Obecnie rozmawiamy o:

Treningi i dieta keto

gorący temat

Pediatra Kielce

dzisiaj o 13:29

Ginekolog Rzeszów

dzisiaj o 13:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 17:15:33

ja mam egzamin na prawko w poniedzialek i sie mega styresuje ; D
powodzenia na obronie :)

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 17:16:10

50 pytań da się ogarnąć, zazwyczaj pytania nie są strasznie ciężkie, skoro sama pisałaś pracę, powinnaś dać sobie radę, powodzenia :)

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 17:31:48

autorko watku nikt nie ocenia cie bezpodstawnie, tylko na podstawie tego co o sobie napisalas. Skoro wystawilas ie na taka ocene dobrowolnie, to nie mozesz miec teraz pretensji ze ludzie maja takie zdanie a nie inne:)
myslalas ze kazdy bedzie mowil ze bez nauki tez zdasz? Mozemy klamac, ale po co?
Zreszta - moze i zdasz. Tylko pytanie jaki z ciebie bedzie specjalista w swoim zawodzie skoro jak sama piszesz nic nie umiesz.

zweryfikowana
Posty: 698
Ostrzeżenia: 1/5

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 17:32:57

jeżeli znasz już 1 pytanie z obrony to się dobrze przygotuj na nie, a na resztę żeby coś tam kojarzyć...komisja ma za zadanie sprawdzenia czy się cokolwiek orientujesz w temacie.
u nas obrona jest około godziny- pyt do pracy, dyskusja z czym się zgadzasz a z czym nie co do opinie recenzenta (warto sobie przygotować mniej wiecej co by się poprawiło/zrobiło jakby się miało węcej czasu do jej napisania żeby nie wyszło że się człowiek ze wszystkim zgadza albo nie dopuszcza krytyki)+ 2 pytania; ale komisja jest bardzo pozytywnie nastawiona więc nie ma stresu.
na pewno jest ciężko rownocześnie studiować i pracować, bo są czasem dni że nie ma się sił wstać rano do niej.. oczywiście jakbym sobie olewała robotę żeby przesiedzieć i pogadać sobie to może by to inaczej wyglądało.. w każdym razie 3mam kciuki:)

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 18:15:59

Cytat
majka6
autorko watku nikt nie ocenia cie bezpodstawnie, tylko na podstawie tego co o sobie napisalas. Skoro wystawilas ie na taka ocene dobrowolnie, to nie mozesz miec teraz pretensji ze ludzie maja takie zdanie a nie inne:)
myslalas ze kazdy bedzie mowil ze bez nauki tez zdasz? Mozemy klamac, ale po co?
Zreszta - moze i zdasz. Tylko pytanie jaki z ciebie bedzie specjalista w swoim zawodzie skoro jak sama piszesz nic nie umiesz.
Po 3 latach studiowania nie da się niczego nie umieć.
Poza tym jak już pisałam wyżej pracuje w innym zawodzie

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 18:17:07

broniłam się z dwa tygodnie temu - wcale nie było miło i fajnie... :/

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 18:19:04

ja sie broniłam 26 czerwca studiuje Finanse i Rachunkowosc, nie znałam pytan do pracy a mialam do tego losowanie pytania z teorii z 37zagadnien a z kazdego zagadnienia bo kilka pytan, stres był masakryczny uczyłam sie tydzien przed i 5 wleciała:D dodam ze to byl licencjat od pazdziernika mgr mnie czeka;)

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 18:20:22

Cytat
cherry_cherry_lady
przecież 50 pytań to wcale niedużo, a sama obrona to formalność, moja obrona trwała jakieś 2 minuty ;) (nie znałam wcześniej pytań)
u mnie było tak samo;) więcej stresu jak to warte, sama później zobaczysz:D a nie słyszałam o przypadku żeby ktoś się nie obronił. Posiedzisz trochę poczytasz i będzie dobrze. Powodzenia:)

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 18:21:05

Cytat
bizuteria2
broniłam się z dwa tygodnie temu - wcale nie było miło i fajnie... :/

Można więcej szczegółów? :)

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 18:28:50

Tak, raz słyszałam, że ktoś się nie obronił - nie znał w ogóle swojej pracy bo ktoś mu napisał :)

Moja obrona to był totalny luz :) Panie stworzyły świetną atmosferę, przestałam się stresować :) Każdego wychwalały pod niebiosa ;p Zdałam na 5 i przekonałam się, że obrona jest straszna tylko wtedy, jak się nie wie, jak to wygląda :) Ale ja studiowałam raczej humanistyczny kierunek, więc pewnie trochę inaczej jest na ekonomii.

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 18:31:46

nie słyszałam, żeby ktoś nie zdał

ja się na swoją obronę nie uczyłam a pytania miałam podstawowe zahaczające o pracę magisterską

całość trwała 10 min

bez stresu ;)

uśmiechaj się - wchodź jak możesz to na co znasz czyli to o czym pisałaś i będzie ok

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 18:33:44

Cytat
karmen4
Ja się broniłam tydzień temu: 26 pytań z pedagogiki ogólnej i 21 ze specjalizacji. W zeszłym roku było 40 ze specjalizacji i niby nam poszli na rękę i zmniejszyli ilość pytań z tym, że w tamtym roku były np 3 pytania o treści:
1. Wymień metody pracy w edukacji środowiskowej.
2. Wymień cele pracy w edukacji środowiskowej.
3. Wymien formy pracy...
a w tym jedno pytanie brzmiało: "Wymień metody, cele i formy pracy w edukacji środowiskowej"... Szał. Zaczęlam się uczyć dwa tygodnie przed obroną i przyswoiłam te pytania w formie minimalnej tj. wiedziałam o co kaman ale przy odpowiedzi lałabym wodę. Na szczęście wylosowałam 2 pytania, które potrafiłam wyjaśnić na chłopski rozum ( nie umiem uczyć się na pamięć) i jedno, na które nie znałam książkowej odpowiedzi ale powiedziałam po swojemu i tez było. Z pracy dzięki Bogu mnie nie pytali ale też promotorka nie podała nam możliwych do zadania pytań więc nie było tak łatwo. U nas w tym roku oblali 3 osoby więc nie ma tak, że wszyscy się bronią... Ale Tobie życzę powodzenia;)

Na jakiej uczelni się broniłaś? :)

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 18:35:47

Ja jestem właśnie 2 dni po obronie :)
Moja grupa liczyła zaledwie 14 osób (niestety tylko tyle zostało dopuszczone do obrony) i z naszej 14 tylko jedna się nie obroniła. A więc są takie przypadki, że można się nie obronić.

U mnie to wyglądało tak, że wchodzę, najpierw musiałam opowiedzieć o swojej pracy (temat, dlaczego ten, cel pracy, na jakiej podstawie, wnioski itp), następnie dostałam 3 pytania do pracy (ale wiem ze inni z grupy dostawali po 3, moja praca chyba bardzo zainteresowała komisję, tak sobie to tłumaczę :) następnie jedno pytanie ze studiów. Ja miałam 56 zagadnień, i nie miałam pojęcia, które dostanę. :)
Ale poszło bardzo dobrze! :)

Ucz się, trzymam kciuki!

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 18:38:30

Dasz radę :)

Ja miałam ponad 150 pytań plus pytania stricte odnośnie pracy i dałam radę na 5 :D

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 18:40:51

u mnie dziewczyna się nie obroniła, bo nie dość ze promotor miał do niej zastrzeżenia, ze pracę napisała w jeden weekend, to na obronie nie potrafiła wymienić nawet trzech przypisów i książek z jakich korzystała. Nie chciał jej robić dymu o plagiat i dał szansę obrony we wrześniu... ale nieźle sobie narobiła wstydu :/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

logopedia - sprawdzian predyspozycji