Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
lilthug1
W dzisiejszych czasach studia tak spowszedniały, że ciężko jest doradzić kierunek studiów po którym będziesz miała:
1) zapewnioną pracę
albo
2) dobre zarobki.

zgadzam się, zaden kkerunek nie daje gwarancji wielkiej kasy

zweryfikowana
Posty: 5.381
Ostrzeżenia: 2/5

teraz studia nic Ci nie dadzą, ktoś po prawie czy fizyce może nie mieć pracy a ktoś po ekonomii, czy nawet filozofii może się super ustawić w życiu, dzisiaj po prostu trzeba mieć albo szczęście albo umieć się wybić, być charakterystycznym, pomysłowym, jeśli myślisz że przemęczysz się na jakiś trudnych studiach a potem praca spadnie Ci z nieba to zyjesz w marzeniach, bo teraz nie ważne co skończyłeś ważne czy się gdzieś wkręciłeś i sprawdziłeś

zweryfikowana
Moderator
Posty: 3.423

Nikt Ci nigdy nie da gwarancji, że znajdziesz pracę po którymś z kierunków. Idź na takie studia na, których nie będziesz się męczyć. Bo chodzić, żeby chodzić, to strata czasu.

Btw, polecanie TiR to jakieś żarty. Każda osoba jaką z tego kierunku znam poszła tam, bo chciała po prostu studiować, a do niczego innego się nie nadawała albo nie chciało jej się uczyć, niestety. Czasy świetności tego kierunku już daaaaawno minęły.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-13 14:01 przez kaaaami.

Ja studiuje psychologie, kończę 3 rok i jestem zadowolona z tego kierunku. Dużo osób twierdzi, że ktoś kto idzie na psychologie nie ma pomysłu na siebie, ale to nie prawda! Po pierwsze nie uważam to za lekki kierunek bo na prawdę jest sporo nauki, poza tym są to studia jednolite magisterskie, a nie każdy podoła od raz 5 letnim studiom. Oczywiście jest wielu psychologów, ale niestety (albo stety dla mnie) coraz więcej ludzi cierpi na zaburzenia. Po drugi po psychologii jest mnóstwo możliwości pracy: oprócz takich typowych pracach w szkole, poradni, szpitalu psychiatrycznym, można pracować w policji, sądzie, w działach HR. Ni mówiąc już o sesjach terapeutycznych, za które pacjenci za 45 min płacą 100 zł wzwyż...

zweryfikowana
Posty: 454
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
kaaaami
Nikt Ci nigdy nie da gwarancji, że znajdziesz pracę po którymś z kierunków. Idź na takie studia na, których nie będziesz się męczyć. Bo chodzić, żeby chodzić, to strata czasu.

Btw, polecanie TiR to jakieś żarty. Każda osoba jaką z tego kierunku znam poszła tam, bo chciała po prostu studiować, a do niczego innego się nie nadawała albo nie chciało jej się uczyć, niestety. Czasy świetności tego kierunku już daaaaawno minęły.

Zgadzam się w 100 %.

Dzięki za wasze odpowiedzi i rady.
Na medycynę nie pójdę, ponieważ nie zdawałam biologii ani chemii...
Nie wiem sama, co tak na prawdę mnie interesuje.. trochę tego, trochę tamtego...
a co do Turystyki to nie. Kierunek zupełnie nieopłacalny.. nic po nim nie ma...
Zgadzam się z opinią jednej z was, że można ukończyć np pedagogike i mieć pracę, a po ukończeniu inżyniera budowlanki nie mieć nic...
To chyba zależy po prostu od pasji, chęci pracy i wkręcania się wszędzie, gdzie się da , a nie tylko siedzenia na dupie.

Mam jeszcze pytanko. Co sądzicie o służbie mundurowej i pracy w POLICJI?
Na jaki iść kierunek, aby później ubiegać się o posadę w policji?

A może cos ekonomicznego? ja studiuję finanse i rachunkowśc i bardzo sobie chwalę zarówno ten kierunek jak i uczelnię - WSB :)

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
czikenandzia


Mam jeszcze pytanko. Co sądzicie o służbie mundurowej i pracy w POLICJI?
Na jaki iść kierunek, aby później ubiegać się o posadę w policji?

możesz iść od razu do szkoły policyjnej. Z tego co mi wiadomo jedna jest w Katowicach. Praca w Policji to pewna praca, bo budżetówka. Ale jakie się ma zdanie o policji w Polsce to też wiadomo.

kwiatuszzekk a gdzie studiujesz na tej WSB??

nie wiem czy sie da ale IDZ NA MECHATRONIKE HEHEHEH

Hej teraz wszystko co z komputerami ma przyszłość. Ale najważniejsze jest to żebyś robiła to co robisz. Jeżeli będzie Ci to sprawiać przyjemność to nawet jeżeli nie zarobisz kroci to i tak będziesz szczęśliwa. Możesz też poszukać kierunków studiów tutaj.

jak jestes wszechstronnie uzdolniona to idz na lotnictwo, automatyke i robotyke, mechanike i budowe maszyn. to sa przyszlosciowe kierunki

Cytat
rzabucha
Zawsze pod wątkiem tego pokroju większość płacze że i tak na co nie pójdziesz pracy nie znajdziesz.. Fakt, nie znajdziesz jeżeli będziesz miała takie samo CV jak 200 osób z roku (bez praktyk, doświadczenia, działalności). Jeżeli masz predyspozycje, lubisz się uczyć to nie startuj na te średnie kierunki tylko idź na prawo, coś z fizyką, technologią, jakieś inżynierskie.

Tylko przygotuj się na zderzenie z rzeczywistością, bo studia to nie ogólniak i takie wszechstronne uzdolnienie nie do wszystkiego się przydaje- jak dostajesz egzamin który nie jest kompatybilny ani z literaturą, ani z wykładem ani z ćwiczeniami to po nauce masz tyle co nic :)

Dobrze mówisz, aczkolwiek prawa nie polecam (coraz trudniej o dobrze płatną pracę), studia inżynierskie jak najbardziej, coś z informatyką, a może jakiś kierunek, który jest stworzony przez konkretnego pracodawcę? To jest ciekawa opcja ;)

skoro taka wszechstronna to idź na prawo

jeśli nie to ekonomia + języki

Skoro jesteś bardzo wszechstronna i chcesz miec dobra pracę to polecam medycynę :)

Cytat
mazi807
Cytat
czikenandzia


Mam jeszcze pytanko. Co sądzicie o służbie mundurowej i pracy w POLICJI?
Na jaki iść kierunek, aby później ubiegać się o posadę w policji?

możesz iść od razu do szkoły policyjnej. Z tego co mi wiadomo jedna jest w Katowicach. Praca w Policji to pewna praca, bo budżetówka. Ale jakie się ma zdanie o policji w Polsce to też wiadomo.

kwiatuszzekk a gdzie studiujesz na tej WSB??

Szkoła policyjna jest też w Szczytnie, tylko nie wiem co i jak w tej szkole, ale kierunek ok



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-08 15:35 przez beata87777.

Osobiście polecam logistykę w transporcie, albo Turystykę.

aż żałuję, że ja na te kierunki nie wpadłam jak wybierałam się na studia :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-08 15:38 przez izuuucha.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kochane, pomocy! praca lic