Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 18:45:08

Cytat
Mee1990
Mnie to czeka we wrześniu,ale nie wiem czy się obronię. Zawsze przy odpowiedziach ustnych strach mnie po prostu paraliżuje :/


skąd ja to znam !

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 18:48:03

A jaka to obrona?
Chyba nie licencjat albo mgr skoro marzy Ci się odp. jednym zdaniem.
Dzieci w podstawówce muszą się bardziej wysilić :)
Niestety.

Poza tym, obrona to bardziej formalność, ale jakiś zakres wiedzy musisz mieć. Poucz się trochę ;)

POWODZENIA!!

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 18:49:06

Cytat
majka6
autorko watku nikt nie ocenia cie bezpodstawnie, tylko na podstawie tego co o sobie napisalas. Skoro wystawilas ie na taka ocene dobrowolnie, to nie mozesz miec teraz pretensji ze ludzie maja takie zdanie a nie inne:)
myslalas ze kazdy bedzie mowil ze bez nauki tez zdasz? Mozemy klamac, ale po co?
Zreszta - moze i zdasz. Tylko pytanie jaki z ciebie bedzie specjalista w swoim zawodzie skoro jak sama piszesz nic nie umiesz.

Jakie kazanie :D
A czy jak ktoś się obroni na 5 tzn. że jest specjalistą w dziedzinie? Jak dla mnie jest specjalistą w zakuciu odpowiedzi na podane wcześniej pytania.

Współczuję, że naprawdę nie macie podanych wcześniej swoich pytań:P
Autorku wątku - rozpisz sobie odpowiedzi na te pytania, na każde po kilka najważniejszych zdań, "przewietrz" swoją pracę, red bull i zarwij nockę. Nie tyle się przecież nie raz zakuwało. Powodzenia :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-10 18:50 przez nataliaaa.

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 18:49:45

dasz rade, ja w jeden weekend nauczyłam się 100 pytań do egzaminu, większość na stronę a4, a 3 dni pożniej miałam z tego samego egzamin tylko z kolejnego roku również tyle samo pytań i oba zdałam. Jak posiedzisz te 2 dni to na pewno ci sie uda

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 18:56:15

A mnie czeka w sierpniu...

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 19:09:01

Cytat
nataliaaa
Cytat
majka6
autorko watku nikt nie ocenia cie bezpodstawnie, tylko na podstawie tego co o sobie napisalas. Skoro wystawilas ie na taka ocene dobrowolnie, to nie mozesz miec teraz pretensji ze ludzie maja takie zdanie a nie inne:)
myslalas ze kazdy bedzie mowil ze bez nauki tez zdasz? Mozemy klamac, ale po co?
Zreszta - moze i zdasz. Tylko pytanie jaki z ciebie bedzie specjalista w swoim zawodzie skoro jak sama piszesz nic nie umiesz.

Jakie kazanie :D
A czy jak ktoś się obroni na 5 tzn. że jest specjalistą w dziedzinie? Jak dla mnie jest specjalistą w zakuciu odpowiedzi na podane wcześniej pytania.

Współczuję, że naprawdę nie macie podanych wcześniej swoich pytań:P
Autorku wątku - rozpisz sobie odpowiedzi na te pytania, na każde po kilka najważniejszych zdań, "przewietrz" swoją pracę, red bull i zarwij nockę. Nie tyle się przecież nie raz zakuwało. Powodzenia :)

Dokładnie, jakby ocena na dyplomie była jakimś wyznacznikiem.
Co do autorki, to nie panikuj. Do poniedziałku jeszcze masz chwilę czasu więc spokojnie. Zwróć uwagę na pytania które Ci podał promotor, bo zapewne one się pojawią. A z reszty zrób sobie skrót. Bo owszem jednym zdaniem nie możesz odpowiedzieć, ale referatu też od Ciebie nikt nie wymaga.
U mnie na licencjacie, było bardzo w porządku. Pomimo tego, że też był zestaw pytań, ja nie dostałam żadnego z nich. Pytania miałam tylko do pracy. Na magisterce już niestety nie było zestawu pytań, więc gorzej. A pytania kompletnie oderwane od tematyki pisanej pracy. I nie ma czegoś takiego jak obowiązek udostępnienia przez uczelnię pytań do obrony. To tylko zależy od uczelni.
Trzymam kciuki za pozytywną obronę - nie daj się :)

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 19:09:14

Czasami jak wchodzę na szafę to czuję się jak w innym świecie.
Fanie, że wszystkie jesteście takie sumienne i systematyczne.
Nawet teraz siedząc na fejsie widzę jak mnóstwo osób pisze, że są w du** z obroną... i pewnie nie uwierzycie, ale są to osoby inteligentne i dobrze się uczące.

Naprawdę beka z tych wypowiedzi, że co z Ciebie za specjalista będzie, nic nie umiesz, jesteś olejusem... bla bla bla
Teraz każdy może mieć studia, każdy debil nawet. Robią je ludzie bardzo ambitni, ale ci mniej też. Niestety w Polsce często się robi je dla papierka, bo bez niego są marne szanse na pracę.

Studiowałam dziennikarstwo i uczyłam się mnóstwa niepotrzebnych rzeczy, a np pisania nas nie uczyli. Mało czego istotnego nas nauczyli.
do czego zmierzam? pisać nauczyłam się jak zaczęłam pracować na portalu. Studia niewiele mi dały.

Na pewno w przyszłej pracy bardzo przyda jej się ta wiedza z pytań do obrony.

darujcie sobie, takie są studia w Polsce i realia osób wykształconych.

Po prostu czytaj, co możesz zrobić? Wiem, że ciężko, ale polecałabym nie myśleć o tym, że możesz nie zdać. Jak



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-10 19:11 przez itakinie.

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 19:39:05

Powodzenia napewno dasz radę .

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 19:55:58

Cytat
AgataChristi
Cytat
nataliaaa
Cytat
majka6
autorko watku nikt nie ocenia cie bezpodstawnie, tylko na podstawie tego co o sobie napisalas. Skoro wystawilas ie na taka ocene dobrowolnie, to nie mozesz miec teraz pretensji ze ludzie maja takie zdanie a nie inne:)
myslalas ze kazdy bedzie mowil ze bez nauki tez zdasz? Mozemy klamac, ale po co?
Zreszta - moze i zdasz. Tylko pytanie jaki z ciebie bedzie specjalista w swoim zawodzie skoro jak sama piszesz nic nie umiesz.

Jakie kazanie :D
A czy jak ktoś się obroni na 5 tzn. że jest specjalistą w dziedzinie? Jak dla mnie jest specjalistą w zakuciu odpowiedzi na podane wcześniej pytania.

Współczuję, że naprawdę nie macie podanych wcześniej swoich pytań:P
Autorku wątku - rozpisz sobie odpowiedzi na te pytania, na każde po kilka najważniejszych zdań, "przewietrz" swoją pracę, red bull i zarwij nockę. Nie tyle się przecież nie raz zakuwało. Powodzenia :)

Dokładnie, jakby ocena na dyplomie była jakimś wyznacznikiem.
Co do autorki, to nie panikuj. Do poniedziałku jeszcze masz chwilę czasu więc spokojnie. Zwróć uwagę na pytania które Ci podał promotor, bo zapewne one się pojawią. A z reszty zrób sobie skrót. Bo owszem jednym zdaniem nie możesz odpowiedzieć, ale referatu też od Ciebie nikt nie wymaga.
U mnie na licencjacie, było bardzo w porządku. Pomimo tego, że też był zestaw pytań, ja nie dostałam żadnego z nich. Pytania miałam tylko do pracy. Na magisterce już niestety nie było zestawu pytań, więc gorzej. A pytania kompletnie oderwane od tematyki pisanej pracy. I nie ma czegoś takiego jak obowiązek udostępnienia przez uczelnię pytań do obrony. To tylko zależy od uczelni.
Trzymam kciuki za pozytywną obronę - nie daj się :)

dziewczyny czytajcie prosze ze zrozumieniem!
Ja nie mowie ze ocena jest wyzancznikiem, ale napewno nim jest wiedza!
Autorka mowi ze nic nie umie, czyli wiedzy nie ma.
Ani razu nie napisalam ze wazna jest ocena.
Wazne jest to co umiemy.
I wazne jest czytanie ze zrozumieniem a nie czytanie i interpretowanie po swojemu!

I jeszcze jedno....jakim cudem autorka ma sie uczyc do poniedzialku, skoro obrone ma w piatek?:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-10 19:58 przez majka6.

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 19:59:49

Ja w mies siedzialam od rana do wieczora uczac sie do obrony ale z filologii ang, 2 dni to dla mnie smiechu :D

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 20:00:55

Jak przebrnęłaś przez studia, to wątpię, żebyś się nie obroniła.

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 20:02:48

Kurde też mam obronę we wrześniu a póki co dokańczam pisać moją pracę;) Po obronie nigdy więcej niemieckiego ;d

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 20:05:31

Cytat
Makarena66
Kurde też mam obronę we wrześniu a póki co dokańczam pisać moją pracę;) Po obronie nigdy więcej niemieckiego ;d

a czemu wybralas wrzesien?

ja tez chcialam bronic sie we wrezsniu bo juz mialam przesyt od ksiazek, i chcialam miec wiecej czasu, ale ostatecznie zostal lipiec i ciesze sie ze mam juz to z glowy:)

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 20:12:03

Cytat
majka6
Cytat
cherry_cherry_lady
przecież 50 pytań to wcale niedużo, a sama obrona to formalność, moja obrona trwała jakieś 2 minuty ;) (nie znałam wcześniej pytań)

po 1sze - jak nie znalas pytan? szkola ma obowiazek dac je predzej.
po2gie- jaka formalnosc? chyba ze bardzo łatwo sie uczysz i duzo umiesz, i nadodatek masz szczescie;)
a po 3cie- na jakiej uczelni jestes ze obrona trwala 2 minuty? My bylismy kazdy minimum 10 do 20 minut.


Nie wiem która szkoła ma taki obowiązek, ja studiowałam na politechnice, mam dwie obrony za sobą, ani razu nie znaliśmy pytań. Po prostu uczysz się całe studia i najczęściej z zakresu nauczania członków komisji dostajesz pytania, a jakiego one będą, dowiadujesz się już po prezentacji swojej pracy. Ewentualnie przed obroną promotor, czy recenzent przybliżą zagadnienia, które mogą się pojawić.
Jak pójdziesz do pracy i będziesz musiała rozwiązać problem, to nikt najpierw nie poda gotowych zagadnień, chyba logiczne?
A obrona faktycznie jest formalnością, jeśli całe studia absolwent starał się nauczyć, bo jak nie to po co szedł na studia.

malin-a - będzie dobrze, sympatycznie, komisja będzie uśmiechnięta i życzliwa. Dla nich lepiej, żebyś tylko raz podeszła do obrony - mniej papierzysk ;-) I pochwal się już po jak było :-)

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 20:14:52

taaa, gratuluje ze zamiast sie uczyc to siedzisz na szafie ;p

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gniezno, ważne