Obecnie rozmawiamy o:

zakupy internetowe

6 minut temu

Budowa domu

11 minut temu

Projekt wnętrza

44 minut temu

usługi stomatologiczne

47 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ja właśnie kończę szkołę policealną kierunek prace biurowe.

mimo iż zdałam maturkę na bardzo dobrych wynikach nie chciałam odrazu iść na studia.
i powiem że jestem zadowolona z tego wyboru.

za 3 tyg. mam egzamin zawodowy i jak zdam mam zawód w kieszeni ;)

a od października i tak idę na studia ;)


także jesli chcesz to warto iść się wyuczyć konkretnego zawodu

wiesz co ja zrobilam podobne zagranie, tyle ze polaczylam swoje studia z policealna- cosinus. teraz mam w kieszeni 2 tytuly mgr i technika. fajnie to wyszlo bo nie mialam specjalnosci reklama na polibudzie, wiec odbilam sobie to na policealnej w coisnusie :)

darusia_kcm- widze ze tez masz leb na karku i niezle na tym wyjdziesz ;)

Treść posta została usunięta automatycznie

Zaoczne w praktyce wychodzą taniej.. Na dziennych pójdziesz np. gdzieś dorywczo w weekend pracować, to zarobisz parę stówek, a na zaocznych znajdziesz pracę na etat, to po opłaceniu studiów też trochę Ci zostanie.. Skoro myślałaś o studiach, to raczej studium niewiele Ci da - tam idą osoby, które nawet nie myślą o studiach, czasem robią to oprócz studiów, ale sporo starszych osób bez żadnego wykształcenia, która nie ma po prostu pracy.. Poziom jest niski, a pracodawca jak ma kogoś po studiach, a kogoś po studium to wiadomo kogo wybierze.

Cytat
nasty_89
Zaoczne w praktyce wychodzą taniej.. Na dziennych pójdziesz np. gdzieś dorywczo w weekend pracować, to zarobisz parę stówek, a na zaocznych znajdziesz pracę na etat, to po opłaceniu studiów też trochę Ci zostanie.. Skoro myślałaś o studiach, to raczej studium niewiele Ci da - tam idą osoby, które nawet nie myślą o studiach, czasem robią to oprócz studiów, ale sporo starszych osób bez żadnego wykształcenia, która nie ma po prostu pracy.. Poziom jest niski, a pracodawca jak ma kogoś po studiach, a kogoś po studium to wiadomo kogo wybierze.

jest duzo prawdy w tym co piszesz, ale gdy kogos nie stac wlasnie na te studia??? a nawet jesli zdecyduje sie na zaoczne, rynek pracy jest teraz taki, ze ciezko o jakas dorywcza robote by zarobic na studia i by cos jeszcze zostalo- albo jak ktos ma taka a nie inna sytuacje w rodzinie, ze sorry- dzieci i nie ma kasy na studia, czy czasu a chce sie cos robic wiecej, wyjsc do ludzi???
policealne sa nalepszym rozwiazaniem- sa za free nie kazda- wiem ze cosinus na bank jest, a po dwóch latach masz tytul technika w garsci i wyrobiony zawod- opd ciebie samej zalezy jak sie sprzedasz

ja (na razie) zapisałam sie na studium na kierunek technik obsługi turyst. i wiem że mogę pracować m.in. w biurze podróży, więc myślę że po Twoim kierunku też znajdziesz pracę, która Cię usatysfakcjonuje =)

Cytat
Madziaaa127
Ja chcę od września iść na technika farmacji i także zastanawiałam się czy znajdę jakąś prace.

Ja jestem na drugim roku na studium farmaceutycznym i także boję się czy wogóle dobrze zrobiłam, bo np. moja kumpela wyszła teraz z dobrymi wynikami z egzaminu a stażu nie może znaleźć a rzeba 2 lata stażu mieć :/

Czy jesteś po szkole policealnej czy po studiach to i tak teraz żeby dostać jakąś wmiare dobrą prace trzeba mieć znajomości.. chociaż po studiach ma sie niby lepszy papier

ja skonczyłam Akademie Zdrowia 2 technika masazu .. robiłam rownolegle ze studiami jako dodatkowy świstek ... nie dało mi to w sumie nic .... bo uprawnienia do masażu i tak miałabym po fizjo. było to raczej "widzimisie" i potem trzeba było skonczyć.

Tobie raczej poleciłabym technika Farmacji lub usług kosmetycznych .. przyszłościowe i duzo ofert pracy widze :))

Cytat
Asiulek91
Czy jesteś po szkole policealnej czy po studiach to i tak teraz żeby dostać jakąś wmiare dobrą prace trzeba mieć znajomości.. chociaż po studiach ma sie niby lepszy papier

Najśmieszniejsze jest gadanie osób, które nie mają o tym pojęcia.

Jak chcesz pracę za 5 tysięcy po liceum, to owszem - mogą nawet znajomości nie wystarczyć. Oceniając realnie, posiadając odpowiednie wykształcenie, dobrą prezencję oraz umiejętności naprawdę bez problemu znaleźć pracę.. A przy dobrym wietrze awansować. Pracy jest więcej, niż wam się zdaje - ale czasami celuje się nieodpowiednio.

mozna jeszcze sie zapisac do szkoly policealnej ?

z tego co wiem cosinusa ma wciaz nabór, jak sie pośpieszysz to sie jeszcze zalapiesz, bo oni maja za darmo

tez lece do gowork;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-23 13:31 przez malutkaa_aa.

Cytat
malutkaa_aa
tez lece do gowork;)

w go work trzeba płacić za naukę i nie dają legitek

W goworku kosmetyka, fryzjerstwo i administracja są bezplatnie. Sprawdzalam bo ide na kosmetyke. Slyszalm dobre opinie wiec nawet jakbym miala placic to i tak bym poszla.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bluzka na obronę pracy licencjackiej