Obecnie rozmawiamy o:

Rewelacyjne okna

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 17:25:36

Możesz iść do szkoły o kierunku jaki chcesz ,jeśli nie będziesz czuła się na siłach nikt nie zmusi cię do zdawania matury ,a warto spróbować to nic nie kosztuje .Nie napisałaś czym się interesujesz więc trudno cokolwiek doradzać .Ja skończyłam studia i pracuje w szpitalu ,ciężko ale ciekawie

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 17:29:42

ojj jak dla mnie wybór szkoly do tej pory był najgorszy a raczej jest bo w dalszym ciągu nie wiem gdzie chce iśc. . . na początku chciałam bardzo iśc do ekonomika do liceum na usługowo-gospodarczy, gdy bylo juz wiadomo gdzie kto sie dostał byłam po prostu załamana bo przyjeli mnie do technikum do ekonomika na architekture krajobrazu. Przez cały dzień chodziłam i ryczałam na drugi dzień jechałam na szczescie na obóz więc mogłam na jakis czas o tym zapomnieć :) a gdy wróciłam dowiedziałam sie że rodzice przeniesli mnie do tego liceum co chciałam, niestety nie wiedziec czemu zmieniłam zdanie i chce iśc do technikum chyba ze względu na klase bo wydaje sie fajna niż ta w liceum :) no i pisałam podanie o przeniesienie do technikum :) dopiero pod koniec sierpnia bedzie wiadomo czy mnie przeniesli a jeśli nie to na początku września bede musiała "kogoś ciągnąc za rękaw" jak to stwierdziła sekretarka :) a teraz powiem wam szczerze ze znowu nie wiem gdzie chce iść technikum czy liceum? juz co bedzie :) jak na razie jestem w liceum :) ale chyba wole technikum zresztą masz po nim zawód to juz jakieś zabezpieczenie :) na studia i tak ide wogóle w innym kierunku :) ale wybór szkoły po gimnazjalnej jest masakrycznie trudny :/

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 17:32:16

Cytat
lady_check
Cytat
femmy
Cytat
anuteczka
Ale w technikum też się zdaje maturę...
w technikum matura ? ;o
moja koleżanka jest w tech.hotelarskim , ona nie zdaje żadnej matury .
Tak,w technikum jest obowiązkowo matura.Teraz bez matury trudno o dobrą pracę.
zgadzam sie że matura jest :) no i jakiś tam egzamin też :)

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 17:35:13

Cytat
Avonelka
ja chodze do tech architektury krajobrazu zajefajny kierunek
jejku powiedz mi jak jest na tym profilu :) i jak wygląda mniej więcej ten egzamin bo tego to sie chyba najbardziej boje :)

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 17:35:24

W technikum też zdajesz mature, tylko że tam Cie przygotowują do konkretnego zawodu, plus wyk.średnie...
(Tak myślałem że gimnazjum)

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 17:43:45

Miracles1 pewnie już tu nie zajrzysz ale czyżbyś chodzila do MZSP? :D zazdroszcze mojemu chłopakowi zawodu poligrafa, teraz juz jestem na studiach ale gdybym miała wybierać raz jeszcze poszłabym do jakiegoś technikum ciekawego a nie do LO gdzie moim zdaniem zmarnowałam 3 lata życia ;) a po technikum rownie dobrze na studia mozna iść

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 18:00:50

Ja długo nie wiedziałam gdzie chce isc poczatkowo myslałam o technikum ekonomicznym ale tylko ze wszgledu na to ,że moje kolerzanki tam szły . Później byłam u naszej szkolnej pani pedagog i ona pomogła mi wybrać kierunek dalszego kształcenia. Wybrałam liceum ogólnokształcące z rozszeżoną liczba godzin z matematyki , fizyki i angielskiego.
W gimnazjum nie byłam kujonem tylko przecietna uczennica . A w liceum to nawet niezle sobie radze,a w planach mam studia inzynieria budownictwa:)
Mojim zdaniem nie powinnas patrzec na to by miec tylko zawod pomysl o tym czy bedziesz pozniej w tej pracy dobrze sie czuc

Wybór szkoły po gimnazjum..

14 lip 2009 - 18:27:52

Widzę, że niektóre dziewczyny aż za bardzo patrzą z góry na koleżankę i nie potrafią uszanować jej zdania i decyzji. Mówicie, że dziewczyna nie ma pojęcia o rynku pracy, a Wy macie? Najwidoczniej tez nie, bo w obecnej sytuacji w naszym kraju tak naprawdę nie ma dużego zróżnicowania między tymi którzy mają wykształcenie wyższe, a tymi bez matury. Ile jest studentów bez pracy? Ilu jest takich pracujących za ladą w sklepie wielkich, wykształconych magistrów? Tysiące!! Bo taka jest obecna Polska i ciężko tu o dobra pracę, jak nie masz znajomości, przy odrobinie szczęścia zarabiasz tysiąc na rękę w jakimś warzywniaku i mało kogo obchodzi czy jesteś magistrem czy masz skończoną zawodówkę. Oczywiście nie zawsze tak jest i lepiej mieć więcej niż mniej papierków, ale z pracą nie jest łatwo i to, że dziewczyna woli technikum bez matury przykładowo, nie oznacza, że w przyszłości będzie nikim i nie będzie jej się powodziło, żebyście się nie zdziwiły, że kiedyś Wy wielkie Panie wykształcone będziecie zależne od tej bez matury. Dlaczego mnóstwo młodych ludzi wyjeżdża do Anglii? Bo w swoim kraju niestety nie mogą liczyć na dobrą pracę, co więcej wyjeżdżają właśnie ludzie po studiach, i co tam robią? Zazwyczaj pracują w restauracjach jako kelnerzy, kucharze itp. Dlatego uważam, że niestety nie ma sprawiedliwości bo ludzie z wyższym wykształceniem są tak samo traktowani jak Ci bez niego, znam wiele osób które pokończyły dobre kierunki studiów i teraz właśnie stoją za ladą. Ja osobiście nie żałuję wyboru szkoły - skończyłam ogólniak, z maturą - teraz studiuję filologię angielską, jestem po pierwszym roku i modlę się tylko, że mój wysiłek nie poszedł kiedyś na marne i żebym znalazła pracę związaną z moim wykształceniem. Co do wyboru szkoły, to myślę, że w tej sytuacji najlepsze będzie technikum, np gastronomiczne to bardzo dobry kierunek, jeśli się przyłożysz, zdasz egzamin zawodowy to potem będziesz mogła np otworzyć jakąś własną restaurację, czego Ci życzę:) co do matury to zawsze warto podejść - uda się to się uda, nie to nie, jeżeli nie będzie Ci potrzebna to nie zdanie jej nie będzie dla Ciebie wielką tragedią, a jak się uda to super:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-14 18:29 przez catherine_ee.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

No i jakie studia ?