Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 9
niezweryfikowana
Posty: 33
Ostrzeżenia: 2/5

samodzielna nauka języków obcych :)

15 lip 2017 - 16:23:02

Tak, angielskiego z kursem "First steps in english" - to było dość dawno, więc ten kurs był z 12oma kasetami. Moja żelazna zasada - systematyczność, czyli codziennie, choćby tylko 15 minut, ale każdego dnia. To naprawdę skutkowało, ale robiłam dużo samodzielnych powtórek, pisania tekstów z pamięci. Potem pisałam listy z 2 Brytyjczyków (bez użycia słownika, tylko tyle ile miałam w głowie) Efekt był całkiem niezły, ale teraz już nie mam motywacji, bo zdrowie nie pozwala mi już nigdzie pojechać, i czasu jest mniej. Zdaję sobie sprawę, że ta metoda jest dobra tylko dla tych co potrafią sami trzymać się w karbach, mnie się to udawało. Jeśli samodyscyplina jest twoją domeną, to jest to niezły sposób, tani, nie usztywnia programu dnia - robisz to kiedy masz czas, ...

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 5/5

samodzielna nauka języków obcych :)

05 lut 2018 - 10:59:05

Samodzielna nauka języków to jednak nie dla mnie. Trudno wtedy opanować chociażby umiejętność rozmowy w języku obcym. Najskuteczniej uczyć się na kursach, w małych, kameralnych grupach. We Wrocławiu dobrze można podszkolić się w <moderacja> :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-05 15:56 przez moderator.

samodzielna nauka języków obcych :)

22 lut 2018 - 15:51:58

Moim zdaniem to jest możliwe, ale trzeba mieć dużo samozaparcia i szczególnie dobre źródło wiedzy. Inaczej nie ma szans. Warto też korzystać z dobrych kursów, np. tu jest ciekawy <moderacja> kurs rosyjskiego online :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-03-27 22:38 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 3/5

samodzielna nauka języków obcych :)

27 mar 2018 - 21:03:48

Samodzielna nauka języków obcych to temat rzeka, który urósł do rangi legendy.
Zmień wszystkie swoje urządzenia na <moderacja> język angielski czy inny docelowy. Biorąc pod uwagę, ile godzin dziennie większość z nas spędza z naszymi oczami przyklejonymi do naszych ekranów, zmiana języka wyświetlania urządzenia może znacznie zwiększyć naszą ekspozycję na język docelowy.
Oznacz kluczowe elementy w domu i biurze na język docelowy. Stary pomysł, ale dobry. Tak jak zmiana języka urządzenia zwiększa ekspozycję na słownictwo kontekstowe w ciągu dnia, etykietowanie przedmiotów w domu i biurze osiągamy ten sam cel. Różnica polega na tym, że etykiety są prostsze w użyciu, co oznacza, że nauczysz się wielu przydatnych słówek, które są niezbędne, bo są w Twoim otoczeniu.
Twórz stałe przypomnienia wizualne w swoim środowisku. Umieść karty słówek na swoim stoliku nocnym, umieść aplikacje językowe na ekranie głównym urządzenia.
Utwórz instrukcje "Kiedy robię X, potem robię Y". Na przykład: "Kiedy się budzę, natychmiast przeglądam 15 fiszek." Wyraź te stwierdzenia związane z konkretnymi porami dnia, określonymi miejscami lub innymi czynnościami wykonywanymi regularnie.
To tak tylko na początek :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-03-27 22:35 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ankieta - proszę o pomoc !