Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

dzisiaj o 22:38

szkoła nauki jazdy

dzisiaj o 22:37

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziewczyny!
Czy to prawda że np mając licencjat z kierunku X mogę bez nadrabiania materiału pójść na magistra z kierunku Y?

tzn. Mam licencjat z fizjoterapii i chciałam pójść na pedagogikę z rehabilitacją zaczynając od I roku lic. Ale właśnie się dowiedziałam że bez problemu mogę pójść na pedagogikę bez robienia licencjatu tylko od razu na magistra? Czy to prawda?

zweryfikowana
Posty: 4.735
Ostrzeżenia: 1/5

Prawda. Ale nie wszędzie. Niektóre kierunki magisterskie wymagają konkretnych kierunków z licencjata. Poczytaj w wymaganiach.

raczej tak ja skonczylam licencjat z resocjalizacji a studiuje mgr politologie

Prawda, jeśli są to kierunki objęte systemem bolońskim.

Z tego co się orientuje to tak, jedyny problem to to, że jeśli kontynuujesz studia (ten sam kierunek magisterskich co licencjat) to niektóre rzeczy ci się powtarzają, a jak zmieniasz kierunek to możesz nie ogarniać na początku niektórych rzeczy jak moja znajoma ;)

no myślę że mój kierunek licencjacki jest związany z magisterskim. A nie wiecie czy można tak zrobić na uczelniach prywatnych?

Tak, jest taka możliwość, ale nie każde uczelnie, a raczej wydziały zgadzają się na coś takiego (dla przykładu na Politechnice Wrocławskiej na wydziale górniczym przyjmują z wszystkich kierunków na Politechnice i pewnie z Uniwersytetu Przyrodniczego też; a na innym wydziale tylko ze zbliżonych kierunków). Kwestia też tego, że na licencjacie/inżynierze zdobędziesz wiedzę, która przyda Ci się na magisterce i niestety jeśli studiowałaś coś kompletnie odmiennego to będziesz miała więcej nauki niż pozostali.

Nie wiem jak to jest, ale to chyba możliwe. Moja znajoma zrobiła licencjat z fil. ang, i teraz robi magisterkę z finansów.

Cytat
Piranha122
Tak, jest taka możliwość, ale nie każde uczelnie, a raczej wydziały zgadzają się na coś takiego (dla przykładu na Politechnice Wrocławskiej na wydziale górniczym przyjmują z wszystkich kierunków na Politechnice i pewnie z Uniwersytetu Przyrodniczego też; a na innym wydziale tylko ze zbliżonych kierunków). Kwestia też tego, że na licencjacie/inżynierze zdobędziesz wiedzę, która przyda Ci się na magisterce i niestety jeśli studiowałaś coś kompletnie odmiennego to będziesz miała więcej nauki niż pozostali.

No właśnie szukałam w internecie jakichkolwiek informacji które kierunki są objęte tym systemem ale niestety nic nie znalazłam.

Większość przedmiotów na pedagogice z rehabilitacją pokrywa się z przedmiotami które już zaliczyłam na licencjacie. więc z tym nie było by problemu;) Tylko czy jest taka możliwość. Bo zawsze to 3 lata mniej studiowania:))

Jasne. Ja tak zamierzam zrobić :)

Owszem możesz, ja tak zrobiłam:) co prawda nie zmieniłam kierunku lecz specjalność, ale by mieć pełne uprawnienia ze specjalności muszę zrealizować różnice programowe więc musisz liczyć się z tym, że będziesz musiała nadrabiać różnice programowe które są dodatkowo płatną usługą edukacyjną. Na Uniwersytecie Sląskim w Katowicach gdzie studiuje jest 95 zł za przedmiot. I masz przedmioty modułowe (główne specjalistyczne pedagogika ok 15 przedmiotów + przedmioty ze specjalizacji z reguły ok 10+)

Cytat
enamorarse
Owszem możesz, ja tak zrobiłam:) co prawda nie zmieniłam kierunku lecz specjalność, ale by mieć pełne uprawnienia ze specjalności muszę zrealizować różnice programowe więc musisz liczyć się z tym, że będziesz musiała nadrabiać różnice programowe które są dodatkowo płatną usługą edukacyjną. Na Uniwersytecie Sląskim w Katowicach gdzie studiuje jest 95 zł za przedmiot. I masz przedmioty modułowe (główne specjalistyczne pedagogika ok 15 przedmiotów + przedmioty ze specjalizacji z reguły ok 10+)

aha;)
no myślę że mało bede miała do nadrobienia jezeli faktycznie tak jest;) a i tak patrzac na pzredmioty na magistrze to kilka bede miala przedmiotów bede miala pzrepisanych z fizjoterapii bo jednak to bardziej obszerny kierunek niz pedagogika. na fizjo mialam nie tlyko pzredmioty medyczne ale tez i psychologie, resocjalizacje itp.

zweryfikowana
Posty: 2.113
Ostrzeżenia: 1/5

Możesz, ale nieraz każą wyrównywać różnice programowe. Lepiej idź na podyplomówkę kwalifikacyjną, bo magister nie daje Ci żadnych uprawnień. Jak to ostatnio tłumaczyła nam Pani doktor - tylko licencjat daje uprawnienia, bądź właśnie podyplomówka kwalifikacyjna. Magister to tylko poszerzenie, uzupełnienie wiedzy i mgr przed nazwiskiem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-06 21:24 przez kinia2111.

Cytat
kinia2111
Możesz, ale nieraz każą wyrównywać różnice programowe. Lepiej idź na podyplomówkę kwalifikacyjną, bo magister nie daje Ci żadnych uprawnień. Jak to ostatnio tłumaczyła nam Pani doktor - tylko licencjat daje uprawnienia, bądź właśnie podyplomówka kwalifikacyjna. Magister to tylko poszerzenie, uzupełnienie wiedzy i mgr przed nazwiskiem.

to licencjat mam;) ale chciałam jeszcze coś drugiego zrobić takie moje chęci:P::P zadzownie na uczelnie jutro i chyba wtedy dowiem się wszystkiego na 100%

ja mam licencjat z kosmetologii, a magistra z administracji, wogle inne kierunki a dalo sie...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Studenci prawa, pomóżcie!