Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

studium technik masażysta

22 sie 2013 - 17:07:27

Hej, czy któraś z Was edukuje się na kierunku technik masażysta? jak wygląda nauka na takim studium? czy oprócz takiej praktyki kilku tygodniowej jakaś praktyka odbywa się w szkole? proszę o jakieś info na ten temat :)

studium technik masażysta

22 sie 2013 - 17:11:27

No to chyba jasne, że masz zajęcia praktyczne w szkole jako ćwiczenia...

studium technik masażysta

26 wrz 2013 - 11:25:37

Cytat
cekoladova
Hej, czy któraś z Was edukuje się na kierunku technik masażysta? jak wygląda nauka na takim studium? czy oprócz takiej praktyki kilku tygodniowej jakaś praktyka odbywa się w szkole? proszę o jakieś info na ten temat :)

z tego co wiem nauka jest zaoczna i ze sa praktyki

studium technik masażysta

26 wrz 2013 - 11:27:57

u mnie w szkole jest ten kierunek, 3 dni szkoły 2 dni praktyk :)

studium technik masażysta

26 wrz 2013 - 11:29:13

Cytat
kingak33
Cytat
cekoladova
Hej, czy któraś z Was edukuje się na kierunku technik masażysta? jak wygląda nauka na takim studium? czy oprócz takiej praktyki kilku tygodniowej jakaś praktyka odbywa się w szkole? proszę o jakieś info na ten temat :)

z tego co wiem nauka jest zaoczna i ze sa praktyki

To dużo nie wiesz, bo nauka jest zarówno dzienna jak i zaoczna. Jasne, że są zajęcia praktyczne w szkole.

studium technik masażysta

26 wrz 2013 - 11:44:34

Cześć cekoladova!
Powiem Ci z własnego doświadczenia. Ja chodziłam do takiego studium w Warszawie i ukończyłam. Z perspektywy czasu jedyne co jest ważne na takim studium to papier - tylko i wyłącznie. Tego samego uczysz się na kursie i to w przyspieszonym tempie. Oczywiście praktyka jest w szkole. Ja akurat miałam zajęcia 4x w tygodniu w godzinach bardzo różnych. W poniedziałki 8-16, we wtorki 16-21, w środy 8-16, w czwartki 16-21. Strasznie męczące takie ułożenie godzin bo gdy wychodzi jakieś zaliczenie a ja wracam o 21 to nie mam już siły na nic. Zajęcia praktycznie miałam tygodniowo około 6h sumując. Musisz liczyć się z tym, że teorii głównie z anatomii będziesz mieć MNÓSTWO! Podchodzi to pod ilość godzin anatomii na medycynie.

Sumując: Moje zdanie jest takie, że śmiało możesz iść na kurs zamiast na studium. To jeszcze zależy od tego czy chcesz pracować w jakimś SPA czy w miejscu gdzie są masaże lecznicze np. w jakimś centrum rehabilitacyjnym. Bo od razu Ci powiem, że w centrum rehabilitacyjnym przyjmą Cię po studium ale pod warunkiem studiowania fizjoterapii.

Ja trochę żałuję, że poszłam do studium. Co prawda to za mną chodziło kilka lat i zawsze chciałam skończyć masaż, ale mogłam te pieniądze wydać na kurs. Pracy po tym i tak żadnej nie znalazłam, prywatnie jest ciężko - musisz mieć stół i samochód by dojeżdżać do klientów a żeby znaleźć klientów to naprawdę ciężko. Ja w tym momencie masaż odstawiłam, umiem to co umiem, używam bardziej do prywatnej praktyki ;) A teraz zajmuję się zupełnie czymś innym.

Także zastanów się jeszcze czy warto studium czy kurs. Jak znajdziesz dobry kurs, to efekty będą te same tylko dostaniesz inny papier. Po kursie dostaniesz certyfikat ukończenia masażu a po studium tytuł technika masażysty. Wszystko zależy od tego gdzie siebie widzisz później. I pamiętaj jeszcze, że masażysta musi być bardzo sprawny fizycznie. Masując nadwyrężasz sobie kręgosłup, po 2h praktyki moje plecy już się łamały także mieć jeszcze świadomość, że po kilku latach pracy jako masażystka będziesz cierpieć :)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że dokonasz dobrego wyboru.

Monika

studium technik masażysta

18 sty 2021 - 19:41:29

Masażysta świetny kierunek polecam szkołę cosinus bo stawiają na praktykę i dobre przygotowanie do zawodu

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Filologia angielska Rzeszów