Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Stypendium socjalne

04 sie 2013 - 19:37:34

hej, potrzebuję pomocy, może któraś z Was będzie potrafiła mi odpowiedzieć na moje pytanie. Studiuje na medycznym w Lublinie, mój brat na politechnice w tym samym mieście. w tym roku nie zdał jednego egzaminu, co pooduje, że za rok nadal będzie na trzecim roku z tym że będzie poprawiał tylko ten jeden przedmiot. czy nadal jest uznawany prawnie jako student i czy będzie przyznane mu stypendium socjalne?

Stypendium socjalne

04 sie 2013 - 19:40:15

tak jasne. warunek to po prostu jeden przedmiot w plecy i tyle.

Stypendium socjalne

04 sie 2013 - 19:45:23

tak, nawet jak by był na urlopie to stypendium pobiera normalnie u mnie na polibudzie tak jest

Stypendium socjalne

04 sie 2013 - 19:53:37

Z twojego postu wnioakuje ze beddie powtarzal rok, a nie mial warunek? U mnie obecnie by nie mial prawa do stypendium, ale wieki temu jak zaczynalam studia takie osoby mialy do niego prawo, tak czy inaczej radze sprawdzic na stronie uczelni ;)

Stypendium socjalne

04 sie 2013 - 20:06:47

Raczej tak

Stypendium socjalne

04 sie 2013 - 20:08:41

tzn nie wiem czy to warunek czy powtarzanie roku, zdał pozostałe egzaminy tylko jednego nie, i przez rok będzie chodził właśnie na ten jeden przedmiot tylko.jest rok w plecy można powiedzieć. jak myślicie?

Stypendium socjalne

04 sie 2013 - 20:12:20

jeśli powtarza to nie jest to już takie oczywiste, trzeba popytać na uczelni

Stypendium socjalne

04 sie 2013 - 20:15:10

Cytat
aga1325
tzn nie wiem czy to warunek czy powtarzanie roku, zdał pozostałe egzaminy tylko jednego nie, i przez rok będzie chodził właśnie na ten jeden przedmiot tylko.jest rok w plecy można powiedzieć. jak myślicie?
czyli powtarza trzeci rok, który zapewne jest ostatnim rokiem studiów ;)

Stypendium socjalne

04 sie 2013 - 20:17:24

a czy myślicie że nadal prawnie uznawany jest jako student? pytam ponieważ mi potrzebne jest jego zaświadczenie, może ktoś miał taką sytuację?

Stypendium socjalne

04 sie 2013 - 20:21:24

regulamin przyznawania pomocy materialnej na Politechnice Lubelskiej:
http://www.pollub.pl/files/4/news/files/2820_Zarzadzenie,Nr,R-56-2013.pdf

Tak z ciekawości - co studiujesz? :D

Stypendium socjalne

04 sie 2013 - 20:22:37

Cytat
majka51
Cytat
aga1325
tzn nie wiem czy to warunek czy powtarzanie roku, zdał pozostałe egzaminy tylko jednego nie, i przez rok będzie chodził właśnie na ten jeden przedmiot tylko.jest rok w plecy można powiedzieć. jak myślicie?
czyli powtarza trzeci rok, który zapewne jest ostatnim rokiem studiów ;)
nie jest ostatnim rokiem ponieważ po 3,5 ma tytuł inżyniera,
ja położnictwo, a dlaczego pytasz?
dziki za ten regulamin, ale niestety muszę wiedzieć czy w takiej sytuacji nadal jest na liście studentów. może ktoś był podobnej sytuacji?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-04 20:28 przez aga1325.

Stypendium socjalne

04 sie 2013 - 20:34:04

Świadczenia pomocy materialnej przysługują studentowi, który nie utracił statusu studenta. Jeżeli student powtarza rok (semestr) lub został warunkowo wpisany na rok (semestr) studiów może ubiegać się o następujące świadczenia pomocy materialnej: stypendium socjalne, stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych, stypendium na wyżywienie, stypendium mieszkaniowe oraz zapomogę.

Cytat
aga1325

dziki za ten regulamin, ale niestety muszę wiedzieć czy w takiej sytuacji nadal jest na liście studentów. może ktoś był podobnej sytuacji?
No skoro studiuje to jest na liście studentów. Proste. Nic tu więcej nie wymyślisz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-04 20:35 przez fajnakropka.

Stypendium socjalne

04 sie 2013 - 20:44:58

Fajnakropka, dzięki za odpowiedź z logicznego punktu widzenia też tak uważam, jednak mimo wszystko obawiam się ponieważ jego zaświadczenie o byciu studentem jest potrzebne też do mojego wniosku o stypendium, dlatego chciałam się upewnić i dowiedzieć czegoś np od osoby która była w takiej sytuacji

Stypendium socjalne

04 sie 2013 - 20:50:30

Twój brat nadal będzie posiadał legitymację studencką ( czyli np zniżki na przejazd nadal aktualne) i bez problemu dostaje zaświadczenie o byciu studentem. Tak jak pisałam... skoro studiuje to ma status studenta.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Który wybrać?