Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ja rok temu wybrałam kierunek finanse i rachunkowość. Ogólnie od kilku lat jest to oblegany kierunek i ponoć przyszłościowy. Nie jest to czysta ekonomia po której faktycznie nie masz pracy. Jest wiele specjalności więc na pewno znajdziesz coś dla siebie :)

niezweryfikowana
Posty: 139
Ostrzeżenia: 1/5

@marzena1551 a na jakiej uczelni studiujesz ? bo ja też myślę o tym , żeby studiować na SGH

niezweryfikowana
Posty: 139
Ostrzeżenia: 1/5

generalnie polecasz ten kierunek ? i czy b. ciężko jest ? Bo jeśli chodzi o SGH to samo dostanie się tam według mnie jest dosyć ciężkie

Wiesz co dla mnie najtrudniejsza była matematyka(na szczęście mtrwała tylko semestr;) ) Generalnie po pierwszym roku jestem zadowolona co bd dalej czas pokaże. Z tego co wiem to na ten kierunek ciężko się dostać gdziekolwiek ( mi udało się dostać na zaoczne).

Cytat
malgina
Matma to chyba najmniej perspektywiczne studia jakie można wskazać - co możesz robić po matematyce? Bo tak szczerze, to ja nie widzę żadnej opcji, chyba że zamierzasz prowadzić korki ;-)
Zdajesz sobie sprawę, że na matmie są różne specjalizacje do wyboru, a nie sama teoria? Nie, chyba o tym nie słyszałaś...

a ja bede se trzymac wersji, ze po kazdych studiach mozna byc bezrobotnym, ale jesli ma sie znajomosci, to po kazdych studiach bedzie sie mialo prace..

ciekawe co autorka wątku wybrała, bo już przecież po rekrutacji ;P

polecam budownictwo :) skoro jestes tak zdolna :P

Cytat
ahimsa89
a ja bede se trzymac wersji, ze po kazdych studiach mozna byc bezrobotnym, ale jesli ma sie znajomosci, to po kazdych studiach bedzie sie mialo prace..

co wy macie z tymi znajomościami?
ja trzymam się wersji, że po każdym studiach można mieć pracę, ale trzeba być przedsiębiorczym, wyróżniać się z tłumu, mieć pasje i sprawdzić, żeby pracodawca chciał zatrudnić właśnie mnie..
a nie jakieś znajomości...

zweryfikowana
Posty: 1.206
Ostrzeżenia: 1/5

Ja jestem na pielęgniarstwie, skończyłam pierwszy rok, wcześniej byłam na fizjoterapii, której nie polecam, bo ciężko się wybic, za duża konkurencja. Straciłam 3 lata, a i tak nie skończyłam;/// Szkoda tylko wydanej kasy. Żeby pracowac w zawodzie fizjoterapeuty trzeba miec albo coś swojego, albo miec wiele znajomości, a i to nie zawsze skutkuje tym, że dostanie się pracę. Natomiast uważam, że pielęgniarstwo daje w miarę przyszłośc, wiele placówek potrzebuje pielegniarek młodych, bo sporo teraz odchodzi na emeryturę. Pielęgniarka będzie potrzebna zawsze, bo ludzie chorowali, chorują i niestety chorowac będą, taki już ten świat. A prawda jest taka, że kontakt z pacjentem ma PRZEDE WSZYSTKIM pielęgniarka, która znajdzie pracę w szpitalach, klinikach, przychodniach czy pracowac jako pielęgniarka środowiskowa etc. Dodatkowo zrobic jakis kurs i myślę, że można wiele w tym zawodzie osiągnac ;)) Jednak nie jest to kierunek dla osób, które nie lubią ludzi. Nie można iśc na ten kierunek tylko dlatego, że zawsze będzie praca, bo pod rękę takiej pielęgniarki nie chciałabym trafic. Niestety jest takich sporo, takich czarownic w pielęgniarskim wdzianku;D

Cytat
kozia18
Ja jestem na pielęgniarstwie, skończyłam pierwszy rok, wcześniej byłam na fizjoterapii, której nie polecam, bo ciężko się wybic, za duża konkurencja. Straciłam 3 lata, a i tak nie skończyłam;/// Szkoda tylko wydanej kasy. Żeby pracowac w zawodzie fizjoterapeuty trzeba miec albo coś swojego, albo miec wiele znajomości, a i to nie zawsze skutkuje tym, że dostanie się pracę. Natomiast uważam, że pielęgniarstwo daje w miarę przyszłośc, wiele placówek potrzebuje pielegniarek młodych, bo sporo teraz odchodzi na emeryturę. Pielęgniarka będzie potrzebna zawsze, bo ludzie chorowali, chorują i niestety chorowac będą, taki już ten świat. A prawda jest taka, że kontakt z pacjentem ma PRZEDE WSZYSTKIM pielęgniarka, która znajdzie pracę w szpitalach, klinikach, przychodniach czy pracowac jako pielęgniarka środowiskowa etc. Dodatkowo zrobic jakis kurs i myślę, że można wiele w tym zawodzie osiągnac ;)) Jednak nie jest to kierunek dla osób, które nie lubią ludzi. Nie można iśc na ten kierunek tylko dlatego, że zawsze będzie praca, bo pod rękę takiej pielęgniarki nie chciałabym trafic. Niestety jest takich sporo, takich czarownic w pielęgniarskim wdzianku;D

dokładnie.. do tego trzeba mieć powołanie..

niezweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

AttackedFashion - wszystko zależy od twojego podejścia. Jeśli będzie właściwe to wszystko będzie OK. Studia to tylko teoria. Nie będziesz miała problemów z szukaniem pracy jeśli w czasie tych studiów, będziesz maksymalnie dbała o doświadczenie praktyczne...

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Studia mogą dawać kwalifikacje, te wybrane, ale żadne nie będą dawały umiejętności. Tak więc radzę zainteresować się po prostu szkoleniami w konkretnym kierunku,
warto samodzielnie zainteresować się własnym rozwojem. Zapewniam, że wtedy same zobaczycie konkretne efekty.

niezweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Hehe... każdy o tym wie, a mało kto działa w tym kierunku. Wszystkie szkolenia, które zrobiłam w ostatnich latach odbywały się w konkretnym kierunku - kosmetycznym, ta sama szkoła - new nails, i w każdym przypadku efekt jaki uzyskałam był naprawdę satysfakcjonujący.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Stypendium socjalne