Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Gdzie zamieszkać?

31 lip 2013 - 21:12:59

Od października zaczynam studia na Uniwersytecie Gdańskim na wydziale Oceanografii i Geografii, który znajduje się w Gdyni.
I to moje pytanie, na czym lepiej wyjdę, czy jeżeli wynajmę pokój w Gdańsku, gdzie jest więcej ofert i możliwość znalezienia tańszego mieszkania, jednak codziennie dojdą dojazdy na zajęcia do Gdyni czyli dodatkowe koszty, czy wynajmując pokój w Gdyni, gdzie stancje są droższe jednak zaoszczędzę na tramwaju/autobusie.
Ile mogą kosztować mnie takie dojazdy z Gdańska do Gdyni i czy będzie to uciążliwe? Zupełnie się nie orientuje bo jestem z małego miasteczka i nie miałam z tym styczności, proszę o pomoc ;)

Gdzie zamieszkać?

31 lip 2013 - 21:16:59

ja wybrałabym bez codziennych dojazdów, z czasem możesz chcieć zacząć np pracować dorywczo i wtedy będzie się każda godzina liczyła. więc lepiej czasu na dojazdy nie marnować i poszukać w Gdyni jednak czegoś

Gdzie zamieszkać?

31 lip 2013 - 21:17:00

radziłabym CI wynająć w Gdyni nie musi być w centrum:) sądzę, ze znajdzie się dużo mieszkanek w dobrej cenie:) a codzienne dojazdy z Gdańska do Gdyni będą upierdliwe:p

Gdzie zamieszkać?

31 lip 2013 - 21:21:40

Cytat
ANIUULKA
radziłabym CI wynająć w Gdyni nie musi być w centrum:) sądzę, ze znajdzie się dużo mieszkanek w dobrej cenie:) a codzienne dojazdy z Gdańska do Gdyni będą upierdliwe:p

Gdzie zamieszkać?

31 lip 2013 - 21:25:07

nie wiem ale wydaje mi sie,ze lepiej byc na miejscu.dojazdy zawsze sa meczace:(

Gdzie zamieszkać?

31 lip 2013 - 21:36:19

dojazd z Gdanska do Gdyni skmką w jedną strone kosztuje ok 3 zł. Ale mozna sobie wyrobic karte miejską i z pewnoscia wyjdzie taniej niz codzienne kupowanie biletów. a w ogole wszystkie zajecia bedziesz miała w Gdyni? Wydaje mi sie,ze bedziesz miała tam tez chemie , a wydział ten jest w Oliwie w Gd,tak samo Biologii.;p popatrz co Ci sie bardziej opyla :D

zweryfikowana
Posty: 2.113
Ostrzeżenia: 1/5

Gdzie zamieszkać?

31 lip 2013 - 21:37:59

Mieszkałam w Gdańsku, myślałam nad przeprowadzką do Gdyni, co prawda była to jakieś 2 lata temu, ale myślę że różnice w cenach pomiędzy miastami nie zmieniły się drastycznie. Moim zdaniem lepiej wyjdziesz na tym jak wynajmiesz lokum w Gdyni. Po pierwsze dlatego, że Gdańsk wcale taki tani nie jest, a w Gdyni też możesz coś fajnego znaleźć tylko musisz poszukać (polecam stronę trojmiasto.pl - tam najczęściej znajdowałam coś ciekawego, no i oczywiście nieśmiertelne anonse ;) Tylko musisz kupowac świeże wydanie i dzwonić z rana, bo dobre oferty ludzie sprzatają natychmiast). Drugi aspekt jest taki, że codzienne dojazdy są raczej męczące, szczególnie że jednak dojazd z Gdańska do Gdyni wcale nie jest taki szybki (wiadomo, jeszcze zależy z jakiej do jakiej części miasta jedziesz), więc sporo tego czasu zmarnujesz, skm-ki chodzą często dosyć, no ale tułać się kilkadziesiąt minut, kiedy jeszcze często bywają w nich tłumy ludzi to średnia przyjemność.. A jeszcze w dodatku w zimę wracać po nocy, to też niezbyt ciekawa perspektywa. Kolejna rzecz - to koszty dojazdów, jest niby bilet metropolitalny, który obejmuje całe trójmiasto, ale raczej taniej by Cię wyniosło gdybyś miała bilet tylko na Gdynię, a wiadomo, że studentowi raczej zależy żeby nie wydawać za dużo kasy :p
Gdańsk jak dla mnie jest ciekawszym miastem, to fakt, ale Gdynia też jest fajna i dużo się dzieje, a wygodniej będzie Ci na miejscu mieć mieszkanie i uczelnię niż codziennie dojeżdżać, szczególnie że idziesz na studia dzienne.

Gdzie zamieszkać?

31 lip 2013 - 21:41:55

zamieszkaj w Gdyni, potem bedziesz klnąć że musisz dojezdżać skmka na wzgórze sw maksymiliana gdzie jest ten wydział. Poza tym w śródmiesciu gdyni (ulice świętojańska, abrahama, władysława iv) sa na prawde tanie i fajne mieszkania (ostatnio na ogloszenia.trojmiasto.pl az sie zdziwilam ze takie tanie i fajne stancje są w samym sercu gdyni)

Gdzie zamieszkać?

31 lip 2013 - 21:44:53

miezkam w Gdańsku, lepiej wynajmij w Gdyni, dojazd bedzie Ci trochę zajmował, a nie wiadomo w jakich godzinach będziesz mieć zajęcia....

Gdzie zamieszkać?

31 lip 2013 - 21:47:59

Cytat
kabaczz
dojazd z Gdanska do Gdyni skmką w jedną strone kosztuje ok 3 zł. Ale mozna sobie wyrobic karte miejską i z pewnoscia wyjdzie taniej niz codzienne kupowanie biletów. a w ogole wszystkie zajecia bedziesz miała w Gdyni? Wydaje mi sie,ze bedziesz miała tam tez chemie , a wydział ten jest w Oliwie w Gd,tak samo Biologii.;p popatrz co Ci sie bardziej opyla :D

Z tego co się orientowałam w planie na 1 rok, tylko jedne zajęcia będę miała w Gdańsku, a reszta w Gdyni :)

kinia2111, dzięki wielkie za rady ;). A co do cen to niestetyy W gdansku udało mi się znaleźć pokoj za niecałe 500zl ze wszystkim, a w Gdynii przeważnie 600 bez opłat.. (chyba, że mam takiego pecha do ofert :P)
Cytat
Magdauke
zamieszkaj w Gdyni, potem bedziesz klnąć że musisz dojezdżać skmka na wzgórze sw maksymiliana gdzie jest ten wydział. Poza tym w śródmiesciu gdyni (ulice świętojańska, abrahama, władysława iv) sa na prawde tanie i fajne mieszkania (ostatnio na ogloszenia.trojmiasto.pl az sie zdziwilam ze takie tanie i fajne stancje są w samym sercu gdyni)

W takim razie muszę lepiej poszukać, bo najwyraźniej coś mi umyka :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-31 21:49 przez roxaaneczkaa.

Gdzie zamieszkać?

31 lip 2013 - 21:52:29

dojazdy sa meczace i zycie w mniejszym miescie tansze, na pewno stancje tez.
a nie myslalas o akademiku?

Gdzie zamieszkać?

31 lip 2013 - 21:53:35

musisz codziennie wchodzić na ogloszenia.trojmiasto.pl i wertowac oferty. mieszkam w 3city juz 3 lata, to juz moje 5 mieszkanie przez ten czas i trzeba uzbroic sie w cierpliwość zeby znaleźć fajną chatke. staraj sie szukac jak najbliżej skm, bo potem bedzie płacz ze nie masz jak dostac sie na impreze do sopotu albo gdanska i z niej potem w nocy albo nad ranem wrocić :D

zweryfikowana
Posty: 1.787
Ostrzeżenia: 1/5

Gdzie zamieszkać?

31 lip 2013 - 21:57:26

Wyjazdy w końcu Cię zmęczą i będziesz chciała się przeprowadzić, więc radzę od razu Gdynię :)

Gdzie zamieszkać?

31 lip 2013 - 22:14:04

Cytat
sylvii
dojazdy sa meczace i zycie w mniejszym miescie tansze, na pewno stancje tez.
a nie myslalas o akademiku?

Nie, nie chce iść do akademika:)

Gdzie zamieszkać?

19 sie 2013 - 17:24:52

A może ktoś szuka współlokatorki? ;) Ja obecnie szukam jakiegoś pokoju w Gdyni, ale z tym dość ciężko, dlatego tutaj moje pytanie o współlokatorkę, razem zawsze łatwiej znaleźć jakieś mieszkanko ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-19 17:25 przez end0rfina.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wsb Gdańsk.