Obecnie rozmawiamy o:

regularne posiłki

7 minut temu

dieta organizacja

21 minut temu

przestrzeganie diety

38 minut temu

zalety diety pudełkowej

53 minut temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziewczyny mam pytanie. Bardzo bym chciala skladac papiery na ta pedagogike II stopnia. Problem polega na tym, ze nie umiem grac na instrumentach muzycznych, nie znam sie na nutach a na studiach jest jakas wiedza o muzyce wymagana. Czy moglby ktos cos na ten temat powiedziec? Drugie pytanie-czy z malutkimi dziecmi tez mozna pracowac kiedy nie bede studiowala wyzej wymienione kierunki?
Z gory dziekuje!

ja jestem po pedagogice resocjalizacyjnej i pracuję z malutkimi dziećmi :)

do pracy z dziecmi wymagana jest pedagogika przedszkola -do pracy w przedszkolu- wczesnoszkola- do pracy w szkole podstw od 1 do 3 pracujac w zlobku trzeba miec opiekunczo- wychowawcza u ja studiuje pedagoike wczesnoszkolna z przedszkolna i mialam muzyke nie bylo tragicznie zadnych nut tylko spiewalysmy piosenki dla dzieci, przedstawialysmy zajecia muzyczne scenariusze konspekty i uczylysmy sie grac na flecie hehehe

oo, interesuje mnie to tak samo, wiec czekam na odpowiedzi:)

Kasiurek ale ty uczysz w szkole?

nie musisz grać na instrumencie, nie każda uczelnia tego wymaga...ja jestem na magisterce z tego kierunku i właśnie dopiero na studiach uczyliśmy się grać na cymbałkach i flecie...to jest obowiązkowe;P Możesz pracować z małymi dziećmi jeśli nie pójdziesz na takie studia np. w przedszkolach prywatnych często przyjmują osoby, które nie mają żadnej wiedzy pedagogicznej co dla mnie jest niedopuszczalne. No ale jeśli myślisz o takiej pracy poważnie to ten kierunek jest dla Ciebie najlepszy

Cytat
Evans18
Kasiurek ale ty uczysz w szkole?
niestety nie ale zawsze chciałam. mam kilka że tak powiem prac zarobkowych ;)

A no właśnie wydaje mi się że do szkoły uczyć małe dzieci by Cie nie dopuścili po tej specjalizacji, zresztą konkurencja chyba na wczesnoszkolnej największa jest. Coś mi świta, że jesteś guwernantką, tak? Dobrze kojarzę? :)

Cytat
kasiurek
ja jestem po pedagogice resocjalizacyjnej i pracuję z malutkimi dziećmi :)
i jak Ci się studiowało ? ciężko z pracą potem? bo własnie zaczęłam ten kierunek ;)

zweryfikowana
Posty: 2.113
Ostrzeżenia: 1/5

A jaka masz specjalizacje z licencjatu? Bo ja to osobiscie radzilabym Ci isc na podyplomowke a nie ma magistra, bo magister nie daje Ci uprawnien a podyplomowka KWALIFIKACYJNA i owszem. Ja teraz zaluje ze poszlam na magistra, moglam isc tez na podyplomowke i miec jakby dodatkowy kierunek kwalifikacje, a tak coz, bede miec tylko mgr przed nazwiskiem i nieco poszeszona wiedze, ale kwalifikacji z dodatkowej specjalizacji juz nie ma. Niestety za pozno sie dowiedzialam ze po licencjacie mozna, myslalam ze dopiero po magistrze... Co do instrumentow to nie musisz umiec grac, na takiej pedagogice gra sie na dzwonkach (cymbałkach), na flecie i pianinie/keyboardzie, nas tez uczyli nut, taktow itp, piosenek, tancow...- ale to sa podstawy i nikt Ci nie bedzie kazal opanowac super gry na instrumentach w ciagu jedengo semestru. Takze sie tym nie przejmuj.

Cytat
Evans18
A no właśnie wydaje mi się że do szkoły uczyć małe dzieci by Cie nie dopuścili po tej specjalizacji, zresztą konkurencja chyba na wczesnoszkolnej największa jest. Coś mi świta, że jesteś guwernantką, tak? Dobrze kojarzę? :)
tak. przez 8 godzin dziennie się tym zajmuję, później jeszcze robię inne rzeczy. wykwalifikowałam się też z pedagogiki ogólnej i logopedii ale jakoś pracować w szkole mi się jeszcze nie złożyło. w sumie to nie wiem czy bym się tam nie przydała bo moich najukochańszych "łobuzów" coraz więcej ;)
Cytat
SzafireLady
Cytat
kasiurek
ja jestem po pedagogice resocjalizacyjnej i pracuję z malutkimi dziećmi :)
i jak Ci się studiowało ? ciężko z pracą potem? bo własnie zaczęłam ten kierunek ;)
w sumie to cięzki kawałek chleba. zaczęliśmy od praktyk w prosektorium a później to już jakoś poszło ;)
dużo przesiedzieliśmy na praktykach w sumie (w ośrodkach wychowawczych, domach dziecka, przedszkolach, szkołach, szkołach specjalnych, na oddziałach psychatrycznych w szpitalach. dużo by jeszcze wymieniać). kierunek moim zdaniem rewelacyjny z pracą szajs jak po innych kierunkach dlatego już od dziś szukaj kontaktów. zapisz się do koła naukowego, zostań wolontariuszem. ja zaczepiłam kiedyś na FB babkę z PAN i teraz piszę dla nich artykuły. bierz udział w badaniach, publiku jak się da i gdzie się da.
no i o ślęczeniu w książkach nie wspomnę.
aaa i jeszcze naucz się ze dwóch języków dobrze bo guwernantki są teraz modne a i kaska nienajgorsza ;)



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-05 20:09 przez kasiurek.

też miałam iść na pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną, ale jak się dowiedziałam ile osób się zdecydowało na ten kierunek to dziękuję ;P.

Cytat
daarkaaa
też miałam iść na pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną, ale jak się dowiedziałam ile osób się zdecydowało na ten kierunek to dziękuję ;P.
i na co się zdecydowałaś w zamian?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-05 20:17 przez kasiurek.

Cytat
kinia2111
A jaka masz specjalizacje z licencjatu?
Filologia polska..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy bardzo bardzo proszę :(