Obecnie rozmawiamy o:

Biznes

gorący temat

wydruk z zdjęciem

5 minut temu

obraz na płótnie

godzinę temu

Dom czy mieszkanie

dzisiaj o 9:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

studia dzienne a praca

19 maj 2013 - 17:48:54

Hej dziewczyny,wybieram się w tym roku na studia,jednocześnie chciałabym załapać się do jakiejś pracy,ale moje studia są dzienne.Czy jest możliwość połączenia jednego z drugim? Jakiej pracy można szukać,aby pogodzić studia i pracę? :)

studia dzienne a praca

19 maj 2013 - 17:51:44

moi znajomi studiują i pracują jednocześnie :) Można pogodzić jedno z drugim, tylko chyba duże znaczenie ma to, czy kierunek który studiujesz jest wymagający. Ja też w tym roku zaczynam. :)

studia dzienne a praca

19 maj 2013 - 17:52:07

Ja studiuję dziennie i pracuję, wielu moich znajomych tak robi. Możesz na początku zahaczyć się w jakiejś restauracji/barze/pubie, na infolinii lub w sieciówkach. Zazwyczaj pracodawcy w tych miejscach szukają studentów i są elastyczni jeśli chodzi o godziny pracy, dopasowują grafik pod plan zajęć na uczelni. Musisz obadać oferty w internecie, popytać znajomych, czy mają jakieś sprawdzone miejsca pracy:) No i oczywiście duże znaczenie ma też rodzaj studiów, jedne studia są mniej absorbujące, inne bardziej. Wiadomo- najciężej jest w okresie sesji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-19 17:53 przez emiiily.

studia dzienne a praca

19 maj 2013 - 17:52:12

Też się z chęcią dowiem :)

studia dzienne a praca

19 maj 2013 - 17:53:02

Pffff luuuzik. Chociaż zależy od kierunku. Ja dałam radę i do dziś (jestem na 3 roku) pracuję. Najczęściej studentów zatrudnia się do takich prac jak:
-telemarketing,
-ankiety,
-doradca finansowy,
-sprzedawca w sklepach odzieżowych, najczęściej dużych sieciówkach.

Kokosów zarobić się nie da, ale dorobić do codziennych wydatków owszem. Bycie studentem ma tą zaletę, że pracodawcy chętnie ich zatrudniają, bo nie muszą odprowadzać podatków itd.

Ja aktualnie pracuję (po kilku wcześniejszych doświadczeniach) w niepublicznej palcówce oświatowej, czyli pod mój kierunek studiów:) Od przyszłego roku idę na zaoczne żeby pracować już na cały etat.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-19 17:58 przez o_ou.

studia dzienne a praca

19 maj 2013 - 17:53:58

Chyba tylko umowy śmieciowe :) jakieś fastfoody, kino, praca na weekend. Nie za dużo uda Ci się odłożyć.

studia dzienne a praca

19 maj 2013 - 17:55:27

Pocieszyłyście mnie :) myślałam że jedno wyklucza drugie,interesowałaby mnie praca w jakiejś sieciówce,myślałam że nie ma tu elastycznych godzin pracy :)

studia dzienne a praca

19 maj 2013 - 17:58:17

ja pracuje jako hostessa :) średnio mam jakoś 4 dni pracy w ciągu miesiąca i mam z tego 600zl na miesiac :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-19 17:58 przez buffy131.

zweryfikowana
Posty: 2.295
Ostrzeżenia: 1/5

studia dzienne a praca

19 maj 2013 - 18:01:27

Wg mnie dużo zależy od rodzaju studiów. Moja koleżanka studiujaca germanistykę na UJ ma zaledwie 15 h zajęć w ciągu tygodnia, ja np. mam 30 h. Z moimi studiami ciezko byloby z pracą. Ode mnie z grupy nikt nie pracuje.

Najlepiej zobacz plan zajęc ze studiów, na które chcesz isć. Ile masz godzin w tygodniu itp. ;)

studia dzienne a praca

19 maj 2013 - 18:02:45

Cytat
buffy131
ja pracuje jako hostessa :) średnio mam jakoś 4 dni pracy w ciągu miesiąca i mam z tego 600zl na miesiac :)
no tak,że też nie pomyślałam o pracy hostessy,kiedyś już się tym zainteresowałam i wyleciało mi z głowy,fajna sprawa :)

studia dzienne a praca

19 maj 2013 - 18:05:58

Sądzę, że to też zależy od tego gdzie studiujesz, w miastach typowo studenckich o tą pracę ciężej. No i od grafiku, ja np mam masę zajęć, ale upchane w trzy dni, reszta tygodnia właściwie wolna :)

studia dzienne a praca

19 maj 2013 - 18:10:26

Ja pracuje i studiuje na kierunku technicznym, takze latwo nie jest, ale jakos daje rade na pol etatu w Zarze. Polaczenie studiow i pracy to naprawde oplacalny interes, warto sprobowac!!!!
Zycze powodzenia, na pewno sie uda!!!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sprawozdania, studia- problem.