn,ale egzamin tez pisalam, jest najpierw teoria czyli a,b,c,d kolejny dzine praktyka,czyli juz wypowiedzi pisemne , co prawda nie wiem co tma macie na kosemtycznym,ale 2 dni i teoria i praktyka sa napewno:)

ja zdawałam dawno
najpierw był test
a na drugi dzień egzamin praktyczny min.masaż twarzy
i bodajże makijaż

Tak składa się z dwóch części teoretycznego i praktycznego.
Nie są w jednym dniu, przynajmniej u mnie tak było.
Pierwsza część w formie testu, a druga częśc praktyczna.
Częśc praktyczna wygląda mniej więcej tak, że wypełniasz kartę klientki, musisz ustalić jaki zabieg będziesz wykonywać, wybrac odpowiednie preparaty urządzenia do wykonania zabiegu, następnie opisujesz wszystko łącznie z przygotowaniem klientki oraz stanowiska pracy/

III semestr i piszesz w styczniu? Dziwne.

Są dwie części, pierwsza test- jednego dnia, potem egzamin praktyczny teoretyczny-- drugiego dnia. Dokładniej wszystko sprawdź w OKE.

oke kochane mniej więcej wiem czyli w części teoretycznej jest sam testowy bez otwartych?? a drugi to dostaje zdjęcie cery i mam wybrać zabieg , w tym mam napisać pewnie wszystkie wskazania , przeciwskazania do zabiegu który wybiore , opisac co będę używać i opisac całą metodyke w kolejności . Ale masaż ?? chyba nie trzeba opisac masażu w metodyce tylko napisać np. Wynokujemy masaż kosmetyczny zgodnie z metodyką wykoywanie
I mam takie pytanie, czy znacie jakies strony gdzie fajnie jest opisana metodyka danego zabiegu np. sonoforezy czy mikrodermabrazji. Niestety na zajęciach tego nie piszemy;/ ..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-11 17:09 przez bajla1.

A na lekcji wam nie mówią? Poza tym pytam jeszcze raz, egzamin po III semestrze?

Nie dostajesz żadnego zdjęcia.
A poza tym, jak będziesz miała masaż no to musisz opisać metodykę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-11 17:11 przez corkachaosu.

Cytat
corkachaosu
A na lekcji wam nie mówią? Poza tym pytam jeszcze raz, egzamin po III semestrze?

Nie dostajesz żadnego zdjęcia.
A poza tym, jak będziesz miała masaż no to musisz opisać metodykę.
Tak po III semestrze czyli w styczniu Ikwalifikacja , a w czerwcu IIKwalifikaca . Techniku usług zaocznych ma w styczniu a technik usług kosmetycznych dziennych miał po II semestrze w czerwcu I kwalifikacja . No to chyba mnie wprowadzasz w błąd bo znalazłam własnie egzamin który był w czerwcu i było zdjęcie cery klientki



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-11 17:16 przez bajla1.

To dziwne, ja z IV semestru też mam w styczniu. Wprowadzili jakąś nowa ustawę?

Ja przeglądałam wiele testów i w żadnym nie było zdjęcia. Ale jak by było to i tak czarno- białe, gdzie mało widać.

Tak nowe przepisy wprowadzili i zaoczne mają w styczni I część a II w czerwcu. Ostatni egzamin który był w czerwcu z I częśći, który pisały dziewczyny po II semstrze to na egzaminie było zdjęcie.

skończyłam policealną szkołe ale na innym profilu :) egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe ma 2 części: etap praktyczny i etap teoretyczny. Pisze się je oddzielnie, I etap jednego dnia, a II innego :) etap teoretyczny to pytania dotyczące Twojego zawodu i 20 pytań z ekonomii :) praktyczny do tego roku był opisem realizacji działań ale w tym roku się to zmienia, chociaż pewnie Ty idziesz jeszcze starą podstawą ;>

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

technik masażysta- czy wszędzie tak ciężko?