Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Przedszkole

8 minut temu

Podnoszenie kwalifikacji

48 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Therm line fast opinie

27.01 o 19:01

SPONSORING

21.06 o 11:53

Jak zrobić loki?

24.02 o 23:39

Aktywne użytkowniczki

matura a lektury?

30 sie 2012 - 12:07:45

Cytat
nicolenkaa
Cytat
Mee1990
ja Pana Tadeusza w rękach nie miałam bo nie czytam takich bzdur

chyba lekka przesada. Mogłaś podać inny przykład jako bzdurę, jest o wiele więcej bzdurnych lektur, a bzdura akurat pana tadeusza bym nie nazwała.

Co kto lubi,ja nie byłam w stanie przeczytać nawet jednej kartki a czytać uwielbiam. W ogóle prawie wszystkie lektury są beznadziejne,później się dziwią że młodzież się zraża do czytania :/

zweryfikowana
Posty: 212
Ostrzeżenia: 1/5

matura a lektury?

30 sie 2012 - 12:08:32

ja czytałam wszystkie lektury w szkole chodzi mi o Liceum i nie żałuje tego poniewaz wiekszosc ksiazek dosyc mi sie podobala a co do matury to bynajmniej bedziesz miec spokojna glowe, i tylko czytajac sobie plany wydarzen przed matura przypomnisz wszystko, a mature zdalam dosc wysoko.

matura a lektury?

30 sie 2012 - 12:12:20

Matura to bzdura a zwłaszcza z polskiego, tu nie liczy się znajomość lektur tylko umiejętność wstrzelenia sie w klucz odpowiedzi

matura a lektury?

30 sie 2012 - 12:13:23

hej,posiadam książki do matury z języka angielskiego,polskiego,matematyki a także między innymi do geografii oraz takie jak Pan Tadeusz itd;)

matura a lektury?

30 sie 2012 - 12:13:30

0 :)

matura a lektury?

30 sie 2012 - 12:14:54

Jestem załamana tym, że tak wiele osób nie czyta książek. Dziewczynym matura swoją drogą, ale żeby najważniejsze lektury znać tylko ze streszczeń to już gruba przesada. A potem mamy społeczeństwo półgłówków bez wyobraźni.

matura a lektury?

30 sie 2012 - 12:19:21

Cytat
CytrynowaDama
Jestem załamana tym, że tak wiele osób nie czyta książek. Dziewczynym matura swoją drogą, ale żeby najważniejsze lektury znać tylko ze streszczeń to już gruba przesada. A potem mamy społeczeństwo półgłówków bez wyobraźni.
Powiedz mi co dobrego wnosi w rozwój mojego umysłu książka chociażby taka jak dziady III? Czytałam ją z obrzydzeniem, ciarami na plecach i wielkim zaskoczeniem, że COS TAKIEGO może być obowiązkową lekturą.. Wyobraźnie owszem rozwija, ale nie sądze, żeby w życiu mi sie przydała świadomość istnienia świata pozagrobowego, jakichś duchow, tworów i nie wiadomo czego jeszcze, co jest swoją drogą niezgodne z wiarą chrześcijańską, a przecież nauka na języku polskim w duzej mierze wokół niej oscyluje



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-30 12:22 przez zuzka147.

matura a lektury?

30 sie 2012 - 12:21:20

przeciez w 2013 i tak zmienia sie matura pisemna z polskiego :/
oo tu jest troche jak sie zmienia http://maturzysci.com.pl/zmiany-na-maturze-z-polskiego-2013/

matura a lektury?

30 sie 2012 - 12:23:53

Cytat
Mee1990
Błagam,teraz matura to bzdura ;) ja Pana Tadeusza w rękach nie miałam bo nie czytam takich bzdur a trafił mi się na maturze i zdałam bardzo dobrze. Był zamieszczony w arkuszu taki fragment że praktycznie nic więcej nie było potrzebne.

jak nie czytałaś , to skąd wiesz,że to bzdura? Nei ma to jak wypowiadać się o lekturze, o której nie ma się pojęcia

matura a lektury?

30 sie 2012 - 12:24:05

Cytat
nysia00
przeciez w 2013 i tak zmienia sie matura pisemna z polskiego :/
oo tu jest troche jak sie zmienia http://maturzysci.com.pl/zmiany-na-maturze-z-polskiego-2013/
wiem, ale nieznacznie. Jeden temat dotyczący lektury, a drugi nieznanego tekstu

zweryfikowana
Posty: 815
Ostrzeżenia: 1/5

matura a lektury?

30 sie 2012 - 12:24:24

Cytat
Zrudziala


Czytałam, pisałam najważniejsze informacje w zeszycie a potem to sobie przypominałam:)

matura a lektury?

30 sie 2012 - 12:26:25

Cytat
Aluteczka17
ja czytałam wszystkie lektury w szkole chodzi mi o Liceum i nie żałuje tego poniewaz wiekszosc ksiazek dosyc mi sie podobala a co do matury to bynajmniej bedziesz miec spokojna glowe, i tylko czytajac sobie plany wydarzen przed matura przypomnisz wszystko, a mature zdalam dosc wysoko.

Zapomniałaś jeszcze przeczytać słownik, bo nie wiesz co oznacza słowo "bynajmniej". Przykre.

Lektury byłyby przyjemniejsze do czytania gdyby nie były lekturami. Wiadomo to nie od dziś. Zresztą dla mnie zastanawianie się co autor miał na myśli jest bez sensu. Ktoś gdzieś kiedyś po prostu napisał sobie książkę, a my ją musimy rozkładać na części pierwsze. Podejrzewam, że sam autor tego tak nie rozkminiał jak my.

matura a lektury?

30 sie 2012 - 12:26:45

mój chłopak nie przeczytał żadnej lektury, tylko same streszczenia. z ustnej miał 100%, a z pisemnej coś koło 70 % :)

matura a lektury?

30 sie 2012 - 12:28:30

przez 3lata liceum przeczytałam jedynie 3książki :P dwa dni przed maturą zasiadłam pozaznaczałam sobie w różnych streszczeniach lektury, no i oczywiście notatki z zeszytu.. jak dobrze mieć nauczycielkę, która w większości lektur zwracała uwagę na szczegóły i szczególiki ;))) próbne pisałam na 40%, a na prawdziwej udało się mieć 79% :P i ku jej zdziwieniu i słowom, że nie zdam, podołałam ;) zżerała mnie ciekawość jej reakcji, ponieważ strasznie mnie nie lubiła :P a ustna 90% ;)))

matura a lektury?

30 sie 2012 - 12:32:37

W tym roku podobno ma się zmienic wypacowanie , tylko jeden temat będzie dotyczył lektury :))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co do kupić do szkoły