Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ang-serdeczna prośba o sprawdzenie

22 paź 2012 - 12:52:15

Kochane Dziewczyny!
jeżeli któraś ma chwilkę,żeby rzucić na to okiem to bardzo proszę o sprawdzenie tekstu pod względem gramatycznym :)

Chodziło o wybranie osoby ze zbioru zdjęc i uzasadnienie dlatczego chciałabym ją poznać.

I would very much like to get to know women from bottom left-hand corner. The picture shows pretty Asian girl. Probably she is a geisha. I am really intrested in culture and tradition of Japan. I would like ask her a lot of questions! These are a few of them : What does geisha mean? How long have you been learning to be a geisha? How much do your clothes weigh? It would be exciting experience.

ang-serdeczna prośba o sprawdzenie

22 paź 2012 - 12:55:34

a "very much" nie powinno być na końcu zdania?

ang-serdeczna prośba o sprawdzenie

22 paź 2012 - 12:56:26

Pierwsze zdanie jest dziwnie skonstruowane. Piszesz ze to prawdopodobnie geisha, a potem chcesz jej zadać pytanie |co znaczy/oznacza geisha??

ang-serdeczna prośba o sprawdzenie

22 paź 2012 - 12:59:23

Geisha to po prostu Gejsza Japonska Pani do towarzystwa w skróci - bo oczywiscie to osoba ktora ma ogromne obowiązki oraz wiedze i bardzo długo sie uczy tego zawodu
pierwsze zdanie powinno brzmieć :
I would like to get to know women from bottom left-hand corner very much.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-22 13:00 przez ptasiek84.

ang-serdeczna prośba o sprawdzenie

22 paź 2012 - 12:59:29

kasiorowata - chciałam napisać raczej.. co to oznacza być geiszą.
lepiej napisać what it means to be a geisha?

ang-serdeczna prośba o sprawdzenie

22 paź 2012 - 13:01:03

interested, i would like to ask her...i nie pasuje mi jeszcze te very much w pierwszym zdaniu, a reszta chyba ok :)

ang-serdeczna prośba o sprawdzenie

22 paź 2012 - 13:02:45

I would really like to get to know a woman from the bottom left-hand corner. The picture shows a pretty Asian girl. She is probably a geisha. I am really interested in Japanese culture and traditions. I would like to ask her a lot of questions! These are a few of them : What does geisha mean? How long have you been learning to be a geisha? How much do your clothes weigh? It would be an exciting experience.

Teraz doczytałam, że chciałaś spytać, co oznacza bycie geishą, więc możesz napisać: What does being a geisha mean? What are you supposed to do? A np jeśli chodziło o znaczenie słowa geisha, to: What does the word 'geisha' mean?



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-22 13:09 przez vixen89.

ang-serdeczna prośba o sprawdzenie

22 paź 2012 - 13:06:24

I would like to know more about women from (i tu nie wiem o co chodzilo o lewy rogobrazka czy o co xD ??) The picture shows pretty Asian girl. Probably she is a geisha. I am really intrested in culture and tradition of Japan. I would like to ask her a lot of questions. These are a few of them : What does geisha mean? How long have you been learning to be a geisha? How much do your clothes weigh? It would be exciting experience.

ang-serdeczna prośba o sprawdzenie

22 paź 2012 - 13:06:29

dziękuję dziewczyny! jesteście nieocenione :)

zweryfikowana
Posty: 307
Ostrzeżenia: 1/5

ang-serdeczna prośba o sprawdzenie

22 paź 2012 - 13:09:24

A ja bym zrobiła :Really, I would like get to know a woman from the lower left corner. ale pewna nie jestem, ja napisalam o jednej kobiecie, bo nie wiem czy ty chcialas napisac KOBIETY, czy ci sie pomylilo.

ang-serdeczna prośba o sprawdzenie

22 paź 2012 - 13:20:00

Cytat
patriino
Kochane Dziewczyny!
jeżeli któraś ma chwilkę,żeby rzucić na to okiem to bardzo proszę o sprawdzenie tekstu pod względem gramatycznym :)

Chodziło o wybranie osoby ze zbioru zdjęc i uzasadnienie dlatczego chciałabym ją poznać.

I would really like to get to know a women from the bottom left-hand corner. The picture shows a pretty Asian girl. Probably she is a geisha. I am really intrested in the culture and tradition of Japan. I would like to ask her a lot of questions! These are a few of them : What does the word geisha mean? How long have you been learning to be a geisha? How much do your clothes weigh? It would be an exciting experience.

Ucze ang-ale widze ze dziewczyny powyżej juz sobie swietnie poradziły:)



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-22 13:25 przez candygirl82.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dowod