Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wypadek w szkole..

13 kwi 2013 - 17:46:01

hej chciałam was prosić o pomoc, może któraś będzie mogła mi odpowiedzieć na pytanie
niedawno w szkole rzucając piłką lekarską na w-fie upadłam na głowę, następnego dnia pojechałam do lekarza który skierował mnie na badanie do szpitala. miałam zrobione prześwietlenie i tomografie okazało się że to wstrząśnienie mózgu
i właśnie chciałam się zapytać czy w tej sytuacji mogę ubiegać się o odszkodowanie ze szkoły
może któraś z was była w podobnej sytuacji bądź zna takie przypadki, proszę o pomoc

wypadek w szkole..

13 kwi 2013 - 17:49:41

wydaje mi się, że tak. moja koleżanka dostała piłką w palca, okazało się, że został złamany i dostała odszkodowanie.

wypadek w szkole..

13 kwi 2013 - 17:50:13

jak zdarzył Ci się wypadek nie tylko w szkole, ale np. podczas spaceru a jesteś ubezpieczona w szkole, należy Ci się odszkodowanie. Idź do szkoły a tam wszystkie kwestionariusze dostaniesz. Ja jak miałam wypadek u siebie na podwórku, a były wakacje, to dostałam odszkodowanie. Szkoła wyśle Cię na badania, które orzekną jaki masz % uszczerbku na zdrowiu (to będzie mówiło o wysokości odszkodowania).

wypadek w szkole..

13 kwi 2013 - 17:51:26

W sytuacjach typu złamanie palca itp. zawsze dostaje się odszkodowanie, ale nie wiem jak jest w przypadku wstrząśnienia mózgu :(

wypadek w szkole..

13 kwi 2013 - 17:53:35

nie mam pojęcia jak to jest ze wstrząsem ale jak ja złamałam palec na w-f to dostałam zwykłe odszkodowanie z ubezpieczalni, nie ze szkoły

wypadek w szkole..

13 kwi 2013 - 17:56:06

a w ogóle opłaca się, ile mogę dostać?
co do badań to mam wypis ze szpitala u tam są opisane wyniki badań które miałam.

zweryfikowana
Posty: 1.809
Ostrzeżenia: 1/5

wypadek w szkole..

13 kwi 2013 - 17:56:11

Możesz próbować, może dostaniesz.

wypadek w szkole..

13 kwi 2013 - 17:57:07

Cytat
maadziaa1991
jak zdarzył Ci się wypadek nie tylko w szkole, ale np. podczas spaceru a jesteś ubezpieczona w szkole, należy Ci się odszkodowanie. Idź do szkoły a tam wszystkie kwestionariusze dostaniesz. Ja jak miałam wypadek u siebie na podwórku, a były wakacje, to dostałam odszkodowanie. Szkoła wyśle Cię na badania, które orzekną jaki masz % uszczerbku na zdrowiu (to będzie mówiło o wysokości odszkodowania).
potwierdzam. ja mialam tak, ze na wfie robilam podczas zajec z koszykowki tzw "dwutakt'' i skręcilam kostke, z kula chodzilam 2 tygodnie. odszkodowanie wyplacaja wlasnie w zaleznosci od uszczerbku na zdrowiu, ja np dostalom cos okolo 120 zl
tylko czeka sie cos ponad miesiac albo okolo dwóch na pismo. Im wczesniej zlozysz papiery, tym wczesniej dostaniesz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-13 17:59 przez aguska9216.

wypadek w szkole..

13 kwi 2013 - 18:01:01

Cytat
elizabeth933
a w ogóle opłaca się, ile mogę dostać?
co do badań to mam wypis ze szpitala u tam są opisane wyniki badań które miałam.

a czemu się ma nie opłacać?

to jest zależne od tego jakim ubezpieczeniem jesteś objęta. jak miałam stłuczone śródstopie to nic nie dostałam bo okazało się ,że moje ubezpieczenie obejmuje tylko sytuacje gdy noga jest unieruchomiona np gipsem a ja gipsu nie miałam. Idź do sekretariatu i sie dowiesz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-13 18:01 przez 16kaja16.

niezweryfikowana
Posty: 630
Ostrzeżenia: 1/5

wypadek w szkole..

13 kwi 2013 - 18:03:59

No pewnie,idź. Koledze wrastał paznokieć i poszedł. Ile byś nie dostała to warto iść,przeciez nic nie tracisz.

wypadek w szkole..

13 kwi 2013 - 18:04:40

Opłaca się ;) Ja za samo pęknięcie kostki w nadgarstku dostałam dosyć sporo, miałam gips przez 2 tygodnie, a było to baardzo dawno :) (Teraz odszkodowania są większe)

wypadek w szkole..

13 kwi 2013 - 18:07:50

Ja kiedyś dostałam piłką w palec i miałam założoną szynę i dostałam wtedy odszkodowanie, więc myślę, że ty tym bardziej dostaniesz

niezweryfikowana
Posty: 710
Ostrzeżenia: 1/5

wypadek w szkole..

13 kwi 2013 - 18:08:19

jeżeli to WSTRZASNIENIE MÓZGU dało ci jakiś procent UBYTKU NA ZDROWIU to masz szanse na odszkodowanie,

wypadek w szkole..

13 kwi 2013 - 18:10:20

Należy ci się - trzeba wnioski złożyć odpowiednie i się czeka trochę

wypadek w szkole..

13 kwi 2013 - 18:12:35

Cytat
16kaja16
Cytat
elizabeth933
a w ogóle opłaca się, ile mogę dostać?
co do badań to mam wypis ze szpitala u tam są opisane wyniki badań które miałam.

a czemu się ma nie opłacać?

to jest zależne od tego jakim ubezpieczeniem jesteś objęta. jak miałam stłuczone śródstopie to nic nie dostałam bo okazało się ,że moje ubezpieczenie obejmuje tylko sytuacje gdy noga jest unieruchomiona np gipsem a ja gipsu nie miałam. Idź do sekretariatu i sie dowiesz.
to dziwne, bo ja gtipsu nie mialam, ale z kula chodzilam 2 tygodnie. jakos te procedury u ciebie dziwaczne, bo co stanie sie na terenie szkoly to jak naszybciej zglaszac. A propo wniosku autorko, ktory trzeba zlozyc tam trzeba bedzie podac swiadkow, jakies namiary do nich, opisac sytuacje, jak to sie stalo, jaki masz uszczerbek tzn piszesz ze wsztrzasnienie mózgu. Niby duzo pisania, ale sie nie zrażaj, bo przeciez od tego placisz ubezpieczenie w szkole, zeby w razie podobnej sytuacji móc z niego skorzystac. 120 zł piechota nie chodzi

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Warszawskie Licea ?