Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 7 8 9 -->

Technikum czy liceum ??

21 mar 2013 - 15:50:21

Wiem, że każda szkoła inna, inny poziom, ludzie itd. Uczę się dobrze, ale rozważam o pójściu do technikum. Liceum też wchodzi w grę. I tu mam dla was pytanie - czy to prawda, że po liceum i studiach czasami gorzej jest z pracą, niż po samym technikum ? Jaką szkołę wy wybrałyście i czy jesteście z niej zadowolone ?

Technikum czy liceum ??

21 mar 2013 - 15:52:44

to ze jestes orłem nie oznacza ze musisz isc do liceum:) po technikum i liceum mozesz isc na studia:)
a co do technika to raczej po szkole średniej nie masz nic..jedynie zawod jakis tam techniczny, dalej jesli chcesz miec technika to studium w kierunku ktory chcesz a jesli magistra studia:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-21 15:54 przez machito.

Technikum czy liceum ??

21 mar 2013 - 15:54:15

chciałam iść do technikum ekonomicznego bądź hotelarskiego, ale jednak wybrałam liceum bio-chem i a później wybieram się na studia/studium farmacja, myślę że dobrze że poszłam do liceum :)

Technikum czy liceum ??

21 mar 2013 - 15:54:45

Ja już jakiś czas temu skończyłam, ale gdybym mogła wybrać ponownie- poszłabym do technikum. Ma się i zawód, i maturę, a i na studia można iść.

Technikum czy liceum ??

21 mar 2013 - 15:55:21

no wow! ja tez bylam po liceum biol chem :)! poszłam te technika farmacji bo na studia sie nie dostałam:)!

Technikum czy liceum ??

21 mar 2013 - 15:55:23

Ja jestem w liceum i szczerze, to żałuje, że nie poszłam do technikum. W tym roku matura, a ja nie mam kompletnie planów jakie studia wybrać. Po technikum mam nie tylko mature, ale i zawód.

Technikum czy liceum ??

21 mar 2013 - 15:55:54

z pracą to różnie, ogólnie jest ciężko o jakąkolwiek
gdybym miała cofnąć czas poszłabym do technikum

Technikum czy liceum ??

21 mar 2013 - 15:57:44

jeżeli masz na siebie już jakiś konkretny plan i wiesz co chcesz robić w życiu lub co pózniej studiować to polecam liceum.
a jeśli nie - wtedy technikum. masz 4 lata na zastanowienie "co dalej" i prócz matury jeszcze zawód :)

Technikum czy liceum ??

21 mar 2013 - 15:58:31

Chodziłam do liceum, z perspektywy czasu widzę, że technikum byłoby lepsze :)

Technikum czy liceum ??

21 mar 2013 - 16:00:31

Poszłam do technikum, teraz jestem na studiach, jestem zadowolona, bo oprócz tego, ze mam zawód, mogę rozwijać się dalej. Dlatego dla mnie technikum jest lepsze. Dwa razy więcej pracy, bo przedmioty maturalne i przedmioty zawodowe trzeba opanować, ale mam więcej możliwości dzięki temu :).

zweryfikowana
Posty: 417
Ostrzeżenia: 2/5

Technikum czy liceum ??

21 mar 2013 - 16:00:57

technikum! nie wiesz jak zycie potoczy Ci się za 3-4 lata, a tak to już pracować możesz

Technikum czy liceum ??

21 mar 2013 - 16:01:11

wybrałam liceum (bio-chem) i nie żałuję, tylko mam dylemat czy wybrać medycynę, farmację, biotechnologię, a może fizjoterapię lub analitykę medyczną na uniwersytecie medycznym :\

Technikum czy liceum ??

21 mar 2013 - 16:03:56

Technikum milion razy lepsze niz to smieszne liceum po którym g*wno sie ma i rozmszmieszaja mnie ludzie którzy sądza ze do technikum idą gorsi ludzie czy tez gorzej sie uczący...po technikum masz przygotowanie jakiekolwiek w danym zawodzie a po liceum co? nic

Technikum czy liceum ??

21 mar 2013 - 16:04:09

To zależy co chcesz w życiu robić. Ja wybrałam liceum i żałuję. Teraz kończę studia finansowe i uważam, że o wiele łatwiej by mi było po technikum ekonomicznym, obyta bym byłam z tymi finansowymi sprawami a po liceum na profilu matematycznym to tylko matematykę miałam w małym palcu.

Technikum czy liceum ??

21 mar 2013 - 16:04:37

ja skończyłam technikum o profilu logistycznym na studiach jestem na administracji. I nawet nie które przedmioty się nakładają. Ale ogólnie jestem zadowolona, że poszłam do technikum w końcu teraz mam wykształcenie średnie zawodowe :)) a to tylko rok dłużej

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Anglistyka?