Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 7 8 9 -->

samodzielna nauka języków obcych :)

18 lut 2013 - 10:48:02

hej, czy któraś z Was uczyła się sama języków obcych? Nie chodzi mi o języki, których uczyłyście się w szkole, tylko inne, które Was interesują i ciekawią :) Jakie są wasze metody? Których języków chciałybyście się nauczyć? :)
?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-18 10:49 przez Violy.

samodzielna nauka języków obcych :)

18 lut 2013 - 10:51:29

moja koleżanka sama nauczyła się j. angielskiego. Teraz mówi biegle i trudno jej dorównać...

samodzielna nauka języków obcych :)

18 lut 2013 - 10:51:38

ja:) suahili :)
ale nie mam z kim rozmawiać, a język nieużywany dłuższy czas szybko się zapomina, miesza....
ponadto niemiecki, ale mama sie go uczyla więc ja jej podkradałam książki i robiłam sobie sprawdziany :D
ot natura lingwisty.....

samodzielna nauka języków obcych :)

18 lut 2013 - 10:54:13

oj nie bo nie mam jakoś zaparcia

ale chętnie poczytam metody innych :)

samodzielna nauka języków obcych :)

18 lut 2013 - 10:57:31

ja bym chciala w wielu jezykach :) najlepsza metoda to poprostu rozmawiac z kims w tym jezyku codziennie, samo wchodzi :)

samodzielna nauka języków obcych :)

18 lut 2013 - 11:01:35

ja mimo ze uczylam sie angielskiego 11 lat, to i tak teraz sama powtarzam wszystko z podrecznikow, kursow w necie itp.

francuski - 6 lat w szkole, nic nie umiałam, a na urodziny rok temu dostałam kurs od podstaw francuskiego 'krok po kroku' z plytami itp. i w zeszycie od początku pisalam podstawowe zwroty zdania - tak jak pamietam z 4 klasy naukę angielskiego w szkole.

słowacki - tak jak powyzej plus stronka www z kurem slowackiego za darmo - naprawdę super sprawa:) + zeszyt tak jak powyzej.

Prócz tego - interpals.net i rozmowa czy pisanie listow z ludzmi :)

Codziennie przed snem powtarzam sobie z zeszytow to co juz umiem :)

samodzielna nauka języków obcych :)

18 lut 2013 - 11:02:03

Hebrajski:
Ja zaczęłam od alfabetu, później słówka jakieś pojedyncze, zwroty takie najprostsze (jak masz na imię, gdzie mieszkam, co lubię robić etc) niestety nie wiem jak z wymową bo nie mam z kim rozmawiać ale pisemnie dawałam radę ;)

samodzielna nauka języków obcych :)

18 lut 2013 - 11:12:55

Ja próbuje coś z rosyjskim. I chciałabym nauczyć się wszystkich języków słowiańskich :D czeski, słowacki itp. Za to nienawidze angielskiego. Obleśny jest.

samodzielna nauka języków obcych :)

18 lut 2013 - 11:14:44

Cytat
estusia
oj nie bo nie mam jakoś zaparcia

ale chętnie poczytam metody innych :)

samodzielna nauka języków obcych :)

18 lut 2013 - 11:22:57

ja coś ćwiczyłam, ale niestety, nawaliły mi się najpierw matury a potem wyjazd i ulepszanie angielskiego, więc z innych swoich ulubionych musiałam zrezygnować .. Ale po prostu oglądałam filmy z napisami, by kojarzyć słowa, miałam słownik i z niego korzystałam i często w życiu codziennym zastępowałam słowa polskie słówkami obcymi

samodzielna nauka języków obcych :)

20 lut 2013 - 12:55:04

w liceum trafiłam do klasy, gdzie każdy miał angielski na poziomie B2, a ja zero, bo całe życie niemiecki. w ciągu 10 miesięcy wyrównałam poziom! byłam w szoku, że na teście końcowym wyprzedziłam większośc klasy!
jak to zrobiłam? hmmm moją metodę określam życiową :D
seriale i filmy po angielski najpierw z napisami polskimi, potem z angielskimi; piosenki po angielsku z napisami; czytanie artykułów w Internecie; oglądanie prognozy pogody; książki i czasopisma (w empiku można kupić). a nad gramatyką siedziałam z książkami, bo na to chyba nie ma innej metody.
;) wkrótce zamierzam tak podejść do hiszpańskiego, tylko szkoda, że nie jest on tak powszechnie używany w życiu jak angielski

samodzielna nauka języków obcych :)

20 lut 2013 - 13:01:08

dziewczyny, czy możecie polecić jakieś strony/programy do samodzielnej nauki języka angielskiego?

zweryfikowana
Posty: 1.924
Ostrzeżenia: 5/5

samodzielna nauka języków obcych :)

20 lut 2013 - 13:03:00

Cytat
SunFlower23
w liceum trafiłam do klasy, gdzie każdy miał angielski na poziomie B2, a ja zero, bo całe życie niemiecki. w ciągu 10 miesięcy wyrównałam poziom! byłam w szoku, że na teście końcowym wyprzedziłam większośc klasy!
jak to zrobiłam? hmmm moją metodę określam życiową :D
seriale i filmy po angielski najpierw z napisami polskimi, potem z angielskimi; piosenki po angielsku z napisami; czytanie artykułów w Internecie; oglądanie prognozy pogody; książki i czasopisma (w empiku można kupić). a nad gramatyką siedziałam z książkami, bo na to chyba nie ma innej metody.
;) wkrótce zamierzam tak podejść do hiszpańskiego, tylko szkoda, że nie jest on tak powszechnie używany w życiu jak angielski

Gratuluje! Ja po 13 latach nauki angielskiego jestem na poziomie B2... tak taki system edukacji mamy w Polsce.

Niemieckiego się uczyłam... ale nic nie umiem, a warto by było się za to zabrać, bo mieszkam obok miejscowości turystycznych, zdrojowych, gdzie przyjeżdża wielu Niemców i do pracy poszukują ludzi z niemieckim.

A dla przyjemności za słoweński się wezmę. Więc przydadzą mi się wasze metody. Osobiście preferuje tzw. fiszki ze słówkami, ale jeszcze gramatyka... testy online nie raz można znaleźć i się sprawdzić z gramatyki :)

samodzielna nauka języków obcych :)

20 lut 2013 - 13:06:28

Cytat
sylcia08
dziewczyny, czy możecie polecić jakieś strony/programy do samodzielnej nauki języka angielskiego?

odwiedziłam ich kilka, ale mnie nudzą dość szybko. proponuję znaleźć jakiś podręcznik, który Cię ukierunkuje (np. w antykwariatach używane, można na miejscu je poprzeglądnąć i wybrać odpowiedni dla siebie), a potem szukać ćwiczeń online z gramatyki, testów ze słówek, albo blogów o nauce angielskiego - tam są dość fajne artykuły.

nic Ci nie polece - google "blog z nauką angielskiego"

samodzielna nauka języków obcych :)

20 lut 2013 - 13:08:51

Mi się dobrze uczy, kiedy ściągam film po np. angielsku wraz z angielskimi napisami :)

Jest dość łatwa metoda i przyjemna, polecam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Animacja w gimpie