Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ja właśnie kończę szkołę policealną kierunek prace biurowe.

mimo iż zdałam maturkę na bardzo dobrych wynikach nie chciałam odrazu iść na studia.
i powiem że jestem zadowolona z tego wyboru.

za 3 tyg. mam egzamin zawodowy i jak zdam mam zawód w kieszeni ;)

a od października i tak idę na studia ;)


także jesli chcesz to warto iść się wyuczyć konkretnego zawodu

wiesz co ja zrobilam podobne zagranie, tyle ze polaczylam swoje studia z policealna- cosinus. teraz mam w kieszeni 2 tytuly mgr i technika. fajnie to wyszlo bo nie mialam specjalnosci reklama na polibudzie, wiec odbilam sobie to na policealnej w coisnusie :)

darusia_kcm- widze ze tez masz leb na karku i niezle na tym wyjdziesz ;)

Treść posta została usunięta automatycznie

Zaoczne w praktyce wychodzą taniej.. Na dziennych pójdziesz np. gdzieś dorywczo w weekend pracować, to zarobisz parę stówek, a na zaocznych znajdziesz pracę na etat, to po opłaceniu studiów też trochę Ci zostanie.. Skoro myślałaś o studiach, to raczej studium niewiele Ci da - tam idą osoby, które nawet nie myślą o studiach, czasem robią to oprócz studiów, ale sporo starszych osób bez żadnego wykształcenia, która nie ma po prostu pracy.. Poziom jest niski, a pracodawca jak ma kogoś po studiach, a kogoś po studium to wiadomo kogo wybierze.

Cytat
nasty_89
Zaoczne w praktyce wychodzą taniej.. Na dziennych pójdziesz np. gdzieś dorywczo w weekend pracować, to zarobisz parę stówek, a na zaocznych znajdziesz pracę na etat, to po opłaceniu studiów też trochę Ci zostanie.. Skoro myślałaś o studiach, to raczej studium niewiele Ci da - tam idą osoby, które nawet nie myślą o studiach, czasem robią to oprócz studiów, ale sporo starszych osób bez żadnego wykształcenia, która nie ma po prostu pracy.. Poziom jest niski, a pracodawca jak ma kogoś po studiach, a kogoś po studium to wiadomo kogo wybierze.

jest duzo prawdy w tym co piszesz, ale gdy kogos nie stac wlasnie na te studia??? a nawet jesli zdecyduje sie na zaoczne, rynek pracy jest teraz taki, ze ciezko o jakas dorywcza robote by zarobic na studia i by cos jeszcze zostalo- albo jak ktos ma taka a nie inna sytuacje w rodzinie, ze sorry- dzieci i nie ma kasy na studia, czy czasu a chce sie cos robic wiecej, wyjsc do ludzi???
policealne sa nalepszym rozwiazaniem- sa za free nie kazda- wiem ze cosinus na bank jest, a po dwóch latach masz tytul technika w garsci i wyrobiony zawod- opd ciebie samej zalezy jak sie sprzedasz

ja (na razie) zapisałam sie na studium na kierunek technik obsługi turyst. i wiem że mogę pracować m.in. w biurze podróży, więc myślę że po Twoim kierunku też znajdziesz pracę, która Cię usatysfakcjonuje =)

Cytat
Madziaaa127
Ja chcę od września iść na technika farmacji i także zastanawiałam się czy znajdę jakąś prace.

Ja jestem na drugim roku na studium farmaceutycznym i także boję się czy wogóle dobrze zrobiłam, bo np. moja kumpela wyszła teraz z dobrymi wynikami z egzaminu a stażu nie może znaleźć a rzeba 2 lata stażu mieć :/

Czy jesteś po szkole policealnej czy po studiach to i tak teraz żeby dostać jakąś wmiare dobrą prace trzeba mieć znajomości.. chociaż po studiach ma sie niby lepszy papier

ja skonczyłam Akademie Zdrowia 2 technika masazu .. robiłam rownolegle ze studiami jako dodatkowy świstek ... nie dało mi to w sumie nic .... bo uprawnienia do masażu i tak miałabym po fizjo. było to raczej "widzimisie" i potem trzeba było skonczyć.

Tobie raczej poleciłabym technika Farmacji lub usług kosmetycznych .. przyszłościowe i duzo ofert pracy widze :))

Cytat
Asiulek91
Czy jesteś po szkole policealnej czy po studiach to i tak teraz żeby dostać jakąś wmiare dobrą prace trzeba mieć znajomości.. chociaż po studiach ma sie niby lepszy papier

Najśmieszniejsze jest gadanie osób, które nie mają o tym pojęcia.

Jak chcesz pracę za 5 tysięcy po liceum, to owszem - mogą nawet znajomości nie wystarczyć. Oceniając realnie, posiadając odpowiednie wykształcenie, dobrą prezencję oraz umiejętności naprawdę bez problemu znaleźć pracę.. A przy dobrym wietrze awansować. Pracy jest więcej, niż wam się zdaje - ale czasami celuje się nieodpowiednio.

mozna jeszcze sie zapisac do szkoly policealnej ?

z tego co wiem cosinusa ma wciaz nabór, jak sie pośpieszysz to sie jeszcze zalapiesz, bo oni maja za darmo

tez lece do gowork;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-23 13:31 przez malutkaa_aa.

Cytat
malutkaa_aa
tez lece do gowork;)

w go work trzeba płacić za naukę i nie dają legitek

W goworku kosmetyka, fryzjerstwo i administracja są bezplatnie. Sprawdzalam bo ide na kosmetyke. Slyszalm dobre opinie wiec nawet jakbym miala placic to i tak bym poszla.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bluzka na obronę pracy licencjackiej