Obecnie rozmawiamy o:

Montaż Klimatyzacji

gorący temat

Dobry psycholog

43 minut temu

Druk ścienny

51 minut temu

Nowy samochód

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Praca Licencjacka Plagiat?

03 kwi 2013 - 00:47:13

Hejj. Właśnie zaczynam pisać pracę licencjacką i mam pytanie. Czy jak przepisuję zdanie z książki i zamienię wyrazy kolejnością czy jest to plagiat? Czy np jak dodam do zdania z książki jakieś własne słowo, bądź zastąpię jakieś słowo innym czy to tez będzie plagiat?
Jak uniknąć plagiatu dziewczyny POMOCY!! bo zgłupiałam:(

Praca Licencjacka Plagiat?

03 kwi 2013 - 00:51:35

O ile dobrze się orientuje to kilka słów pod rząd nie może się powtarzać, chyba 5.

Praca Licencjacka Plagiat?

03 kwi 2013 - 00:57:35

Tak, bo to nie są Twoje twierdzenia, tylko czyjeś. Jak zmieniasz słowa, ale pozostawiasz sens, to nie będzie to cytat, ale parafraza i w treści można dodać (albo pominąć, ja robiłam różnie,żeby jakoś to wyglądało) np. jak twierdzi X ... itp. oraz przypis,gdzie to można znaleźć :)

Praca Licencjacka Plagiat?

03 kwi 2013 - 01:04:55

wspolczuje Wam tych prac :D dobrze,ze na moim kierunku nic takiego pisac nie trzeba. o! :D

Praca Licencjacka Plagiat?

03 kwi 2013 - 01:08:42

u nas np można spokojnie pisać z książek tylko maja być przypisy.A tłumacza to tym, że my sami nic nowego nie wymysliliśmy, żadnych teorii itp wiec co niby mielibyśmy jako swoje własne pisać... to co wiemy wiemy na podstawie książek, prac itp innych ludzi ...

Praca Licencjacka Plagiat?

03 kwi 2013 - 01:14:07

wydaje mi się, że jak zmieniasz słowa na swoje, lub ich kolejnośc ale sens pozostaje ten sam (wiadomo ;) ) to nie jest plagiat, ale chętnie poczytam Wasze opinie, bo sama na dniach zaczynam się brac za mój licencjat.. (szczerze, to wolałabym egzamin z 3 lat.. niż pisac coś co i tak jest już napisane i potwierdzone naukowo..)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-03 01:16 przez Anita__91.

Praca Licencjacka Plagiat?

03 kwi 2013 - 01:14:17

dziwne, że promotor tego nie objaśnił:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-03 01:15 przez pk123.

Praca Licencjacka Plagiat?

03 kwi 2013 - 01:15:47

to jest praca licencjacka, a nie doktorat,
musisz się posiłkować pracami naukowymi,
tylko jak parafrazujesz jakieś słowa z książki to na końcu tych odwzorowanych zdań wstawiasz przypis,
możesz też np. napisać coś w stylu: jak twierdzi Iksiński..., według XYZ... i na końcu też przypis skąd to wzięłaś



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-03 01:16 przez pauli05.

Praca Licencjacka Plagiat?

03 kwi 2013 - 01:22:14

Mój promotor jak się go pytałam to on mówił że jak napiszę tak będzie. Nie interesuje się kompletnie. Chcę ten licencjat dobrze napisać i szukam informacji jak uniknąć plagiatu i ciężko dziewczyny co kol wiek znaleźć. Aż czasem załamuję się a to tylko licencjat..

Praca Licencjacka Plagiat?

03 kwi 2013 - 01:26:53

Cytat
Madzia166pl
Mój promotor jak się go pytałam to on mówił że jak napiszę tak będzie. Nie interesuje się kompletnie. Chcę ten licencjat dobrze napisać i szukam informacji jak uniknąć plagiatu i ciężko dziewczyny co kol wiek znaleźć. Aż czasem załamuję się a to tylko licencjat..

trochę Cię rozumiem ;) dlatego ten wątek dla mnie będzie również przydatny :)

Praca Licencjacka Plagiat?

03 kwi 2013 - 01:38:26

Jest taka strona plagiat.pl, na której można sprawdzić swoją pracę pod kątem podobieństwa do innych tekstów. Wynik podawany jest w procentach (A z tego co się orientuję to ileś tam procent w pracy jest dopuszczalne). Oczywiście jest to płatne, ja za swoją pracę mgr zapłaciłam coś kolo 40 zł. Ale warto bo byłam przynajmniej spokojna :)

Praca Licencjacka Plagiat?

03 kwi 2013 - 17:34:54

Ja słyszałam żeby właśnie z takich stron nie korzystać bo Twoja praca już tam zostaję i może być cała plagiatem jak uczelnie będzie to sprawdzać;)

Praca Licencjacka Plagiat?

03 kwi 2013 - 17:39:55

Ja własnie jestem na etapie 3 działu:)
Żeby nie wyszedł plagiat rzeczywiście 5 słów pod rząd nie może się powtarzać, wystarczy umieścić między nimi jakiś "ozdobnik" tyle że do tego trzeba robić przypisy

Praca Licencjacka Plagiat?

03 kwi 2013 - 17:42:41

ja tez teraz pisze prace i pisząc z ksiazki zmieniam delikatnie najprostsze słowa czasem nawet z "a także" na "oraz" hehe czy cos tego typu i do tego czasem jakiś szyk przestawny w zdaniu i gra ;)
poza tym duzo przypisów, a jedna dziewczyna tam dobrze napisała zeby pisac np "tak jak twierdził X" i dalej coś tam swoimi słowami, zeby wiadome było czyja to teoria.

Praca Licencjacka Plagiat?

03 kwi 2013 - 17:43:40

nie jesli zrobisz przypis

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

przeniesienie z uczelni prywatnej na państwową