Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

LICEUM CZY TECHNIKUM ?

19 maj 2013 - 18:49:45

Kończę właśnie 3 gim i mam pewien problem z wyborem szkoły .
Marzę by zostać tłumaczem językowym z języka włoskiego , niemieckiego , hiszpańskiego i portugalskiego .
Niemiecki i włoski już umiem , ale nienawidzę angielskiego , nie trawię tego języka , nie umiem nic .
Dlatego mam wybór Liceum na lingwistykę [ rozszerzony angielski , podstawa niemiecki ]
lub technikum ekonomia [ rozszerzenie niemiecki , podstawa rosyjski lub francuski ] .
Pomożecie ?

LICEUM CZY TECHNIKUM ?

19 maj 2013 - 18:51:33

liceum

LICEUM CZY TECHNIKUM ?

19 maj 2013 - 18:53:06

technikum ! po liceum nie masz nic... i musisz uczyć się dalej a po technikum masz i mature i zawód.

Ja byłam 3 lata w technikum na ekonomiście i spanikowałam i przeniosłam się do liceum i żałuje oj żałuje bo od roku szukam pracy a wszyscy chcą z zawodem ;)

Nie popełnij tego błędu ;)
po za tym skoro nie lubisz angielskiego to po co do liceum z angielskim, lepiej technikum na rosyjski biegnij, to jest najlepszy język świata. Mam z niego maturke. uwielbiam go ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-19 18:55 przez KluseczkaGDA.

LICEUM CZY TECHNIKUM ?

19 maj 2013 - 18:54:15

zdecydowanie technikum

LICEUM CZY TECHNIKUM ?

19 maj 2013 - 18:55:43

technikum! to raptem rok dłużej, ale zawsze możesz sobie potem cv wpisać różnego rodzaju praktyki zawodowe :)

LICEUM CZY TECHNIKUM ?

19 maj 2013 - 18:56:33

technikum!

LICEUM CZY TECHNIKUM ?

19 maj 2013 - 19:00:54

zdecydowanie technikum.po liceum nie masz nic i aby zdobyć doświadczenie musisz iśc dalej na studia.masz tylko mature.a w technikum masz i zawod i mature,a uczysz sie o rok dluzej.potem nauke mozesz dalej kontynuowac. ja jestem w technikum ekonomicznym i jestem zadowolona z wyboru

LICEUM CZY TECHNIKUM ?

19 maj 2013 - 19:03:39

Ja jestem za Technikum. :)

LICEUM CZY TECHNIKUM ?

19 maj 2013 - 19:04:02

ja kończyłam technikum ekonomiczne i nie żałuję,zawsze coś po tym masz,po liceum fakt więcej wiedzy z tych ogólnych przedmiotów więc matura może pójść nie co lepiej w przyszłości,w technikum masz większy nacisk na przedmioty zawodowe ;)

LICEUM CZY TECHNIKUM ?

19 maj 2013 - 19:06:09

Technikum zdecydowanie.
Po LO nie masz nic, ciężko o jakąkolwiek pracę.
A tak to masz i maturę i zawód.

LICEUM CZY TECHNIKUM ?

19 maj 2013 - 19:08:19

też uważam, że technikum, nie tylko dlatego, że masz już zawód. Po technikum będzie Ci o niebo łatwiej na studiach... Na prawdę, ludzie ode mnie z roku (jestem na 5 roku, skończyłam licencjat z ekonomii teraz jestem na 5 roku Finansów i rachunkowości) , którzy są po technikum na sesjach uczyli się dwa razy krócej, bo wiele rzeczy przerabiali już w technikum... A my głąby po liceum nie mieliśmy nic z tych rzeczy i wszystko było dla nas nowością... I to nie tylko moje odczucie :)

LICEUM CZY TECHNIKUM ?

19 maj 2013 - 19:10:29

technikum! :)

LICEUM CZY TECHNIKUM ?

19 maj 2013 - 19:13:21

ja kończyłam technikum na ekonomii i zdecydowanie teraz bym wybrała liceum poza tym i tak to Ci sie w życiu do niczego nie przyda no chyba,że chcesz studiować ekonomię:)

LICEUM CZY TECHNIKUM ?

19 maj 2013 - 19:27:44

Ludzie mówią technikum, bo masz już zawód. Ale to tak nie działa bardzo często. Możesz mieć papierki, ale pracy nie znajdziesz. (Mam takich znajomych).

niezweryfikowana
Posty: 61
Ostrzeżenia: 7/5

LICEUM CZY TECHNIKUM ?

19 maj 2013 - 19:29:02

Kochana, języka możesz się uczyć całe życie i dalej nie znać go całego więc nie pisz, że włoski i niemiecki już umiesz bo to bujda i tyle. Ja wybrałabym na Twoim miejscu liceum ponieważ chcesz zostać tłumaczem a nie ma chyba techników z kierunkiem tłumaczeniowym.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

prezentacja/ pomoc