Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 16:29:32

No proste, ze w technikum jest matura ;D

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 16:29:38

przeciez po technikum tez masz maturę ... mało ambitne masz plany i radze iść jednak do ogólniaka skoro nie masz żadnych ambicji i aspiracji bo moze wówczas odnajdziesz swoja drogę :)

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 16:30:17

Cytat
koteczek710
w technikum zdaje się egzamin zawodowy czy jak to się nazywa. ;d
no egzamin to wiem . Siostra była w gastronomicznym i zdawała egz. prze komisją;) Matury nie pisała.

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 16:31:41

Cytat
femmy
Cytat
lady_check
Ja także za rok kończę gimnazjum i wybieram się do liceum,na profil humanistyczny.Jeżeli się nie dostanę wybieram liceum chemiczne.
No , a jeżeli Ty masz ambicje na technikum lub zawodówkę to może wybierz technikum odzieżowe,czy coś w tym stylu.Nie rozglądam się za tego typu szkołami więc trudno mi doradzić.
nie no ... humanistyka odpada .. Technikum odzieżowe powiadasz? na czym to polega?
Technika się kłania,jakieś zajęcia projektowania odzieży,modelarstwa,więc jeżeli nie masz takich zdolności to odpada.Moja siostra chodziła tam rok,ale się przepisała do innego technikum.

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 16:31:53

Cytat
femmy
Cytat
anuteczka
może technikum gastronomiczne albo jakiś ekonomik? Choć szczerze ci powiem jeśli nie jesteś ukierunkowana i nie masz żadnych poważniejszych zainteresowań i nie wiesz co chcesz robić w życiu - nie dziwię się bo w Twoim wieku miałam tak samo - to raczej polecałabym ci liceum ogólnokształcącego lub ewentualnie jakieś profilowane.

i co ja po tym profilowanym albo ogólnokształcącym będę robiła? powiedz Ty mi..:)

Pójdziesz na studia i będziesz dużo bardziej wykształconym człowiekiem z większymi perspektywami niż po technikum czy zawodówce. Ale jeśli masz tego typu ambicje i chcesz sprzedawać za ladą całe życie, ewentualnie kucharką, kelnerką czy krawcową to ok :). Wydaje mi się, że trzeba myśleć bardziej perspektywicznie niż na poziomie "nie chce zdawać matury, bo nie".

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 16:35:15

Cytat
anuteczka
Cytat
femmy
Cytat
anuteczka
może technikum gastronomiczne albo jakiś ekonomik? Choć szczerze ci powiem jeśli nie jesteś ukierunkowana i nie masz żadnych poważniejszych zainteresowań i nie wiesz co chcesz robić w życiu - nie dziwię się bo w Twoim wieku miałam tak samo - to raczej polecałabym ci liceum ogólnokształcącego lub ewentualnie jakieś profilowane.

i co ja po tym profilowanym albo ogólnokształcącym będę robiła? powiedz Ty mi..:)

Pójdziesz na studia i będziesz dużo bardziej wykształconym człowiekiem z większymi perspektywami niż po technikum czy zawodówce. Ale jeśli masz tego typu ambicje i chcesz sprzedawać za ladą całe życie, ewentualnie kucharką, kelnerką czy krawcową to ok :). Wydaje mi się, że trzeba myśleć bardziej perspektywicznie niż na poziomie "nie chce zdawać matury, bo nie".
nie no wiesz,ta jak Ty to ujęlaś .. to.. moja mama jest krawcową i jest bardzooo zadowolona . Siostra skończyła szkołe gastronoma,też jest zadowolona . I stanie za ladą nie jest takie trudne ;] nie muszę siedzieć za biurkiem i być jakaś mega wykształcona . Chodzi o to ,że.. nie chce mi si.ę dalej tego rozwijać . Nie mówię odrazu że matrura nie bo nie,tylko oczywiście lepiej byłoby bez. wiadomo ;] i jeszcze nie podjęłam decyzji..;]

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 16:35:32

Jejq w technikum jest normalnie matura + dodatkowo egzaminy zawodowe,o czym wy mówicie,w zawodówce nie ma matury,ale w każdym technikum jest..A myślisz że bez matury dostaniesz jakąś pracę,chyba że dorywczą!Kiepskie masz ambicje,teraz każdy na studia się wybiera i po tym jest jakaś przyszłość a nie po technikum..

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 16:36:53

ja chodze do tech architektury krajobrazu zajefajny kierunek

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 16:37:55

Cytat
LUIZKA
Jejq w technikum jest normalnie matura + dodatkowo egzaminy zawodowe,o czym wy mówicie,w zawodówce nie ma matury,ale w każdym technikum jest..A myślisz że bez matury dostaniesz jakąś pracę,chyba że dorywczą!Kiepskie masz ambicje,teraz każdy na studia się wybiera i po tym jest jakaś przyszłość a nie po technikum..
nie irytuj się tak;)
ja naprawdę nie muszę być tak mega wykształcona jak Ty ;]

a czyli uważasz ,że człowiek pracujący w sklepie czy coś ma kiepskie ambicje ? hm,cieeekawe;)

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 16:39:17

Cytat
LUIZKA
Jejq w technikum jest normalnie matura + dodatkowo egzaminy zawodowe,o czym wy mówicie,w zawodówce nie ma matury,ale w każdym technikum jest..A myślisz że bez matury dostaniesz jakąś pracę,chyba że dorywczą!Kiepskie masz ambicje,teraz każdy na studia się wybiera i po tym jest jakaś przyszłość a nie po technikum..

dokladnie. zeby sie zastanawiac gdzie sie chce isc, to moze najpierw sie czegos dowiedz... matura jest normalnie+ egzamin zawod. nie chcesz zdawac matury-nie zdajesz, proste...

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 16:40:31

Ja skończyłam teraz gimnazjum i idę do technikum budowlanego,bo planuję być kiedyś architektem ;)
To zależy od Ciebie gdzie chcesz iść do szkoły,każdego interesuje coś innego ;)
Pozdrawiam ;)

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 16:40:33

Na brak ambicji nic się nie poradzi. ZA 6 lat jak już będziesz po technikum to się okaże, że nie ma dla ciebie pracy. Wiesz dlaczego, bo teraz tysiące ludzi idą na studia i z całą pewnością pracodawca jeśli będzie miał do wyboru ciebie i kogoś kto skończył studia, na pewno nie wybierze Ciebie. Jeśli już teraz nie masz ambicji to na pewno w życiu łatwo ci nie będzie.

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 16:40:56

Cytat
femmy
Cytat
LUIZKA
Jejq w technikum jest normalnie matura + dodatkowo egzaminy zawodowe,o czym wy mówicie,w zawodówce nie ma matury,ale w każdym technikum jest..A myślisz że bez matury dostaniesz jakąś pracę,chyba że dorywczą!Kiepskie masz ambicje,teraz każdy na studia się wybiera i po tym jest jakaś przyszłość a nie po technikum..
nie irytuj się tak;)
ja naprawdę nie muszę być tak mega wykształcona jak Ty ;]

a czyli uważasz ,że człowiek pracujący w sklepie czy coś ma kiepskie ambicje ? hm,cieeekawe;)


No sądzę że stanie za ladą to szczyt ambicji każdego człowieka,właśnie na takim stanowisku są osoby bez ambicji i bez szkoły,którzy nigdzie indziej nie dostaną pracy,proste hehe

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 16:41:54

Ja jestem w technikum ekonomicznym i za rok piszę maturę jest obowiązkowa, pierwsze słyszę żeby w tech się matury nie pisało! I są jeszcze w czerwcu egzamin zawodowy!

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 16:42:48

Najgorsze jest to, ze Ty chcesz iść do technikum czy zawodówki nie dlatego, że coś konkretnie Cie interesuje, bo masz jakieś pasje tylko dlatego, że nie chce ci się zdawać matury!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dokąd po gimnazjum !?