Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 692
Ostrzeżenia: 1/5

Finanse i rachunkowość

31 sie 2013 - 15:34:53

Piszę tutaj z konta kuzynki, bo mam taki dylemat. W tym roku szkolnym będę pisała maturę. Jestem w klasie matematycznej i chciałabym wybrać się na finanse i rachunkowość. I teraz nasuwa się pytanie czy trudno się dostać? Czy studia są ciężkie i jakie jest prawdopodobieństwo, że znajdę po nich pracę? :)

A i czy UMK jest dobrą uczelnią, bo znajomy chodzi do WSB i tak ją wychwala, a ja jednak uważam, że Uniwersytet lepszy.

Finanse i rachunkowość

31 sie 2013 - 15:36:51

ja też w tym roku zaczynam rachunkowość i informatykę, ale to szkoła policealna/studium. Podczepiam się do pytania

zweryfikowana
Posty: 772
Ostrzeżenia: 1/5

Finanse i rachunkowość

31 sie 2013 - 15:37:47

ja dopiero bede zaczynac od października, ale zaocznie. Podobno ogólnie nie jest źle, tylko matematyka trochę ciężka.

zweryfikowana
Posty: 692
Ostrzeżenia: 1/5

Finanse i rachunkowość

31 sie 2013 - 15:43:55

ktoś coś jeszcze doda ?

Finanse i rachunkowość

31 sie 2013 - 15:54:18

ja i moja siostra skończyłyśmy technikum ekonomiczne,więc miałyśmy przedmioty takie jak finanse i rachunkowość.A moja siostra właśnie jest na takich studiach,tylko zaocznych.Z tego co zauważyłam,z rachunkowości przez pierwsze dwa lata miała to, co w pierwszej klasie technikum...czyli idzie się nauczyć,aczkolwiek między moją siostrą a innych co pierwszy raz mają do czynienia z rachunkiem,jest przepaść.Z tego co wiem,matematyka jest trudna,a agrobiznesu strasznie nie lubi,więc chyba też łatwy nie jest:) Jeśli chodzi o dostanie się,to w SGGW na dzienne studia było dwa razy więcej ludzi niż miejsc.Nie wiem jak w innych uczelniach..ale jak ktoś na dzienne się nie dostał to startował na zaoczne pewnie:)

Sorki od ekonomicznych przedmiotów mówiły nam że lekko jest tylko uczniom z ekonomika,bo to co jest na studiach my teoretycznie powinniśmy wiedzieć,przynajmniej większość:) a jeśli chodzi o pracę to mnóstwo osób studiuje ten kierunek,więc z roku na rok pewnie jest ciężej.

Finanse i rachunkowość

31 sie 2013 - 16:00:12

Witam,
Uprzedzam lojalnie, że konto należy do mojej mamy, ponieważ ja jestem zbyt leniwa by założyć swoje ;)

Jestem studentką obecnie 4 roku Finansów i Rachunkowości (specjalizacja Audyt) i mogę powiedzieć jedno: wszystko zależy od uczelni. Osobiście jestem na prywatnej i uważam, że lepiej na tym wychodzę niż niektóre osoby na państwówkach ponieważ mi nie tłuczono do głowy bezsensownych przedmiotów byle tylko zapchać na amen cały grafik.
Studia są tak ciężkie jak sama będziesz tego chciała - niektórzy bimbają przez cały rok by pojawić się jedynie na sesję, a niektórzy są sumienni. Jednak każdy jest studentem i nie ma już "nieklasyfikowany" ze wszystkimi idzie się dogadać.
Ogólnie finanse to JEST przyszłościowy kierunek bo jakby nie patrzył żyjemy w czasach gdzie panuje lenistwo i za niedługo Kowalski z byle PITem będzie biegał do biura księgowych by mu to poprawnie rozliczyła.
Point is, że studia to czas by nauczyć się kombinować (kto jest studentem, wie o czym piszę :) jednak student to obecnie najchętniej zatrudniany pracownik, jeżeli podłapiesz dobrą i ciepłą posadkę nawet w biurze przy telefonie jako recepcjonistka, szybko znajdziesz kontakty i wkręcisz się w biznes.
a jaka uczelnia? ważny jest tylko papierek z magistrem, nikt nie patrzy później jak poszła ci matura, praca dyplomowa licencjat czy jakie masz oceny z poszczególnego przedmiotu. Liczy się skąd papier wyszedł na koniec 5-letniej nauki, czyli jaka uczelnia dała ci magistra :)
nie daj się zastraszyć matematyką, makroekonomią, statystyką czy innym cholerstwem - wszystko jest do zdania :) a ludzie kochają dramatyzować bo jakby nie patrzył Polacy jako naród to nie stroni od narzekania, to złe, tamto niedobre, to takie a tamto siakie - plotki i brednia, ja majcę zdałam i wcale tragiczna nie była, całki są tylko na inżynierii a macierze to pudełko z liczbami.
mimo wszystko powodzenia i głowa do góry, ze swoich problemów teraz za pół roku będziesz się śmiać - zobaczysz ;)
Aleksandra

Finanse i rachunkowość

02 wrz 2013 - 20:39:25

Jestem na II roku FiRu na WSB. I powiem w skrócie, żałuję, że nie poszłam na UMK:/

Finanse i rachunkowość

02 wrz 2013 - 21:48:42

Ja ide na 1 rok na Finanse i Rachunkowosc tez prywatnie na Akademie Krakowska:)
Nie wiadomo po jakich studiach bedzie praca. Teraz moze byc po jakis tam a za 5 lat po innych.

niezweryfikowana
Posty: 854
Ostrzeżenia: 9/5

Finanse i rachunkowość

15 wrz 2022 - 11:56:23

Jestem obecnie na studiach, niestety niewiele tam praktyki. Jak uczyc sie ksiegowosci?

niezweryfikowana
Posty: 581
Ostrzeżenia: 9/5

Finanse i rachunkowość

15 wrz 2022 - 12:35:58

Nic nie nauczy księgowości tak jak praca w BR. poszukaj pracy jako asystentka. Najwazniejsza jest systematyczność i chec do nauki a reszta przyjdzie z czasem w trakcie pracy. Ważne żeby trafić na dobrego księgowego który bedzie wyjaśniał tłumaczył a nie tylko kazał robić.
Osobiscie jak kogoś ucze zaczynam od wprowadzania zakupu i staram sie raz w tygodniu wysylac materialy do przerobienia tak zeby asystent zdobywal wiedzę.

Polecam równieæ dodatkowe kursy ksiegowosci: https://szkolenia-css.pl/ Wiele wartościowych kursów znajdziesz tutaj.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

WYCENA NIERUCHOMOŚCI - STUDIA