Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Angielski

15 mar 2013 - 10:19:53

Jak jest u Was ze znajomością angielskiego? Ja miałam tylko w liceum, z czego w 3 klasie nauczycielka zajmowała się tylko osobami, które zdawały maturę z tego języka (zdawałam z innego). A teraz na studiach wybrałam inny język. Zresztą na angielskim i tak by mnie nie chcieli, bo musi być poziom minimum b1. A tym, którzy mają niższy kazali iść na inny język. A ja po 2 latach uczenia na pewno nie osiągnęłam poziomu b1. Chciałam iść na angielski dodatkowy dla początkujących, jednak okazało się, że za to są dodatkowe punkty ECTS, za które trzeba płacić. A kurs jeśli się w ogóle zacznie to i tak dopiero w przyszłym semestrze. I teraz się zastanawiam, co ja mam robić, w każdej pracy wymagają angielskiego, a ja nawet nie mam możliwość się go nauczyć. W liceum angielski to była dla mnie czarna magia, a co mówić uczyć się samemu ;/.

Już wiem, dziękuję za rady :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-15 11:26 przez Owenka303.

Angielski

15 mar 2013 - 10:23:09

ja bym sie uczyła sama, zresztą tak robię.

Angielski

15 mar 2013 - 10:26:17

dlatego najpierw poszłam na filologie angielską :) potem wymyśle co chce robić w życiu :)

Angielski

15 mar 2013 - 10:26:34

zacznij uczyć się sama w internecie są strony z gramatyką, tekstami, słuchankami, do tego oglądaj filmy bez napisów - osłuchasz się, czytaj książki po angielsku (zacznij od łatwych)

Angielski

15 mar 2013 - 10:26:41

Cytat
kiciek1985
ja bym sie uczyła sama, zresztą tak robię.
A jak z gramatyką? Bo z samego czytania gramatyki i tak nie rozumiałam, musiał mi ktoś tłumaczyć ;/

Angielski

15 mar 2013 - 10:28:13

Ja angielskiego ze szkoły wcale nie wyniosłam.

Na szczęście w młodym wieku gdy miałam jakieś 15lat mój starszy brat zaszczepił ze mnie zamiłowanie do gier :) Gra w języku angielskim, rozmawiasz z ludzi z całego świata więc siłą rzeczy uczysz się w mega przyjemny sposób :)

Teraz mam 22lata, z matury miałam 80% (byłoby więcej gdyby mnie nie pytali o wyboru do sejmu i senatu :D) na studiach jestem w grupie zaawansowanej.

Uwielbiam ten język, chociaż nie byłam nigdzie za granicą, kiedy gram rozmawiam z ludźmi przez mikrofon po ang.bez żadnych oporów!

Szkoda, że niestety nie mam już tyle czasu grać xD.

World of Warcraft serce

Angielski

15 mar 2013 - 10:29:02

ucz się sama :) jest masa stron do tego, wystarczy poszukać. niektóre płatne, ale można znaleźć ciekawe darmowe :) dodatkowo na android jest sporo aplikacji wiec mozesz sie uczyc gdziekolwiek jestes :) sluchaj duzo piosenek po angielsku, zapamietuj je :) ogladaj tez seriale po ang :)

Angielski

15 mar 2013 - 10:30:43

Cytat
Owenka303
Cytat
kiciek1985
ja bym sie uczyła sama, zresztą tak robię.
A jak z gramatyką? Bo z samego czytania gramatyki i tak nie rozumiałam, musiał mi ktoś tłumaczyć ;/

akurat u mnie z gramatyką nie ma problemu, w podstawówce nas wymaglowli z gramatyki a nie nauczyli słówek, na studiach i w liceum były za to same słówka.
także teraz nadrabiam to czego nie pamiętam.
a nie mozesz kupić sobie ksiażek, gdzie są wyjaśnione zasady gramatyki.
przecież tego jest mnóstwo.

Angielski

15 mar 2013 - 10:39:40

Kup sobie program "Profesor henry" i sama się ucz. Program ten jest o tyle dobry, ze uczy prawidłowej wymowy, lepsze to niż nauka przy samej książce :)

zweryfikowana
Posty: 1.605
Ostrzeżenia: 1/5

Angielski

15 mar 2013 - 10:41:38

jest mnóstwo kursów i szkół językowych i nawet nie tak drogo a jak nie to prywatne lekcje

Angielski

15 mar 2013 - 10:42:41

Cytat
Strawb3rry
dlatego najpierw poszłam na filologie angielską :) potem wymyśle co chce robić w życiu :)
przecież filologia to nie kurs językowy, musisz dobrze znać język, bo zajęcia są po ang, więc takie rady dla tych, którzy chcą się nauczyć odpadają

Angielski

15 mar 2013 - 10:43:42

wyluzuj. często to jest strach, a potem i tak powtarza się gramatykę, słówka w domu możesz tłumaczyć. nauczycielce wyjaśnij, laczego nie mówisz / mało mówisz po angielsku i tyle. lekcje na studiach przecież nie sa takie wymagające (niestety).

Angielski

15 mar 2013 - 10:45:53

Moim zdaniem języka od strony "praktycznej" jakiej wymaga się w pracy nie nauczysz się na samych kursach itp. ważne jest aby się samemu osłuchać oczytać w języku. Nie wiem czytaj teksty piosenek z tłumaczeniami strasznie łatwo wtedy słówka wchodzą do głowy, oglądaj filmy po angielsku czytaj jakieś pierdoły:P

Angielski

15 mar 2013 - 10:46:23

A, ściągnij sobie Beate Pawlikowską "Blondynka na językach".
Poleciłam teściowi i dzielnie powtarza zdania.
I oglądanie seriali w języku angielskim jest pomocne, ja czasem oglądając HIMYM albo Chirurgów wyłapuje błędy w tłumaczeniu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-15 10:47 przez kiciek1985.

Angielski

15 mar 2013 - 10:54:13

Cytat
SunFlower23
wyluzuj. często to jest strach, a potem i tak powtarza się gramatykę, słówka w domu możesz tłumaczyć. nauczycielce wyjaśnij, laczego nie mówisz / mało mówisz po angielsku i tyle. lekcje na studiach przecież nie sa takie wymagające (niestety).
Ale ja nie mam angielskiego na studiach. Były takie osoby, co próbowały mimo wszystko się wbić z niższym poziomem, ale to nic nie dało. Dzięki za rady, chyba faktycznie trzeba się za coś wziąć. ;) wprawdzie niektóre opcje odpadają (nie gram w gry, ale podziwiam osobę wyżej, która nauczyła się angielskiego z gier ;D), a kursy i szkoły językowe są dla mnie za drogie (jakby było inaczej to od podstawówki bym siedziała już na kursach albo korkach ;D). No nic wykorzystam inne możliwości ;D.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-15 10:58 przez Owenka303.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Projektowanie mody